Tjedni vodič - događanja koja ne smijete propustiti ovoga tjedna

Novi tjedan znači i novi tjedni vodič - vaš najbolji pregled događanja u Zagrebu, koji vam pruža sve od kongresa, izložbi, koncerata, do sadržaja za djecu i ludih partyja. Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku...

SRIJEDA (17. veljače)

  • In memoriam - Wes Craven 17.02.2016 - 20.02.2016. @ Tuškanac
  • Predavanje Zvonimira Drvara - Geološke pojave u Sunčevom sustavu 18:00h @ Tehnički muzej Nikola Tesla
  • Sve je bio dobar san - Le "Frenchie" de Vukowar 19:00h @ Kino Europa
  • Studio smijeha - Stand-up comedy 20:30h

Kazališne predstave

  • K. Gavran: Ne, ti ne! Ili o drukčijatosti 10:00h @ Kazalište Mala scena
  • P. Touzeau: Kraljevi bogova / balet / 28. Muzički biennale Zagreb 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • M. Brečić: Malena 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • I. Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • J. Sequeira, L. DelPrato: #RadniNaslovAntigona 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • I. Vidić: Posljednji dani mira 20:00h @ Teatar &TD
  • Y. Reza: Bella Figura / drama 20:00h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • D. Fo: Ne plaćamo! Ne plaćamo! 20:00h @ Histrionski dom
  • Idi negdje drugdje 20:00h @ KNAP
M. Brečić: Malena 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
M. Brečić: Malena 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella

Koncerti i glazbena događanja

  • Krafteraj Party“ & Songkillers @ Booze and Blues
  • Glazbena škola Vatroslava Lisinskog: Koncert učenika povodom Dana Škole 20:00h @ Hrvatski glazbeni zavod
  • Josef Klammer: Bubnjanje je elastičan koncept 20:00h @ Pogon Jedinstvo

Izložbe

  • Helena Pletković - Kušaj vino očima 17.02.2016 - 08.03.2016.
  • Izložba novoprimljenih članova ULUPUH-a 17.02.2016 - 26.02.2016. @ Galerija Ulupuh

Sajmovi i kongresi

  • Zagrebački sajam nautike 17.02.2016 - 21.02.2016. @ Zagrebački velesajam
  • Hotel&Gastroteh 17.02.2016 - 21.02.2016. @ Zagrebački velesajam
Zagrebački sajam nautike 17.02.2016 - 21.02.2016. @ Zagrebački velesajam
Zagrebački sajam nautike 17.02.2016 - 21.02.2016. @ Zagrebački velesajam

ČETVRTAK (18. veljače)

Kazališne predstave

  • E. Peroci - A. Prolić: Maca papučarica 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • F. M. Dostojevski: Zločin i kazna 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • W. A. Mozart: Figarov pir / opera 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • C. Durang: Vanja i Sonja i Maša i još jedan, pretpremijera 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • W. Russel: Ritina škola 20:00h @ Scena Vidra
  • COPI: Teškoće s izražavanjem 20:00h @ Teatar &TD
  • Takvim sjajem može sjati, Susreti s Arsenom 20:00h @ Histrionski dom

Koncerti i glazbena događanja

  • Tortoise @ Močvara
  • Blue Point Band @ Booze and Blues
  • Majstorski ciklus Simfonijskog orkestra HRT-a: Enrico Dindo & Branimir Pustički 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Glazbeno gostovanje: Henschel kvartet 20:00h @ Muzička akademija
  • Miro Krug Band 21:00h @ Rock klub Praćka
  • The Great Gatsby 22:00h @ Johann Franck
The Great Gatsby 22:00h @ Johann Franck
The Great Gatsby 22:00h @ Johann Franck

Sajmovi i kongresi

  • XI. Susret mladih kemijskih inženjera 18.02.2016 - 19.02.2016. @ Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije

Izložbe

  • Janez Vlachy - Nedorečeni razgovori 18.02.2016 - 06.03.2016. @ Muzej Mimara
  • Mirjana Marović - Podovi 18.02.2016 - 06.03.2016. @ Studio Moderne galerije Josip Račić

PETAK (19. veljače)

Kazališne predstave

  • Jelena Vukmirica Makovičić-Marko Makovičić: Priča o vodi 17:00h @ Kazalište Mala scena
  • Tri praščice 18:30h @ Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici
  • M. Matišić: Fine mrtve djevojke 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • C. Durang: Vanja i Sonja i Maša i još jedan, svečana premijera 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Teatar Gavran / Miro Gavran: Lutka, komedija 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Ž. Valenta, A. Mišić: Ona / Her 20:00h @ Zagrebački plesni centar
  • D. Kovačević: Maratonci trče počasni krug 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Z. Zoričić: Tatarski biftek 20:00h @ Histrionski dom
  • M. de Cervantes Saavedra: Don Quijote - bistri vitez tužnog lica 20:00h @ Scena Vidra

Koncerti i glazbena događanja

  • AC/DC by BALLBREAKERS In memoriam Bon Scott @ Hard Place
  • Drugi način @ Hard Place
  • The Falschspillers Band @ Booze and Blues
  • Zagrebačka filharmonija: Bijeli ciklus 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • ..Miro: da sam ja netko...u Red Red Wine baru... 20:00h
  • Eagles of Death Metal 21:00h @ Tvornica kulture
  • Old school hip hop Armageddon by Triforce Crew, Rofellos, DJ Katz 22:00h @ Močvara

SUBOTA (20. veljače)

  • Dan vodiča 10:00h @ Turistički informativni centar - Trg bana Josipa Jelačića

Kazališne predstave

  • Darujmo djeci kazalište 09:30h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • Šuma priča 11:00h @ Dječja scena Ribica
  • Braća Grimm: Crvenkapica 11:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • P. Radin: Crvenkapica 11:00h @ Art-kino Grič
  • Crvenkapica - tko se boji vuka još 11:00h @ Art-kino Grič
  • Pepeljuga 17:00h @ Gradsko kazalište Trešnja
  • G. Rossini, Z. Niessner: Mačak u čizmama18:00h @ Dječje kazalište Dubrava
  • A. Kovačić / D. Harjaček: U registraturi 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • C. Durang: Vanja i Sonja i Maša i još jedan 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • A. Stojković / A. Sinakuz / N. Sinakuz: Malo je dovoljno 20:00h @ Teatar &TD
  • B. Radaković: Dobitnik 20:00h @ KNAP
  • F. Hadžić: Političko vjenčanje 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere 20:00h @ Scena Vidra
  • C. Lishche: Bluzeri narodnjaci 23:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

Koncerti i glazbena događanja

  • Bacon & Blues Corp. @ Booze and Blues
  • Silente @ Dom sportova
  • Wintersplash @ Sirup
  • Belfast Food  @ SAX - Klub hrvatskih glazbenika
  • Parni Valjak 19:15h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Glazbeno gostovanje: David Gazarov - klasična i jazz glazba 20:00h @ Muzička akademija
  • Glazbene staze: Baroque and Blue 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Dirty Dancing by DJ David Hasselhoff 22:00h @ Močvara
  • Kontra & ONI 22:00h @ Klub.
  • Songkillersi i gosti 22:30h @ Metropolis music & billiards club Zagreb
Parni Valjak 19:15h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Parni Valjak 19:15h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

NEDJELJA (21. veljače)

  • 12. ZagrebDox 21.02.2016 - 28.02.2016. @ Cineplexx Centar Kaptol
12. ZagrebDox 21.02.2016 - 28.02.2016. @ Cineplexx Centar Kaptol
12. ZagrebDox 21.02.2016 - 28.02.2016. @ Cineplexx Centar Kaptol

Kazališne predstave

  • Ž. Horvat Vukelja: Hrabrica 11:00h @ Gradsko kazalište Žar ptica
  • Ciklus "Priča mi se priča": Dugonja, Trbonja i Vidonja / teatralizirano pripovijedanje bajki, Teatar Poco Loco 11:00h @ Dječja scena Ribica
  • H. Zalar: Priča o bljaksonima ili zašto treba zdravo jesti 11:30h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • 5žena.com 20:00h @ Scena Vidra
  • M. Krleža: U agoniji 20:00h @ Scena Ribnjak
  • I. Sajko, M. Pavičević, P. Tišljarić: 4 suha stopala 20:00h @ Zagrebački plesni centar

Koncerti i glazbena događanja

  • SuperStary Band @ Booze and Blues
  • Massimo 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Ciklus Trinitas: Ansambl Antiphonus 20:00h @ Crkva sv. Katarine
  • Trio Vivo 20:00h @ Hrvatski glazbeni zavod 
  • Ciklus koncerata studenata Muzičke akademije - Virtuoso 20:00h @ Muzička akademija
Massimo 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
Massimo 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

PONEDJELJAK (22. veljače)

Kazališne predstave

  • J. B. P. Molière: Umišljeni bolesnik 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • T. Ali: Nove pustolovine Don Quijotea / drama 20:00h @ Hrvatsko narodno kazalište

Koncerti i glazbena događanja

  • Društveni koncert: Obljetničarima u čast 18:00h @ Hrvatski glazbeni zavod
  • Mladi u Lisinskom: Tanja Ruždjak i Danijel Gašparović 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Mladi glazbenici u Matici hrvatskoj: Tomislav Koprić, tambura 20:00h

UTORAK (23. veljače)

Kazališne predstave

  • J. Jaroš: Tri praščića 18:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • P. Radin: Jučer sam se sjetio plave20:00h @ Scena Vidra
  • O. Lozica: Prvi put kad sam ti vidjela lice 20:00h @ Teatar &TD

Glazbena događanja

  • Zagrebačka filharmonija: Bijeli ciklus 19:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Zagrebački solisti i Cantus Ansambl 20:00h @ Hrvatski glazbeni zavod

Izložbe

  • Dobrović in Dubrovnik: A Venture in Modern Architecture 23.02.2016 - 06.03.2016.

Slični članci: