Tjedni vodič - kamo, gdje, kuda ovoga tjedna?

Tjedni vodič
Kamo, kuda, gdje ovoga tjedna?

Dobrodošli u valentinovski tjedan u Zagrebu! Ovoga tjedna moći ćete uživati u mnogim događanjima direktno povezanim s blagdanom ljubavi, no nude se i zaista mnogobrojne predstave, interesantni koncerti, festivali i sportska događanja. Pregledajte našu listu najinteresantnijih događaja tjedna i rezervirajte svoje mjesto na željenom događaju na vrijeme.

09.02.2015. (ponedjeljak) 

Kazališne predstave:
19:30 A. P. Čehov: Tri sestre - Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 I. Tijardović: Spli'ski akvarel - Gradsko kazalište Komedija
20:00 COPI: Teškoće s izražavanjem / premijera - Teatar ITD

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
After work party - Hard Place
18:00 Koncert u Europskom domu - KUD Hrvatska pošta Golub, Puce Zagrebačke i Preklec Band pod vodstvom Ivice - Kneževića te Maja Cvek / Europski dom, Jurišićeva 1/1 / Ulaz slobodan
20:00 Mladi u Lisinskom & HDGU 2014./2015. - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Ana Batinica, flauta / Mala dvorana
21:00 DJ Shadow & Cut Chemist - Tvornica kulture - Renegades Of Rhythm

Ostala događanja:
MyFrenchFilmFestival - On-line festival

MyFrenchFilmFestival.com
MyFrenchFilmFestival.com

10.02.2015. (utorak)

Kazališne predstave:
18:00 Ž. Turčinović: Umišljena mišica - Zagrebačko kazalište lutaka
19:30 G. Puccini: Tosca / opera - Hrvatsko narodno kazalište
19:30 F. M. Dostojevski: Zločin i kazna - Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 I. Tijardović: Spli'ski akvarel - Gradsko kazalište Komedija
20:00 G. Feydeau: Buba u uhu - Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 5žena.com - Scena Vidra
20:00 Po motivima eseja S. Drakulić i pričama glumica; Kako smo preživjele - Zagrebačko kazalište mladih - Izvedba s titlovima na engleskom jeziku
20:00 COPI: Teškoće s izražavanjem - Teatar ITD
20:00 S. Anočić: Kauboji - Teatar Exit
20:00 N. Škrabe: Muke po Iveku - Histrionski dom

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
20:00 Hrvatski komorni orkestar - Hrvatski glazbeni zavod - Domeniko Briški, dirigent; Mojca Ramušćak, Teodora Sucala Matei, violina; Žarko Perišić, fagot; Program: Stratico, Novačić (praizvedba), Foot
20:00 Introvers + Mjuzikl + Lolita - KSET
21:00 White Vodevil + Zero Neuro
20:30 ACOUSTORAK + SEED HOLDEN LIVE - Buzz Bar

Ostala događanja:
MyFrenchFilmFestival - On-line festival
17:00 ‘Subtitled Tuesdays’: 'Dva dana, jedna noć' - Kino Europa - Svakog utorka projekcije s hrvatskim i engleskim titlovima.

Tjedni vodič
Coffee & Chocolate Festival

11.02.2015. (srijeda)

Kazališne predstave:
19:30 F. Schiller: Razbojnici, drama - Hrvatsko narodno kazalište
19:30 Voltaire: Candide ili optimizam - Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 P. Portner: Čisto ludilo - Gradsko kazalište Komedija
20:00 R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk - Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 F. Hadžić: Ljubav na prvi pogled - Scena Vidra
20:00 Po motivima eseja S. Drakulić i pričama glumica; Kako smo preživjele - Zagrebačko kazalište mladih
20:00 B. Jelčić: Ko rukom odneseno - Teatar ITD
20:00 S. Anočić: Kauboji - Teatar Exit

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
18:00 Chillout Studyin' with Disko sekcija - KSET
20:00 Maja Pa - Funk
20:30 Good Vibrations: Stimulans, Sufosia, Soundbringer, Distance Or Die - Vintage Industrial Bar
21:00 Novi hrvatski jazz: Jazzy Blef - SAX - Klub hrvatskih glazbenika
21:00 Dupla srijeda + live svirka - Buzz Bar

Tjedni vodič
Gatsby In Love

Sportska događanja:
Cedevita - Crveni Oktobar/ Eurokup - Košarkaški centar Dražen Petrović

Ostala događanja:
MyFrenchFilmFestival - On-line festival
18:00 Predavanje u povodu izložbe Deimantasa Narkevičiusa Da Capo - Zvonko Maković: Good Bye, Lenin! - Muzej suvremene umjetnosti

12.02.2015. (četvrtak)

Kazališne predstave:
18:00 V. Nazor, Ž. Udovičić-Pleština: Bijeli jelen / pretpremijera - Zagrebačko kazalište lutaka
19:00 K. Gavran: Ne, ti ne! Ili o drukčijatosti / svečana premijera - Kazalište Mala scena
19:30 G. Puccini: Tosca / opera - Hrvatsko narodno kazalište
19:30 J. Glowacki: Četvrta sestra - Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 P. Portner: Čisto ludilo - Gradsko kazalište Komedija
20:00 Izbor iz djela D. Harmsa: Živio Harms! Čuda postoje! - Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem - Scena Vidra
20:00 A. P. Čehov: Galeb - Zagrebačko kazalište mladih
20:00 COPI: Teškoće s izražavanjem - Teatar ITD
20:00 A. Bukvić: Djeca sa CNN-a - Histrionski dom

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
19:30 Zbor i simfonijski orkestar HRT-a: Kanconijer - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Maestro Stephan Tetzlaff; Dubravka Šeparović Mušović, alt; Mark Milhofer, tenor; Marko Mimica, bas-bariton; Program: Hector Berlioz
20:00 Željka At Ease - Funk
21:00 Kreativni glazbeni kolektiv: Vikend revolucija, Flyer - SAX - Klub hrvatskih glazbenika
21:00 Buzz 'n' Beer Hunting w. Pivovara i pivnica Medvedgrad - Buzz Bar
21:00 GATSBY IN LOVE - Pepermint

Četvrtkom uživajte u večerima posvećenim pivi u Buzz baru
Buzz bar

Ostala događanja:
4. Zagreb Coffee & Chocofest - HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika
MyFrenchFilmFestival - On-line festival

13.02.2015. (petak)

Kazališne predstave:
17:00 R, Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku - Kazalište Mala scena
18:30 R, Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku - Kazalište Mala scena
18:30 Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / Cirkus dolazi u naš grad / Kazalište Pjetlić Zlatokrijestić - Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a
19:00 V. Nazor, Ž. Udovičić-Pleština: Bijeli jelen / premijera - Zagrebačko kazalište lutaka
19:30 M. Krleža: Vučjak / drama - Hrvatsko narodno kazalište
19:30 P. Shaffer: Amadeus - Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 J. Kander - F. Ebb - J. Masteroff: Cabaret - Gradsko kazalište Komedija
20:00 Teatar Gavran / Miro Gavran: Sladoled, komedija - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Mala dvorana
20:00 O. Frljić: Jazavac u Kerempuhu - Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 A. Prolić: A kako vi vodite ljubav? - Scena Vidra
20:00 O. Lozica: Sada je, zapravo, sve dobro - Zagrebačko kazalište mladih
20:00 B. Jelčić: Ko rukom odneseno - Teatar ITD
20:00 Ž. Drmić, Ž. Sančanin: Paradigma / premijera - Teatar ITD
20:00 COPI: Teškoće s izražavanjem - Teatar ITD
20:00 D. L. Coburn: Partija remija - Histrionski dom

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
19:30 Bijeli ciklus Zagrebačke filharmonije - In memoriam Lovro von Matačić - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Pavle Dešpalj, dirigent; Program: R. Wagner
20:00 Glazbeno učilište Elly Bašić - Hrvatski glazbeni zavod - Koncert učenika Učilišta
20:00 Mile - Funk
21:00 Driving Mrs. Satan - Vintage Industrial Bar
21:00 Monox + Polarity Of Life + Inside My Casket - Močvara
21:00 Jacques Houdek - SAX - Klub hrvatskih glazbenika
21:30 Benefit koncert "Šape u zrak": Mass Hypnosis, Bad Blood, Stronghold - KSET
22:00 Flesh + Time Decay + Asylum - AKC Medika
22:00 Blagdan band - Hard Place
22:00 Play & Rewind with DJ Emilio Dalbello - Play
21:00 Hip Hop Unity Nagrade: DPS, Dregermajster, Fetbojsi, High5, Krešo & Žuvi, KUKU$, ONI, Pendrek & Bolest, DJ Chill - Tvornica Kulture

Hip Hop Unity dodjela nagrada
Hip Hop Unity dodjela nagrada 2015.

Ostala događanja:
4. Zagreb Coffee & Chocofest - HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika
MyFrenchFilmFestival - On-line festival
Backo mini express - Najveća maketa željeznice u Hrvatskoj / Gundulićeva 4
20:00 Freaky Friday - Pogon Jedinstvo - Valentinovo

14.02.2015. (subota)

Kazališne predstave:
10:00 R, Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku - Kazalište Mala scena
11:30 R, Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku - Kazalište Mala scena
16:00 V. Nazor, Ž. Udovičić-Pleština: Bijeli jelen - Zagrebačko kazalište lutaka
17:00 K. Gavran: Ne, ti ne! Ili o drukčijatosti - Kazalište Mala scena
17:00 Crvenkapica - Gradsko kazalište Trešnja
18:00 G. Puccini: Tosca / opera - Hrvatsko narodno kazalište
18:00 J. M. Barrie / I. Martinić: Petar Pan - Zagrebačko kazalište mladih
18:00 V. Nazor, Ž. Udovičić-Pleština: Bijeli jelen - Zagrebačko kazalište lutaka
18:30 K. Gavran: Ne, ti ne! Ili o drukčijatosti - Kazalište Mala scena
19:30 P. Shaffer: Amadeus - Gradsko dramsko kazalište Gavella
19:30 J. Kander - F. Ebb - J. Masteroff: Cabaret - Gradsko kazalište Komedija
20:00 Teatar Rugantino / M. Kurspahić: ThisCasting - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
20:00 F. Hadžić: Političko vjenčanje - Satiričko kazalište Kerempuh
20:00 P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere - Scena Vidra
20:00 Z. Vitez: Samo za te dragi kaj - Histrionski dom
23:00 Povijest moje gluposti - Satiričko kazalište Kerempuh

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
18:00 Koncert Folklornog ansambla Sesvetska sela - 19. Koncert povodom Valentinova / 38. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, D. Domjanića 6 - www.fa-sesvetskasela.hr
19:30 Lisinski subotom: Natalie Dessay, sopran & Michel Legrand - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Promocija novog albuma Entre elle et lui
19:30 Ti bi htio pjesmom da ti kažem - Program: ljubavne starogradske pjesme; nastupaju: Zrinka Posavec, vokal; Filip Novosel, brač; Ambrozije Puškarić, gitara; Tihomir Hojsak, kontrabas / KUC Travno, Božidara Magovca 17
20:00 Valentinovo u Zagrebu: Massimo - Dom sportova
20:00 Glazbeno učilište Elly Bašić - Hrvatski glazbeni zavod - Koncert učenika Učilišta
20:00 Felver - Funk
21:00 Trip to Zion with MC Sajsi, MC Šveca Rispek & DJ B.K.O. - KSET
21:00 Ljetno kino + Luka Abrus - Vintage Industrial Bar
22:00 Močvara ljubavi: DJ MARIO MORRISON, DJ KORNEL HENDRIX - Močvara
22:00 Technatica with Damir Hoffman, Shi Pe, Leon B. & Sin - SKC Arko
22:00 Neki Novi Klinci (Balašević Tribute Band) - SAX - Klub hrvatskih glazbenika

Tjedni vodič
Valentinovo na Sljemenu

Sportska događanja:
10. Europski judo kup - Sportska dvorana Sutinska vrela, Podsusedski trg 14 b - www.judo.hr
Zagreb - Lokomotiva / 1. HNL - Stadion NK Zagreb
19:00 RK PPD Zagreb - Naturhouse La Rioja / Liga prvaka - Zagreb Arena
11:00 Jeti snowboard contest 2015 - Sljeme

Ostala događanja:
4. Zagreb Coffee & Chocofest - HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika
MyFrenchFilmFestival - On-line festival
Valentinovo u Aquaparku Adamovec - Aquapark Adamovec - prodaja i rezervacije na: 01/2043-014
Sesvetski fašnik
Backo mini express - Najveća maketa željeznice u Hrvatskoj / Gundulićeva 4
11:00 Arhimišove radionice: Egipatske maske - Arheološki muzej
Žive slike - Muzej grada Zagreba - Kostimirani likovi oživljuju povijest Zagreba
11:00 Dječji fašnik - KUC Travno, B. Magovca 17
18:00 Valentinovo na Vinskom Vrhu - Bolfan Vinski Vrh - Kontakt: Branimir Puškadija, 099 703 1797, branimir.puskadija@bolfanvinskivrt.hr
DJ Mark Frost i klapa Levanda - Antunović Zagreb - Valentinovo u Hotelu Antunović (restoran Argante i Vertigo bar)
20:00 Valentinovo Love Fever - koncert Marije Husar u Kristalnoj dvorani- The Westin Zagreb

50 Nijansi Sive - Cinestar Zagreb

15.02.2015. (nedjelja)

Kazališne predstave:
11:00 P. Lund: Vještica Hillary ide u operu / opera - Hrvatsko narodno kazalište
11:00 J. M. Barrie / I. Martinić: Petar Pan - Zagrebačko kazalište mladih
11:00 J. Spyri: Heidi - Gradsko kazalište Žar ptica
11:00 V. Nazor, Ž. Udovičić-Pleština: Bijeli jelen - Zagrebačko kazalište lutaka
11:00 Crvenkapica - Gradsko kazalište Trešnja
19:30 Filozofski teatar, Saskia Sassen & Richard Sennett - Hrvatsko narodno kazalište
20:00 B. Nušić: Gospođa ministarka - Satiričko kazalište Kerempuh

(c) Adolphe Adam, Giselle, HNK
(c) Adolphe Adam, Giselle, HNK

Koncerti/glazbena događanja/partyji:
12:00 Glazbena škola Pavla Markovca - Hrvatski glazbeni zavod - Završni koncert 21. međunarodnog natjecanja Mladi virtuozi
20:00 Lisinski pleše pod maskama - Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog - Velika dvorana: Mario Petreković, Vanda Winter, Tomo in der Mühlen – DJ, Tomo Ricov – DJ / U predvorjima Dvorane: zabavni program: žongleri, trbušne plesačice, akrobati, gatare, izrađivači maski, crtači ukrasa po tijelu, gastronomsko-enološka ponuda… / Izbor najbolje maske uz dodjelu nagrada. / Ulaz samo za maskirane posjetitelje
20:00 Muzička akademija u Zagrebu | Virtuoso - Chopin - Hrvatski glazbeni zavod

Sportska događanja:
10. Europski judo kup - Sportska dvorana Sutinska vrela, Podsusedski trg 14 b - www.judo.hr
Dinamo - Zadar / 1. HNL - Gradski stadion Maksimir
Cibona - Partizan Niš / ABA Liga - Košarkaški centar Dražen Petrović

Ostala događanja:
4. Zagreb Coffee & Chocofest - HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika
MyFrenchFilmFestival - On-line festival
Sesvetski fašnik
Žive slike - Muzej grada Zagreba - Kostimirani likovi oživljuju povijest Zagreba


Slični članci: