Tjedni vodič po najboljim zagrebačkim događanjima

Tjedni vodič po najboljim zagrebačkim događanjima

Znate li što se događa ovaj tjedan u Zagrebu? Izabrali smo najbolja i najzanimljivija događanja koja ne smijete zaobići! Nemojte reći da nemate gdje izaći – uz naš detaljni pregled svih događanja svatko može naći nešto za svoj ukus, od izložbe mačaka do ludih tuluma na novim, cool lokacijama kojih se ne bi posramila ni jedna svjetska metropola. Od smijeha do neprospavanih noći, pronađite nešto za sebe i uživajte...

GLAZBENA DOGAĐANJA I TULUMI

srijeda 9.03.2016.

  • CHAM CHAM Pink Ladies Afternoon 09.03.2016. @ Johann Franck
  • Saints & Sinners – mOOvanje po Ilici 09.03.2016. @ Supercaffe i  Peper
  • Glen Hansard 09.03.2016. @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog Ciklus koncerata
  • Četiri godišnja doba – Proljeće: Gudački kvartet Rucner 09.03.2016., 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

četvrtak 10.03.2016.

  • Majstorski ciklus Simfonijskog orkestra HRT-a: Pascal Rophé & Leon Košavić 10.03.2016., 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Posebno izdanje „Štikom u mozak, loptom u dupe“ 10.03.2016. @Peper
  • GOODFELLAS - Italians Do It Better 10.03.2016. @ Johann Franck
  • Punk proslava Abergazovog 10. rođendana: Disbaja, Accident, Akromatopsija, Faraon Slavko 10.03.2016., 20:00h @ Attack
  • Kalevala + Rum Smugglers 10.03.2016., 20:00h @ Klub.
  • Jazz.hr: Jean-Luc Ponty Duo 10.03.2016., 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Alfi Kabiljo - Autorski koncert komorne glazbe u povodu 80. rođendana 10.03.2016., 20:00h @ Muzička akademija

petak 11.03.2016.

  • Dani Ljepote & Fitnessa 11.03.2016 - 13.03.2016. @ Zagrebački velesajam
  • Međunarodni otvoreni kup Hrvatske u street i parovnim plesovima 2016.! 11.03.2016 - 13.03.2016. @ Zagrebački velesajam
  • Diskoteka / House, Deep House, Nu-Disco, Funk, Soul 11.03.2016. @ Super Super (Tvornica Katran)
  • Ekstrakt w/ Shed Live 11.03.2016. @ Sirup
  • DJ Markiz 11.03.2016. @ The Best
  • Zagrebačka filharmonija: Bijeli ciklus 11.03.2016., 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Simfonijski puhački orkestar Oružanih snaga RH 11.03.2016., 20:00h @ Muzička akademija
  • Talco 11.03.2016., 21:00h @ Vintage Industrial Bar
  • #cooganje uz Vince&Jules 11.03.2016. @ Sax!
  • Davor Radolfi 11.03.2016., 22:30h @ Green Gold Club
  • DJ Ferreck Dawn 11.03.2016., 23:00h @ Opera Club 
    Glen Hansard 09.03.2016. @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog Ciklus koncerata

subota 12.03.2016.

  • Kandžija i Gole žene 12.03.2016. @ Tvornica kulture
  • Rockabilly party - Johnny and his rockin´tunes 12.03.2016. @ Hard Place
  • Dance Hard / 90´s Party 12.03.2016. @ Super Super (Tvornica Katran)
  • Kabinet w/ DjRUM 12.03.2016. @ Sirup
  • CHILL NIGHT – skate natjecanje i koncert 12.03.2016., 20:00h @ Teatar &TD
  • Just Dubwise #8 with Reggaebus Brussels Sound System & High Grade Commanda Sound 12.03.2016., 22:00h @ Attack
  • Trinity with Active Line Six, Frenki & Marijan Babicz 12.03.2016., 22:00h @ DEPO klub

ponedjeljak 14.03.2016.

  • Komorni gudački orkestar 14.03.2016., 20:00h @ Muzička akademija
  • Mladi u Lisinskom: Raša Vizek i Ana Žgur 14.03.2016., 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Perpetuum Jazzile 14.03.2016., 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

utorak 15.03.2016.

  • Rory Gallagher Tribute 15.03.2016. @ Hard Place
  • Rory Gallagher night 15.03.2016. @ Hard Place
  • Jazz Continuo: Glazba Boška Petrovića 15.03.2016., 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Umjetnička organizacija Cristoforium: Pleyel Svetislava Stančića - U spomen na Ivu Mačeka 15.03.2016., 20:12h @ Hrvatski glazbeni zavod 
  • Saints & Sinners – mOOvanje po Ilici 09.03.2016. @ Supercaffe i Peper 

IZLOŽBE

srijeda 09.03.2016.

  • Josip Butković: - Dvorišta 09.03.2016 - 09.04.2016. @ HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika

četvrtak 10.03.2016.

  • „'45.” 10.03.2016 - 14.08.2016. @ Hrvatski povijesni muzej
  • Sarah Luedemann - Ones And Zeros 10.03.2016 - 20.03.2016. @ HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika
  • Oni dolaze…Ozren Kecerin / Vladimir Novak - Uokvirivanje prirode 10.03.2016 - 19.03.2016. @ Galerija studentskog centra Sveučilišta u Zagrebu
  • Nagrada za hrvatsku suvremenu umjetnost T-HT@msu.hr 10.03.2016 - 26.03.2016. @ Muzej suvremene umjetnosti
  • Moritz Simon Geist (DE): MR-808 10.03.2016 - 12.03.2016. @ Pogon Jedinstvo
  • Figura i ornament - barok: Enigma Johannesa Komersteinera i njegovog kruga 10.03.2016 - 17.04.2016. @ Muzej za umjetnost i obrt
  • Izložba fotografija Voda 2016 10.03.2016 - 22.03.2016. @ Studio Moderne galerije Josip Račić
  • Tihana Mikša Perković: Past At…Last, samostalna izložba modnog dizajna 10.03.2016 - 26.03.2016. @ Galerija Ulupuh
  • Međunarodna izložba - Društvo spektakla 10.03.2016 - 10.04.2016. @ HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika

subota 12.03.2016.

  • Međunarodne izložbe mačaka 12.03.2016. @ WESTGATE Shopping City

ponedjeljak 14.03.2016.

  • Radoslav Halužan: Krist, pastir naš 14.03.2016 - 31.03.2016. @ Galerija Vladimir Filakovac
  • Oslobođeni crteži 14.03.2016 - 04.04.2016. @ Francuska čitaonica - Mediateka
  • Marcela Munger: Između neba i zemlje 14.03.2016 - 31.03.2016. @ Galerija Vladimir Filakovac

utorak 15.03.2016.

  • Dražen Trogrlić - Intimni univerzum 15.03.2016 - 17.04.2016. @ Moderna galerija
  • Glinom do forme 15.03.2016 - 01.04.2016. @ Galerija Modulor
  • Gordana Meglaj, Likovna udruga Ama artem - Prva 15.03.2016 - 04.04.2016. @ Kulturni centar (KUC) 
  • Kandžija i Gole žene 12.03.2016. @ Tvornica kulture

KAZALIŠNE PREDSTAVE

srijeda 09.03.2016.

  • Šesto: Tko je ubio Pašteticu? 09.03.2016., 10:00h @ Kazalište Mala scena
  • ZKM/SKROZ/HDS ZAMP: Priroda i društvo 09.03.2016., 13:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • M. Dostojevski: Zločin i kazna 09.03.2016., 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • Držić: Skup 09.03.2016., 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Pippo Delbono: Evanđelje / drama 09.03.2016., 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • Matišić, S. Basara, H. Bojčev: 'Ko živ, 'ko mrtav 09.03.2016., 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • isco svinje 09.03.2016., 20:00h @ Teatar Exit
  • Gojić / S. Božić: Sluškinje 09.03.2016., 20:00h @ Teatar &TD
  • Krleža i A. Dedić: Na zlu putu, pretpremijera 09.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom

četvrtak 10.03.2016.

  • Maja Hrgović: Puž 10.03.2016., 09:00h @ Kazalište Mala scena
  • Palčica 10.03.2016., 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Amelija ide na ples / opera 10.03.2016., 19:30h @ Kazalište Mala scena
  • Antigona ili pro(c)kletstvo roda, Rock mjuzikl, Meadly teatar 10.03.2016., 20:00h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • Ž. Sančanin: Exhibition for the new session 10.03.2016., 20:00h @ Zagrebački plesni centar
  • Mrožek: Policija 10.03.2016., 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • de Cervantes Saavedra: Don Quijote - bistri vitez tužnog lica 10.03.2016., 20:00h @ Scena Vidra
  • Gumbekovi dani 10.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom

petak 11.03.2016.

  • Patafta: Boje duge - priča o bojama 11.03.2016., 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • Pola-pola 11.03.2016., 18:00h @ Teatar Exit
  • Lana Bitenc: Inspektor na zadatku 11.03.2016., 18:30h @ Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici
  • Kovačić / D. Harjaček: U registraturi 11.03.2016., 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • Durang: Vanja i Sonja i Maša i Picko 11.03.2016., 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere 11.03.2016., 20:00h @ Scena Vidra
  • Božić: Born to please 11.03.2016., 20:00h @ Teatar &TD
  • Kovačević: Maratonci trče počasni krug 11.03.2016., 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Crna knjiga 11.03.2016., 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • Gumbekovi dani 11.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom 
    Međunarodni otvoreni kup Hrvatske u street i parovnim plesovima 2016.! 11.03.2016 - 13.03.2016. @ Zagrebački velesajam

subota 12.03.2016.

  • Lutkarsko kazalište Zagrebenci: Poštarska bajka 12.03.2016., 11:00h @ Kulturni centar (KUC) Travno
  • Braća Grimm / I. Mrduljaš: Ivica i Marica 12.03.2016., 11:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Crvenkapica - tko se boji vuka još 12.03.2016., 11:00h @ Art-kino Grič
  • Čudnovate zgode šegrta Hlapića 12.03.2016., 17:00h @ Gradsko kazalište Trešnja
  • Rossini, Z. Niessner: Mačak u čizmama 12.03.2016., 18:00h @ Dječje kazalište Dubrava
  • Gavran: Ne, ti ne! Ili o drukčijatosti 12.03.2016., 19:00h @ Kazalište Mala scena
  • Letts: Kolovoz u okrugu Osage 12.03.2016., 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • Russel: Ritina škola 12.03.2016., 20:00h @ Scena Vidra
  • Hadžić: Političko vjenčanje 12.03.2016., 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Teatar Rugantino / J. Cvetanović: Terapija 12.03.2016., 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Anočić: Nas dva i ja 12.03.2016., 20:00h @ Teatar Exit
  • Novosel: Pokušaj linča 12.03.2016., 20:00h @ Kazalište Ivan Goran Kovačić
  • Gumbekovi dani 12.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom
  • Lishche: Bluzeri narodnjaci 12.03.2016., 23:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

nedjelja 13.03.2016.

  • Ciklus "Priča mi se priča": Palčica / teatralizirano pripovijedanje bajki, Teatar Poco Lococ 13.03.2016., 11:00h @ Dječja scena Ribica
  • Bakina škrinja / Cvrčkov sjaj 13.03.2016., 11:30h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • Boban: Bajka o žar ptici 13.03.2016., 18:00h @ Gradsko kazalište Žar ptica
  • D(n)o dna, Kazalište Tirena, premijera 13.03.2016., 19:00h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • Weidlich, I. Barberic: Loptice 13.03.2016., 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • 5žena.com 13.03.2016., 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Krleža: U agoniji 13.03.2016., 20:00h @ Scena Ribnjak
  • Gumbekovi dani 13.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom

ponedjeljak 14.03.2016.

  • Frljić: Mrzim istinu! 14.03.2016., 19:00h @ Teatar &TD
  • Shaffer: Amadeus 14.03.2016., 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • Žena 14.03.2016., 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • Gumbekovi dani 14.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom

utorak 15.03.2016.

  • Ćopić: Ježeva kućica 15.03.2016., 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Andersson, B. Ulvaeus, C. Johnson: Mamma Mia! / mjuzikl 15.03.2016., 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Jelčić: Ko rukom odneseno 15.03.2016., 20:00h @ Teatar &TD
  • Gumbekovi dani 15.03.2016., 20:00h @ Histrionski dom 
    Gumbekovi dani
     

Slični članci: