Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku!
Četvrtak, 13.3
18:00 / Kazališne predstave / N. Videk: Pismo iz Zelengrada / Zagrebačko kazalište lutaka
19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Carolina Blašković, violina i Petra Gilming, klavir / Program: Bach, Paganini, Čajkovski, Brahms / Europski dom Zagreb, Jurišićeva 1
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Svijet glazbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; dirigent: Jurij Simonov; solist: Nikita Borisoglebskij, violina; Program: K. Baranović, J Sibelius, A. Dvorak
19:30 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište
20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / Teatar 2000 / Homer: Ilijada / Scena Vidra
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / LAB&TD – Matea Bilosnic: This is you – javna prezentacija / Teatar ITD
20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mala škola rock'n'rolla - HGF / Hard Place
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Kreativni glazbeni kolektiv / SAX - Klub hrvatskih glazbenika
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Reggae Party with Zion Radio & Ras Sale I / Vip club
Petak, 14.3
17:00 / Kazališne predstave / R. Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku / Kazalište Mala scena
18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku
18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / Lj. Šimara: Harfistica u izvedbi kazališta Svarog / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a
18:30 / Kazališne predstave / R. Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku / Kazalište Mala scena
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Dmitrij Kitajenko; Yeol Eum Son, klavir; Martina Zadro, sopran; Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran; Tomislav Mužek, tenor; Luciano Batinić, bas; Akademski zbor Ivan Goran Kovačić; Program: P. I. Čajkovski, L. van Beethoven
19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište
19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella
20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Pacijent doktora Freuda, komedija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana
20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / M. Brečić: Ispočetka / Teatar Exit
20:00 / Kazališne predstave / I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške' / Histrionski dom
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Prti Bee Gee + High5 + Tibor / Tvornica kulture
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dirty Dancing by DJ David Hasselhoff / Močvara
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Spot festival / Groove
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / BLOW. / Vip festival
Subota, 15.3
17:00 / Kazališne predstave / I. Šimić: Godišnja doba / Kazalište Mala scena
18:00 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište
18:00 / Kazališne predstave / L. F. Baum: Čarobnjak iz Oza / Zagrebačko kazalište lutaka
18:00 / Ostala događanja / S Matošem i o Matošu / AGM knjižara Importanne centar / Tribine u znak sjećanja, povodom 100. obljetnice smrti Antuna Gustava Matoša
18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku
18:30 / Kazališne predstave / I. Šimić: Godišnja doba / Kazalište Mala scena
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Dmitrij Kitajenko; Yeol Eum Son, klavir; Martina Zadro, sopran; Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran; Tomislav Mužek, tenor; Luciano Batinić, bas; Akademski zbor Ivan Goran Kovačić; Program: P. I. Čajkovski, L. van Beethoven
19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dan Svetog Patrika: Orthodox Celts / Tvornica kulture
20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / R. Runjić: Gola u kavezu / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra
20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson: Ja, tata! / Teatar Exit
21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Marčelo & Iskaz / KSET
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Rock, Stock and Two Barrels / Močvara
22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cry Babies / SAX - Klub hrvatskih glazbenika
23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Binocular teatar / Teatar 2000 - V. Matula / S. Labrović: Postdiplomsko obrazovanje
Nedjelja, 16.2
18:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / J. Massenet: Werther / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
18:00 / Kazališne predstave / S. Božić - S. Zec: Kad ležah na samrti / Zagrebačko kazalište mladih / Kazališe slijepih i slabovidnih Novi život
19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Arthada & friends / Češki narodni dom, Šubićeva 20.
19:30 / Kazališne predstave / V. Ognjenović: Je li bilo kneževe večere? / drama - Srpsko narodno pozorište / Hrvatsko narodno kazalište
20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
20:00 / Kazališne predstave / N. Škrabe: Muke po Iveku iliti Tr…Tr…Trnje – Tr…Tr…Trešnjevka / Histrionski dom
20:00 / Kazališne predstave / V. Đurđević: Ne igraj na Engleze / Satiričko kazalište Kerempuh
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Demented Are Go & Clockwork Psycho / Tvornica kulture
Ponedjeljak 17.2
18:30 / Kazališne predstave / Kradu 2014. - N. Nalješković: Komedija V. - r. Morana Novosel / Teatar ITD
19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište
19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija
20:00 / Kazališne predstave / Kradu 2014. - N. Nalješković: Komedija V. - r. Morana Novosel / Teatar ITD
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Perpetuum Jazzile - vocal ecstasy / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / KD V. Lisinski i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Tara Horvat, violina; Domagoj Guščić, klavir / Mala dvorana
20:00 / Kazališne predstave / HNK u Zagrebu / T. Zajec: Trebalo bi prošetati psa / Scena Vidra
Utorak 18.2
18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku
19:30 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište
19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija
20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Thee Infidels + Kvar + Distopija / AKC Medika
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Fire / KSET
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna poslovnica Artagent | Guitarra viva / Hrvatski glazbeni zavod / Tomislav Vukšić gitara; Program: J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, Berkeley, Walton, Arnold
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / A. Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / HNK u Zagrebu / T. Zajec: Trebalo bi prošetati psa / Scena Vidra
20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Tartuffe / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
Srijeda 19.2
18:00 / Ostala događanja / Čitanje Matoša / AGM knjižara, Teslina 7
19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Humanitarni koncert: Za Gorski kotar / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert Osnovne glazbene škole Z. Grgoševića NS Sesvete - Klavirski odjel / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, Trg D. Domjanića 6
19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija
20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački solisti / Hrvatski glazbeni zavod / Solist: Mario Ivelja, kontrabas (40 godina umjetničkoga rada i 35 godina članstva u Solistima); Program: Papandopulo, Rabbath, Gazarov, Čajkovski
20:00 / Kazališne predstave / HNK u Zagrebu / T. Zajec: Trebalo bi prošetati psa / Scena Vidra
20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Tartuffe / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
21:30 / Koncerti i glazbena događanja / VUM (SAD), Manmachine (Zagreb) / Močvara
Četvrtak 20.2
19:30 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište
19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / premijera / Gradsko dramsko kazalište Gavella
20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 / Kazališne predstave / V. Perić: A, kako vi vodite ljubav? / Scena Vidra / Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Haris Džinović – Glazbena trilogija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
20:00 / Kazališne predstave / Teatar Rugantino - Terapija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ciklus koncerata studenata Muzičke akademije / Muzej Mimara / Molto Cantabile 2 / natjecanje Mladi pjevač godine 2014. u suradnji s Lions Clubom Kontesa Nera
20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 3. koncert u Društvu hrvatskih književnika: Komorne večeri u DHK / Ciklus koncerata u suradnji s Muzičkom akademijom u Zagrebu; Jelena Geček, flauta, Zrinka Ivančić, klavir; gošća: Katarina Horvat, flauta; Program: djela I. Clarkea, T. Takemitsua, G. Schockera, F. Poulenca i J. M. Damasea / Društvo hrvatskih književnika, Trg bana J. Jelačića 7/I
20:00 / Kazališne predstave / Z. Mesarić / I. Buljan: Garaža / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Amorphis + Hamferd / Tvornica kulture
21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mala škola rock'n'rolla - HGF / Hard Place