Tjedni vodič: Što raditi u Zagrebu ovoga tjedna?

Tjedni vodič za 13.10. - 18.10.
Tjedni vodič za 12.10. - 18.10.

Nikako nemojte dopustiti da vas prestraši ovotjedna najava naglog zahlađenja i novih vremenskih nepogoda, već si pomoću našeg tjednog vodiča isplanirajte tjedan tako da vam je svaki dan ispunjen zanimljivim događajem kojih ovaj tjedan ima pregršt. Stoga, olovku i planer u ruke i birajte! Sigurno nećete pogriješiti... 

Kao i svakoga tjedna, donosimo vam pregled atraktivnih događanja koja se događaju na području grada Zagreba. Jer novi tjedan znači i novi tjedni vodič - vaš najbolji pregled događanja u Zagrebu, koji vam pruža sve od kongresa, izložbi, koncerata, do sadržaja za djecu i ludih partyja. Saznajte što obavezno morate posjetiti ovoga tjedna u nastavku!

PONEDJELJAK 12.10.

Kazališne predstave:

  • 9. međunarodni festival kazališta slijepih i slabovidnih BIT 12.10.2015 - 17.10.2015. @ Scena Vidra
  • C. Goldoni, D. Lončar: Mala kavana 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Igor Geržina: Saksofon i ja - naših prvih 30 godina 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

Koncerti i glazbena događanja:

  • Blaumontag - after work Žuja party @ Hard Place
  • Pianos Become The Teeth + Milk Teeth + Fall of Minerva + Young Mountain 20:00h @ Attack

Kulturna događanja:

  • Sastanak europskih središnjih tijela za javnu nabavu 12.10.2015 - 13.10.2015.

Zagreb za djecu:

  • S. Šesto: Tko je ubio Pašteticu? 10:00h @ Kazalište Mala scena

Ostala događanja:

  • Tjedan finske gastronomije 12.10.2015 - 18.10.2015. @ Le Bistro
  • Dan Hrvatskog državnog arhiva 2015. 12:00h @ Hrvatski državni arhiv
Igor Geržina: Saksofon i ja - naših prvih 30 godina
Igor Geržina: Saksofon i ja - naših prvih 30 godina

UTORAK 13.10.

Kazališne predstave:

  • M. Krleža: Vučjak / drama 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • M. Držić: Skup 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Ljubav na prvi pogled 19:30h @ Kulturni centar (KUC) Travno
  • Smisao života gospodina Lojtrice 20:00h @ KNAP
  • C. J. Johnson: Njuške 20:00h @ Teatar Exit
  • F. Hadžić: Političko vjenčanje 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • V. Jerofejev: Moskva Petuški 20:00h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • J. Sequeira, L. DelPrato: #radninaslov antigona 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih

Koncerti i glazbena događanja:

  • BLUES UTOROCK - Ben Dover & open session @ Hard Place
  • Venom inc. + Vader + Divine Chaos + Dead Orbit 20:00h @ Tvornica kulture
  • Petar Grašo 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Koncert Kamenita vrata 20:00h

Kulturna događanja:

  • Magros2015 - Trgovina u urbanim sredinama 
  • Sajam stipendija 10:00 - 18:00h @ Nacionalna i sveučilišna knjižnica
Sajam stipendija
Sajam stipendija

Zagreb za djecu:

  • Stefo Nantsou-Tom Lykos: Kamenje 10:00h @ Kazalište Mala scena
  • Palčica 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka

Ostala događanja:

  • Predstavljanje murala "Open My Eyes That I May See" 18:00h @ Muzej suvremene umjetnosti

SRIJEDA 14.10.

  • AMBIENTA 14.10.2015 - 18.10.2015. @ Zagrebački velesajam

Kazališne predstave:

  • J. B. P. Molière: Umišljeni bolesnik 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • Vesele žene Hrvatske 19:30h
  • Z. A. Sokolović: CABAres CABArei 20:00h @ Teatar Exit
  • M. Krleža: Kristofor Kolumbo 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • O. Frljić: Jazavac u Kerempuhu 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

Koncerti i glazbena događanja:

  • Oi Polloi + AK47 + Kriva istina 20:00h @ Attack
  • Gudački kvartet Rucner i gosti: 4 godišnja doba - Jesen 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Alasdair Roberts 21:00h @ Močvara
  • Novi hrvatski jazz  21:00h @ SAX - Klub hrvatskih glazbenika

Ostala događanja:

  • Gala večer sa Sibeliusom @ Zinfandels
AMBIENTA 14.10.2015 - 18.10.2015.
AMBIENTA 14.10.2015 - 18.10.2015.

ČETVRTAK 15.10.

  • 6. međunarodni sajam alternative i zdravog življenja - MYSTIC 15.10.2015 - 18.10.2015. @ Zagrebački velesajam

Kazališne predstave:

  • H. Ibsen: Nora 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • F. M. Dostojevski: Zločin i kazna 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • B. Andersson, B. Ulvaeus, C. Johnson: Mamma Mia! / mjuzikl 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • P. Schaffer: Leticija i Ljubilist / svečana premijera 19:30h @ Kazalište Mala scena
  • I. Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • B. Jelčić: Ko rukom odneseno 20:00h @ Teatar &TD

Koncerti i glazbena događanja:

  • Displaced @ Pogon Jedinstvo
  • Autorski koncert Lidije Bajuk: Senjicu senjala, u povodu 50. obljetnice rođenja 20:00h @ Histrionski dom
  • Deva Premal&Miten uz Manosea: Songs for the Sangha 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Jazz ciklus: Zdenka Kovačiček i Radojka Šverko 20:00h @ Muzej suvremene umjetnosti
  • Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra 20:30h @ Močvara
  • Apocalyptica 21:00h @ Tvornica kulture
  • Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra! 22:00h @ Močvara

Kulturna događanja:

  • 1. Međunarodna konferencijua transportnog prava i prava osiguranja - INTRANSLAW 2015 Zagreb @ Kongresni centar Forum Zagreb
  • 10. Hrvatski međunarodni Quintessence kongres 15.10.2015 - 17.10.2015.
  • Znanstveno-stručni skup "Hrvatski povjesničari umjetnosti: Gjuro Szabo" 15.10.2015 - 16.10.2015. @ Muzej grada Zagreba
  • AECM: Inovacije u jamstvenim programima 15.10.2015 - 16.10.2015. @ Esplanade Zagreb
  • ARCA - 13. međunarodna izložba inovacija 15.10.2015 - 18.10.2015. @ Boćarski dom Zrinjevac

Zagreb za djecu:

  • Braća Grimm: Vuk i sedam kozlića 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka

Ostala događanja:

  • Ciklus novog argentinskog igranog filma
  • Tjedan češkog filma 15.10.2015 - 20.10.2015. @ Kino Europa
  • Filmski četvrtak - Propaganda u razdoblju Nezavisne Države Hrvatske 18:00h @ Hrvatski državni arhiv
  • Z. Lukčec Kiko: Postaje 20:00h @ Zagrebački plesni centar
6. međunarodni sajam alternative i zdravog življenja - MYSTIC
6. međunarodni sajam alternative i zdravog življenja - MYSTIC

PETAK 16.10.

Kazališne predstave:

  • P. Shaffer: Amadeus 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • P. Schaffer: Leticija i Ljubilist 19:30h @ Kazalište Mala scena
  • I. Boban: Kako misliš mene nema!? 20:00h @ Teatar Exit
  • Teatar Gavran / M. Gavran: Pivo, komedija 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • B. Nušić: Gospođa ministarka 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • IV. Bobijevi dani smijeha: D. Fo: Ne plaćamo! Ne plaćamo! / svečana premijera 20:00h @ Histrionski dom

Koncerti i glazbena događanja:

  • Crveni ciklus Zagrebačke filharmonije 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Lord of the Dance - Opasne igre 20:00h @ Arena Zagreb
  • Thomas Zvijsen & Ben Voods 20:00h @ Hard Place
  • DRAGram 2015. 20:00h
  • Dirty Dancing by DJ David Hasselhoff 22:00h @ Močvara

Kulturna događanja:

  • Drugi kongres studenata farmacije i medicinske kemije Hrvatske 16.10.2015 - 18.10.2015. @ Farmaceutsko-biokemijski fakultet

Zagreb za djecu:

  • S. Š. Stipaničić: Debela 09:00h @ Kazalište Mala scena
  • R. Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / I. Pokrivka: Priča iz ježeve šume 18:30h

Ostala događanja:

  • Maxartfest 2015. - Sve je predivno 16.10.2015 - 17.10.2015.
  • 1. Sajam zimnice i Izložba autohtonih proizvoda 16.10.2015 - 18.10.2015. @ Trg bana Josipa Jelačića
  • Doku-Art Bjelovar u Tuškancu III 16.10.2015 - 17.10.2015. @ Tuškanac
  • Kviz promjene 20:00h @ Teatar &TD
Lord of the Dance - Opasne igre
Lord of the Dance - Opasne igre

SUBOTA 17.10.

  • X. Srednjovjekovni dani na Medvednici 17.10.2015 - 18.10.2015. @ Medvednica

Kazališne predstave:

  • L. N. Tolstoj: Ana Karenjina, balet 18:00h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • R. Baretić: Osmi povjerenik 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • B. H. Thorsson: Ja. tata! 20:00h @ Teatar Exit
  • W. Shakespeare: Hamlet 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • I. Boban: Nevjerojatan događaj 20:00h @ KNAP
  • COPI: Teškoće s izražavanjem 20:00h @ Teatar &TD
  • R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Teatar Gavran / Miro Gavran: Sladoled, komedija 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Teatar Rugantino / M. Kurspahić: ThisCasting 20:00h @ Histrionski dom
  • Cabaret Chishche Lishche 23:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

Koncerti i glazbena događanja:

  • Bijeli ciklus Zagrebačke filharmonije 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Performans Franca Purga uz koncert benda Voodoo Mule 20:00h @ Pogon Jedinstvo
  • Damir Šimić Shime 21:00h @ Hard Place
  • Rock večer 22:00h @ SAX - Klub hrvatskih glazbenika

Zagreb za djecu:

  • Ch. Perrault, Ž. Udovičić: Pepeljuga 11:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Svinjar i carevna 11:00h @ Kulturni centar (KUC) Travno
  • Nina Horvat: Mala vještica 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • Priča o tupsonima 18:00h @ Dječje kazalište Dubrava

Ostala događanja:

  • Festival Artichoke 2015.
  • M. Spahić Bezjak: In between tracing reflections 20:00h @ Zagrebački plesni centar

NEDJELJA 18.10.

  • 3. glazbeni memorijal Adalbert Marković 18.10.2015., 19:00h @ Hrvatski glazbeni zavod

Kazališne predstave:

  • Ususret premijeri Sicilijanske večernje / opera - ulaz slobodan 12:00h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • Filozofski teatar 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • Vanessa Redgrave gošća Filozofskog teatra 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • Izbor iz djela D. Harmsa: Živio Harms! Čuda postoje! 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • IV. Bobijevi dani smijeha: M. Morilo: Bračni (s)provod 20:00h @ Aplauz Teatar

Koncerti i glazbena događanja:

  • Zvuci orgulja Zagrebačke katedrale 16:45h @ Katedrala Marijina Uznesenja
  • 3. glazbeni memorijal Adalbert Marković 19:00h @ Hrvatski glazbeni zavod
  • Koncert povodom 20. obljetnice osntka Zbora Hrvatica, Društvo Hrvatska žena 19:00h
  • Zajednički koncert zborova 19:30h @ Kulturni centar (KUC) Travno
  • U ozračju tambure - Siniša Leopold: 30 godina zajedno 20:00h
  • Calvin Johnson i Lime Crush 22:00h @ Močvara

Zagreb za djecu:

  • C. Collodi: Pinokio 11:00h @ Gradsko kazalište Žar ptica
  • J. Orešković: Ti i ja, mali medo 11:30h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

Slični članci: