Tjedni vodič po zagrebačkim događanjima od 13. do 19. siječnja

Što raditi u Zagrebu ovoga tjedna?
Što raditi u Zagrebu ovoga tjedna?

  Kamo ovaj tjedan? Pregršt koncerata, revija, predstava, filmova i ostalih događanja, uljepšat će vam hladne zimske dane stoga izvadite svoj planer i odaberite ono što vam se najviše sviđa. Sigurni smo da će svatko pronaći barem 5 događanja koje želi posjetiti ovaj tjedan u svoje slobodno vrijeme i tako si začiniti tjedan s nečim novim i drugačijim.

Novi tjedan, donosi novi tjedni vodič koji vas vodi kroz zagrebačka događanja koja ne smijete propustiti - u nastavku saznajte o čemu govorimo!

GLAZBENA DOGAĐANJA

Srijeda

  • Zagrebački solisti @ Muzička akademija
  • Božićni koncert Čudo velo človika - Krala vidismo velika  19:00h

Petak

  • Lake Haze + FM + Strahinja Arbutina + Lucija @ Sirup
  • Chui & Beat Busters @ Tvornica kulture
  • Zagrebačka filharmonija za Muzičku akademiju u Zagrebu 19:30h @ Muzička akademija
  • Živa muzika 20:00h @ Sirup
  • Benefit koncert „Šape u zrak“: Ponor, . upset, Me as Well, Saučešće 22:00h @ Močvara

Subota

  • LED ZEPPELIN tribute by KULA 20:00h @ Hard Place
  • Portman, Plastic Knives i Rens Argoa @ Tvornica kulture
  • Circus performers @ Green Gold Club
  • Casa 20:00h @ Sirup

Ponedjeljak

  • Gudački kvartet Sebastian 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Utorak

  • Mjuzikl @ Glazbena knjižara Rockmark
  • Javor Bračić – klavir 19:30h
  • Prijatelji i Kemo – Hiljade pahulja bijelih 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Koncertna poslovnica ArtAgent: Guitarra Viva 20:00h @ Hrvatski glazbeni zavod
Prijatelji i Kemo
Prijatelji i Kemo

KAZALIŠTE

Srijeda

  • G. Verdi: Traviata / opera @ Hrvatsko narodno kazalište
  • B. Andersson, B. Ulvaeus, C. Johnson: Mamma Mia! / mjuzikl 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • O. Lozica: Prvi put kad sam ti vidjela lice  20:00h @ Teatar &TD

Četvrtak

  • (Volim fiziku) E=mc2, Zagrebački plesni ansambl 11:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • L. F. Baum - I. Mrduljaš: Čarobnjak iz Oza 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • V. Parun / V. Tominac Matačić: Ja koja imam nevinije ruke 20:00h @ Teatar &TD
  • Y. Reza: Bella Figura / drama 20:00h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • D. Fo: Ne plaćamo! Ne plaćamo! 20:00h @ Histrionski dom
  • D. Kovačević: Maratonci trče počasni krug 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Amelija ide na ples / opera 20:00h @ Muzička akademija
  • A. Mesquite, M. Kolar: Alie 20:00h @ Zagrebački plesni centar

Petak

  • I. Šimić: Priča o svjetlu 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • Zecmen, u izvedbi Teatra Don Hihot 18:30h @ Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici
  • O. Frljić: Mrzim istinu! 20:00h @ Teatar &TD
  • P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere 20:00h @ Scena Vidra

Subota

  • Braća Grimm / I. Mrduljaš: Ivica i Marica 11:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Životinjsko carstvo-tko se boji straha još 11:00h @ Art-kino Grič
  • Crvenkapica 17:00h @ Gradsko kazalište Trešnja
  • Z. Ladika: Roda i lisac 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • Š. Storić: Poljubit ću je uskoro, možda 18:00h @ Dječje kazalište Dubrava
  • S. Š. Stipaničić: Debela 19:00h @ Kazalište Mala scena
  • S. Anočić: Kauboji 20:00h @ Teatar Exit
  • M. Kurspahić: Potop 20:00h @ Teatar &TD
  • Takvim sjajem može sjati, Susreti s Arsenom 20:00h @ Histrionski dom
  • M. Hrgović: Živjet ćemo bolje, premijera 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • C. Lishche: Bluzeri narodnjaci 23:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

Nedjelja

  • Andersen: Princeza i svinjar 11:30h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • Nina Horvat: Mala vještica 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • N. Škrabe: Malo Morgen20:00h @ KNAP
  • M. St. Germain: Posljednja Freudova seansa 20:00h @ Scena Vidra
  • M. Hrgović: Živjet ćemo bolje 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih

Ponedjeljak

  • Frédérico Verrières: Mimi - opera / premijera 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • B. Jelčić: Ko rukom odneseno 20:00h @ Teatar &TD

Utorak

  • Braća Grimm: Crvenkapica 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Frédérico Verrières: Mimi - opera 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • M. Morilo: Bračni (s)provod 20:00h @ Histrionski dom
Mamma Mia! / mjuzikl
Mamma Mia! / mjuzikl

NOVE IZLOŽBE

  • Jana Winderen - Out of North 14.01.2016 - 24.01.2016. @ HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika
  • Pokrenuto oko. Talijanska kinetička umjetnost od 1950-ih do1970-ih 14.01.2016 - 14.02.2016. @ Muzej za umjetnost i obrt
  • Boris Bućan 19.01.2016 - 19.02.2016. @ Gliptoteka HAZU
Studio smijeha - stand-up comedy
Studio smijeha - stand-up comedy


ZANIMLJIVA DOGAĐANJA

  • Studio smijeha - Stand-up comedy 13.01.2016., 20:30h
  • Najbolje od Mediteran Film Festivala 14.01.2016. @ Dokukino KIC
  • Iz Kratke baze: Kosmos (Kratke slike) 14.01.2016., 19:30h @ Teatar &TD
  • Kviz promjene 15.01.2016., 20:00h @ Teatar &TD

Slični članci: