Tjedni vodič - događanja koja ne smijete propustiti ovoga tjedna

Tjedni vodič od 15. do 20. travnja
Tjedni vodič od 15. do 20. travnja

Kao i svakoga tjedna donosimo vam pregled najboljih događaja u Zagrebu za ovaj tjedan. Održat će se razne kazališne predstave, održat će se puno kongresa i sajmova, kao i mnogobrojni koncerti i nezaboravni tulumo. Što ćete posjetiti? 

Većina stanovnika glavnog grada ne iskorištava njegov potencijal i sve sjajne aktivnosti koje se događaju tijekom godine, a mi smo vas odlučili izvesti na pravi put i ukazati vam na izvrsnu ponudu zagrebačkog kulturnog, društvenog i noćnog života. U Zagrebu ovaj tjedan zaista ima pregršt raznih događanja, na vama je samo da izaberete - što se događa u glavnom gradu i gdje sve možete ići ovaj tjedan saznajte u našem tjednom vodiču i odlučite se za provod po vašem izboru.

GLAZBENA DOGAĐANJA I KONCERTI

Petak 15.4. 

  • Gustafi + Saša 21 @ Tvornica kulture
  • Jazz.hr: Ratko Vojtek Solo 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Ensiferum + Fleshgod Apocalypse 20:00h @ Vintage Industrial Bar
  • Ruku pod ruku - Zajednički koncert Ansambla Lado i Ansambla Kolo 20:00h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • 10. JFF - Festival tolerancije: Flo Real, Jan Kinčl Zero, phillipe 21:00h @ Super Super (Tvornica Katran)
  • Astralis vs. Hard2Core 15.04.2016., 22:00h @ Aquarius

Subota 16.4.

  • ABOP ili After je Bolji Od Partya @ Tvornica kulture
  • Koncert u spomen Ekatarine Velike - Krug / EKV @ Metropolis music & billiards club Zagreb
  • Kotlovnica 19:00h @ KSET
  • Jazz.hr: Miroslav Vitous&Jazz Orkestar HRT-a 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
  • Neon party 22:00h @ Gallery

Nedjelja 17.4.

  • SuperStary Band @ Booze and Blues
  • World of Darkness 17.04.2016 - 23.04.2016.

Ponedjeljak 18.4.

  • Gudački kvartet Sebastian 20:00h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Utorak 19.4.

  • Protomartyr @ Tvornica kulture

Srijeda 20.4. 

  • Krafteraj Party“ & Songkillers @ Booze and Blues
  • Srijednjak: Četristodvajst 20:00h @ KSET

ZANIMLJIVA DOGAĐANJA

Petak 15.4. 

  • Dani beba, djece i trudnica 15.04.2016 - 17.04.2016. @ WESTGATE Shopping City
  • 8. Noć biologije 
  • 13. Susreti plesnih grupa TREPS @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • Chippendales 20:00h @ Zagrebački velesajam

Subota 16.4.

  • 1. zagrebački festival palačinki @ Tuškanac

Nedjelja 17.4.

  • Poslovni izazov zapadnog Balkana 17.04.2016 - 19.04.2016. @ Hotel Holiday

Ponedjeljak 18.4.

  • 21. edukativna muzejska akcija - KLIK na Kulturni krajoLIK 18.04.2016 - 18.05.2016.
  • 14. Festival znanosti 18.04.2016 - 23.04.2016. @ Tehnički muzej Nikola Tesla

Utorak 19.4.

  • 9. festival dječje knjige @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

Srijeda 20.4. 

  • Radio & Juliet baletni rock spektakl 20:30h @ Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

KAZALIŠNE PREDSTAVE

Petak 15.4. 

  • 13. Susreti plesnih grupa TREPS @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • K. Ugrina: Bonton 11:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • S. Patafta: Boje duge - priča o bojama 18:00h @ Kazalište Mala scena
  • Od unuka do djeda - obiteljska abedeca, Kazalište Šareni svijet 18:30h @ Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici
  • I. Pokrivka: Tikvići na selu - Priča o mlinu, Lutkarski studio Kvak 18:30h @ Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici
  • A. Kovačić / D. Harjaček: U registraturi 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • F. Hadžić: Političko vjenčanje 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • S. Anočić: Kauboji 20:00h @ Teatar Exit
  • Po motivima eseja S. Drakulić i pričama glumica: Kako smo preživjele 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih
  • D. Fo: Ne plaćamo! Ne plaćamo! 20:00h @ Histrionski dom
  • O. Lozica: Prvi put kad sam ti vidjela lice 20:00h @ Teatar &TD
  • M. de Cervantes Saavedra: Don Quijote - bistri vitez tužnog lica 20:00h @ Scena Vidra

Subota 16.4.

  • Darujmo djeci kazalište 10:00h @ TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka
  • J. Jaroš: Tri praščića 11:00h @ Zagrebačko kazalište lutaka
  • Tko može prijatelj biti 11:00h @ Tvornica kulture
  • Bajka o ribaru i ribici 11:00h @ Kulturni centar (KUC) Travno
  • B. Ružić: Braća Grimm i princeza Luise 17:00h @ Gradsko kazalište Trešnja
  • L. Šarić: Iglica 18:00h @ Kazalište Mala scena
  • Vjekoslav Janković po motivima J. Grimma: Tri praščića 18:00h @ Dječje kazalište Dubrava
  • M. Matišić: Bljesak zlatnog zuba 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • M. Matišić: Fine mrtve djevojke 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • G. F. Händel: Agrippina - opera, premijera 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere 20:00h @ Scena Vidra
  • A. Mišić, O. Vučinić: TI 20:00h @ Zagrebački plesni centar
  • M. Krleža & A. Dedić: Na zlu putu 20:00h @ Histrionski dom
  • C. Lishche: Bluzeri narodnjaci 23:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh

Nedjelja 17.4.

  • I. Boban: Bajka o žar ptici 11:00h @ Gradsko kazalište Žar ptica
  • 5žena.com 20:00h @ Scena Vidra
  • S. Mrožek: Policija 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Crna knjiga 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih

Ponedjeljak 18.4.

  • O. Frljić: Mrzim istinu! 19:00h @ Teatar &TD
  • M. Krleža: Gospoda Glembajevi / drama 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • F. M. Dostojevski: Zločin i kazna 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • B. Andersson, B. Ulvaeus, C. Johnson: Mamma Mia! / mjuzikl 19:30h @ Gradsko kazalište Komedija
  • Disco svinje 20:00h @ Teatar Exit

Utorak 19.4.

  • A. P. Čehov: Tri sestre 19:30h @ Gradsko dramsko kazalište Gavella
  • G. Puccini: Manon Lescaut - opera 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • D. Kovačević: Maratonci trče počasni krug 20:00h @ Satiričko kazalište Kerempuh
  • Takvim sjajem može sjati, Susreti s Arsenom 20:00h @ Histrionski dom
  • Pregrad/Šimičić Mihanović/Užbinec: Pokret mislim okret 20:00h @ Teatar &TD

Srijeda 20.4. 

  • G. F. Händel: Agrippina - opera 19:30h @ Hrvatsko narodno kazalište
  • W. Russel: Ritina škola 20:00h @ Scena Vidra
  • T. Bernhard: Veliki odlazak 20:00h @ Teatar &TD
  • D. Pešut: (Pret)posljednja panda ili statika 20:00h @ Zagrebačko kazalište mladih

IZLOŽBE

Subota 16.4.

  • Ivo Vitić 16.04.2016 - 01.05.2016.
  • Ilustracija-edukacija-provokacija, izložba Sekcije za ilustraciju 16.04.2016 - 29.04.2016. @ Galerija Ulupuh

Ponedjeljak 18.4.

  • Angelus Novus: Živa razglednica iz Zagreba 18.04.2016 - 22.04.2016. @ AKC Medika
  • Antun Krešić 18.04.2016 - 13.05.2016. @ Galerija Vladimir Filakovac

Utorak 19.4.

  • Nives Kavurić Kurtović - Putovanje zakutcima trajanja 19.04.2016 - 29.05.2016. @ Galerija Klovićevi dvori
  • Srećko Puntarić Felix - Felix u gostima 19.04.2016 - 06.05.2016. @ Galerija Modulor

Srijeda 20.4. 

  • Retrospektivan izložba orginalnih djela Hermanna Huppena 20.04.2016 - 15.05.2016.
  • KLIK - Kulturni krajoLIK, izložba likovnih radova učenika Centra za odgoj i obrazovanje Vinko Bek 20.04.2016 - 20.05.2016. @ Tiflološki muzej
  • Matija Debeljuh - Vrijeme koje nestaje 20.04.2016 - 10.05.2016. @ Galerija Vladimir Bužančić
  • Izložba u povodu 100.te obljetnice priznanja islama u Hrvatskoj 20.04.2016 - 08.05.2016. @ Muzej Mimara

Slični članci: