Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku!
Petak, 28.3.
18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / I. Guljašević: ZOO novosti / Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a
19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus: Koncert za život - U sjećanje na Anu Rukavinu i maestra Vjekoslava Šuteja / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent i klavir: Wayne Marshall; Mladen Janjanin, klavir; Program: J. S. Bach, C. Saint-Saëns, G. Gershwin
19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija
20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson: Ja, tata! / Teatar Exit
20:00 / Kazališne predstave / R. Marinković: Glorija / Teatar ITD
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Klapa Cambi / Dom sportova
20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / I. Kučuk - Sorguč / M. Trepanić: Ja, Mahaluša
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dobrotvorni koncert Borna Šercar's Jazziana Croatica / Gliptoteka HAZU
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Bohren & der Club of Gore / Pogon Jedinstvo
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Trip To Zion - 9. rođendan / AKC Medika
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pure Electro & Musica Obscura Party by DJane Redlilly (Sisak), DJ End (Velika Gorica), DJ Kalle (Zagreb) / Močvara
Subota, 29.3.
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Lisinski subotom / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar i zbor Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu; dirigent: Mladen Tarbuk; Program: C.W. Gluck: Orfej i Euridika
19:30 / Kazališne predstave / M. Matišić: Fine mrtve djevojke / Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija
20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana
20:00 / Kazališne predstave / P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere / Scena Vidra / Teatroman i O&D Production
20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / I Boban i glumci: Sutra (ni)je novi dan / Teatar Exit
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / A. Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / A. Stojković / A. Sinakuz / N. Sinakuz: Malo je dovoljno / Teatar ITD
20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / D. Peričić: Pekel na zemli
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / S.A.R.S. / Tvornica kulture
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Sudar titana by DJ Mario Kovač (Zagreb), DJ Kneža (Zagreb) / Močvara
23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Cabaret Chishche Lishche
Nedjelja, 30.3.
18:00 / Kazališne predstave / S. Božić - S. Zec: Kad ležah na samrti / Zagrebačko kazalište mladih / Kazališe slijepih i slabovidnih Novi život
18:00 / Kazališne predstave / Blizanke / Dječje kazalište Dubrava
20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra
20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / I. Boban: Kako misliš mene nema!? / Teatar Exit
20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / N. Škrabe: Muke po Iveku iliti Tr…Tr…Trnje – Tr…Tr…Trešnjevka
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / S.A.R.S. / Tvornica kulture
Ponedjeljak, 31.3.
19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Simfonijski orkestar i zbor Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Dirigent: Mladen Tarbuk; Program: C.W. Gluck: Orfej i Euridika
19:30 / Kazališne predstave / Gavella i Europlakat Vama... / Gradsko dramsko kazalište Gavella / Čehov / Unkovski: Tri sestre
20:00 / Kazališne predstave / Teatar Rugantino / ThisCasting - autorski project Mirana Kurspahića / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / HGZ | Društveni koncert | Proljetni lahor / Hrvatski glazbeni zavod / Big Band HGZ–a; dirigent: Zlatko Dvoržak; voditelj: Dubravko Majnarić; Program: Gershwin, Miller, Dvoržak, Hohnjec
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Iz Dvorane ogledala... / Klasja Modrušan, sopran Ljubomir Gašparović, fortepiano; Program: W. A. Mozart, F. Schubert, G. Rossini, L. van Beethoven, F. Livadić, A. Schwarz, V. Lisinski / prodaja ulaznica na ulazu Palače Dverce, sat vremena prije početka koncerta / Palača Dverce, Trg Katarine Zrinske 6
20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / P. Gvozdić / Giulio Settimo: Još si zelen