Vještica, princeza, majmun, vila…sve to možete postati za vrijeme Samoborskog fašnika. Od 1. do 12. veljače 2013. vlast po 187. put preuzimaju maske koje će proglasiti Slobodnu Fašničku Republiku. Posjetitelje očekuju skečevi fašničkih likova, povorka maskiranih grupa iz cijele Hrvatske i maskiranih alegorijskih kola, koncerti, ulični zabavljači i animatori, izbori za najbolje maske, maštoviti Dječji fašnik, te nezaobilazno suđenje pučističkom Princu Fašniku i njegovo spaljivanje na pokladni utorak, 12. veljače. Što vas sve čeka u Samoboru i s kim možete “noriti”, pročitajte u nastavku! I nikako ne zaboravite „Bedaki noriju saki dan, a pametni samo na Fašnik!“
1. veljače 2013., petak
od 18:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Fašnički bend Dixie
18:30 Dolazak fašničkog izaslanstva, program prema scenariju, predaja ključeva
Samoborske mažoretkinje, povorka gostujućih grupa, povorka i predstavljanje srednjih škola i Centra Lug
20:00 - Revija i izbor maski
20:30 - Gost večeri- Dixie
od 20:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
20: 00 - Glazbeni program za srednjoškolce
23:00 - Gost večeri by Rakijarnica - Ljetno Kino
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Glazbeni program
2. veljače 2013., subota
od 10:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Muzika na trgu
11:00 Srakotrk
predstavljanje gostujućih dječjih grupa i zborova
13:00 Proglašenje pobjednika Srakotrka
13:15 Gostujuće plesne grupe
Tamburaški sastav Bez kontrole
15:00 Fašnički koncert Gradske glazbe-1.dio
15:45 Taborska naklapanja
16:15 Fašnički koncert Gradske glazbe – 2.dio
17:00 Plesne grupe, nagradne igre
18:00 Fašnički bend - Grupa Loco
Gostujuće maskirane grupe- fešta ispred glavne pozornice
18:30 Program likova
Predstavljanje gostujućih grupa – fešta ispred glavne pozornice
20:00 Revija i izbor maski
20:30 Fašnički bend- Grupa Loco
21:45 DJ Fabo
od 11:00 SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
11:00 – 15:00 Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica
14:00 – 17:00 Nestle - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)
od 12:00 ETNOCEST - Livadićeva ulica
12:00 – 18:00 – Tabori mjesnih odbora
16:00 Otvaranje Tabora uz nastup KUD-ova i fašničkih likova
od 12:00 KLIZALIŠTE – Bivša vojarna Taborec
12:00 – 15:00 Ples pod maskama
od 21:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
Projekcija animiranog filma „Cigla“ Dubravka Matakovića
Gost večeri by Fašnička halternativa - Septica
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Gost večeri
3. veljače 2013., nedjelja
od 10:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Muzika na trgu
11:30 Gostujuće dječje grupe
12:00 Povorka dječjih vrtića- Izvor, G. Vitez, Osmijeh, Potočić
13:00 Zabavljači za djecu
14:00 Tamburaški sastav Kmice
15:00 1. povorka Mjesnih odbora
MO Podvrh, MO Mala Jazbina, MO Domaslovec, MO Gradna, MO Veliki i Mali Lipovec, MO Slani Dol, MO Ferdo Livadić
18:00 Fašnički bend- Grupa Loco
Gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice
18:30 Program likova
Predstavljanje gostujućih grupa
20:00 Revija i izbor maski
20:30 – Fašnički bend- Grupa Loco
od 11:00 SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
11:00 – 15:00 Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica
14:00 – 17:00 Nestle - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)
od 12:00 KLIZALIŠTE – Bivša vojarna Taborec
12:00 – 15:00 Ples pod maskama
od 12:00 ŠATOR pri Muzeju - Ples za djecu, mame i tate
od 15:00 ETNOCEST - Livadićeva ulica
Tabori mjesnih odbora
od 21:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
21:00 – 02:00 Gost večeri by Rakijarnica - DJ Rako
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Gost večeri
8. veljače 2013., petak
od 18:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Fašnički bend- Samoborski Fakini
18:00 Gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice
18:35 Program likova
Predstavljanje gostujućih grupa
20:00 Revija i izbor maski
20:30 Fašnički bend- Samoborski Fakini
21:45 DJ Jurica
od 21:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
21:00 – 02:00 Gost večeri by Rakijarnica - Kuzma Shaka Zulu
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Gost večeri
9. veljače 2013., subota
od 10:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Muzika na trgu
11:00 Predstavljanje gostujućih dječjih grupa i zborova
13:10 Gostujuće plesne grupe, Labud - nagradna igra
15:00 Fašnički koncert TD Ferdo Livadić -1.dio
15:45 Taborska naklapanja
16:15 Fašnički koncert TD Ferdo Livadić – 2.dio
17:00 KUD Oštrc - Rude
18:00 Fašnički bend- Jazz do it
Gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice
18:35 Program likova
Predstavljanje gostujućih grupa
20: 00 Revija i izbor maski
20:30 – Fašnički bend- Jazz do it
21:45 – DJ Metzo
od 11:00 SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
11:00 – 15:00 Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica
14:00 – 17:00 Labud - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)
od 12:00 ETNOCEST - Livadićeva ulica
12:00 – 18:00 Tabori mjesnih odbora
16:00 Otvaranje Tabora uz nastup KUD-ova i fašničkih likova
od 12:00 BIVŠA VOJARNA TABOREC - Klizalište
12:00 – 15:00 Metloboj – hokej za maskiranu djecu i roditelje
od 21:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
21:00 – 02:00 Gost večeri by Fašnička halternativa - Antenat
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Gost večeri
10. veljače 2013., nedjelja
od 10:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Muzika na trgu
11:30 Gostujuće dječje grupe
12:00 Gradska glazba Samobor
povorka djece osnovnih škola- B. Tonija, M. Langa, Rude, Samobor, M. Šiloboda
14:15 Tamburaški sastav Od sumraka do zore
15:00 2. povorka mjesnih odbora, MO Rakov Potok, MO Braslovje, MO Celine, MO Pavučnjak, MO Farkaševec, MO Konščica
18:00 Fašnički bend – Samoborski fakini
gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice
18:30 Program likova
Predstavljanje gostujućih grupa
20:00 Revija i izbor maski
21:00 Fašnički bend- Samoborski fakini
od 11:00 SRAKAfest - TRG MATICE HRVATSKE
11:00 – 15:00 Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica
14:00 – 17:00 Labud - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)
od 12:00 ŠATOR pri Muzeju - Ples za djecu, mame i tate
od 12:00 BIVŠA VOJARNA TABOREC - Klizalište
12:00 -15:00 Ples pod maskama
od 15:00 ETNOCEST - Livadićeva ulica
Tabori mjesnih odbora
od 21:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
21:00 – 02:00 Gost večeri by Rakijarnica -Full Movie
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Gost večeri
12. veljače 2013., utorak
od 18:00 TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE
Fašnički bend
18:30 Fašnička povorka
Dodjela kipeca Srake najboljim grupama osnovnih i srednjih škola, mjesnim odborima
Dodjela Fašničkih galgi, nagrade Srakino gnezdo
Izbor finalne pojedinačne i grupne maske
Proglašenje nagrađenih pojedinačnih i grupnih maski
Scenski program fašničkih likova- suđenje Princu Fašniku
Vatromet
Gost večeri
od 21:00 HALTERNATIVA pri Muzeju
21:00 – 02:00 Gost večeri by Rakijarnica -Sane
od 21:00 FAŠNIČKI ŠATOR
21:00 – 02:00 - Glazbeni program