Tjedni pregled kulturnih i ostalih događanja

Neno Belan u Lisinskom
Neno Belan u Lisinskom

Kamo ovaj tjedan? Evo što se sve nudi, a vi birajte:

Filmovi: Kolovoz u okrugu Osage, Legenda o Herkulu, Američki varalice, Phillomena...

Kolovoz u okrugu Osage, Cinestar
Kolovoz u okrugu Osage, Cinestar

Subota 1. veljače 2014.

Giselle, HNK
Giselle, HNK

10:00 i 11:30 M. Nola: Priča o kotaču, Kazalište Mala scena, Zagreb

16:00 i 18:00 F. Salten - D. Žagar: Bambi, Zagrebačko kazalište lutaka, Zagreb

17:00 A. Fujita: Smiješno čudovište, Kazalište Mala scena, Zagreb

17:00 I. B. Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića, Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb

18:30 A. Fujita: Smiješno čudovište, Kazalište Mala scena, Zagreb

19:30 A. Adam: Giselle / balet, Hrvatsko narodno kazalište, Zagreb

19:30 A. P. Čehov: Tri sestre, Gradsko dramsko kazalište Gavella, Zagreb

19:30 J. Kander - F. Ebb - J. Masteroff: Cabaret, Gradsko kazalište Komedija, Zagreb

20:00 Teatar Rugantino / ThisCasting - autorski project Mirana Kurspahića, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, Zagreb

20:00 Sid Lives – In memoriam Sid Vicious, Pogon Jedinstvo, Zagreb

20:00 R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk, Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb

20:00 P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere, Scena Vidra, Zagreb

20:00 J. Zeh i Ch. Roos: Žuta crta, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Istra, Zagreb

20:00 A. P. Čehov / R. Žulj: Irinina duša je kao skupocjeni klavir, Teatar ITD, Zagreb

20:00 C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške, Teatar Exit, Zagreb

20:00 I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške, Histrionski dom, Zagreb

20:00 D. Fajdić: Glumice i to, KNAP, Zagreb

21:00 Digitron Soundsystem, AKC Medika, Zagreb

21:00 Keep It True: Four Horsemen + Deathslave + Asylum, Rock Klub Ribnjak, Zagreb

21:00 Kamo sutra, Route 66, Zagreb

21:00 Ivana Rushaidat & A Little Drop of Poison, Vintage Industrial Bar, Zagreb

22:00 EMC Rave Party, Gjuro II, Zagreb

22:00 Discobol, Pepermint klub, Zagreb

22:00 EDMotion vs Funhouse, Aquarius, Zagreb

21:00 The Second Hand Band, Sax, Zagreb

22:00 Gatuzo – promocija novog albuma 'Gdje idemo', Grič art kino, Zagreb

22:00 Bass Explosion & Subjekt pres. ARIES (UK), Sirup, Zagreb

22:00 Doček međunarodnog dana zaštite močvara , Močvara, Zagreb

21:00 SID LIVES! in memoriam Sid Vicious - Sex Pistols Experience, Tvornica kulture, Zagreb

Nedjelja 2.veljače

Buba u uhu
Buba u uhu

11:00 I. Boban: Ja i moji osjećaji, Gradsko kazalište Žar ptica

11:00 F. Salten - D. Žagar: Bambi, Zagrebačko kazalište lutaka

11:00 J. Donaldson: Najotmjeniji div u gradu, Gradsko kazalište Trešnja

11:30 Z. Bubnjar: Leptirić Miki upoznaje svijet, TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

17:00 J. Donaldson: Najotmjeniji div u gradu, Gradsko kazalište Trešnja

18:00 Humanitarni koncert: Snagom ljubavi za djecu u Zajednici Cenacolo, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, Band i Mali Cenacolini – djeca iz Zajednice; gosti: Alessandro Gallo i Francesca Cadorin, Cenacolo duet iz Italije, Ivana Husar Mlinac i Marija Husar Rimac, grupa Apostoli mira

18:00 R. Dahl / O. Frljić: Matilda, Dječje kazalište Dubrava, Nakon predstave besplatna likovna radionica

20:00 Glembajevi, Kolding Caffe, Berislavićeva 8

20:00 Jazz Lisinski & HGM – Live From New York, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, HGM Jazzorkestar Zagreb featuring Miguel Zenon, saksofon, SAD / Mala dvorana

20:00 5. EPTA - Međunarodno pijanističko natjecanje Svetislav Stančić, Hrvatski glazbeni zavod, Koncert u povodu 15. godišnjice Međunarodnog pijanističkog natjecanja Svetislav Stančić - Eugen Indjić, klavir; Program: Mozart, Chopin, Debussy, Stravinski

20:00 G. Feydeau: Buba u uhu, Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 M. Matišić: Žena bez tijela, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Polanec

20:00 I. Raine / S. Knežević: Plemena, Teatar Exit

21:00 Vorih Blues Band, Route 66

22:00 Freilauf NU6 w/ Kentaro Taniguchi, Masters, Zagreb

Ponedjeljak 3. veljače

Dream theater
Dream theater

18:00 M. Matišić: Žena bez tijela, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Polanec

19:30 J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / drama, Hrvatsko narodno kazalište

19:30 A. P. Čehov: Tri sestre, Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 J. Hašek: Dobri vojak Švejk, Gradsko kazalište Komedija

20:00 Lidrano 2014., Satiričko kazalište Kerempuh - Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba

20:00 Akademija dramske umjetnosti: Sitno i tiho / Klasa Bobe Jelčića, Scena Vidra

20:00 Ciklus Europsko kazalište u Zagrebačkom kazalištu / W. Shakespeare: Othello / Mestno gledališče ljubljansko, Slovenija, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Istra

20:00 Dream Theater, Dvorana "Dražen Petrović", Zagreb

Koncertni spektakl klape Intrade povodom Feste svetog Vlaha, Revelin Club, Dubrovnik

Utorak 4. veljače

Ne igraj na Engleze
Ne igraj na Engleze

16:00 - 19:00 Jazz lab, Teatar ITD

18:00 Braća Grimm - I. Mrduljaš: Palčić, Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 G. Rossini: Seviljski brijač / opera, Hrvatsko narodno kazalište

19:30 W. Shakespeare: San ivanjske noći, Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 J. Hašek: Dobri vojak Švejk, Gradsko kazalište Komedija

20:00 Ciklus Sfumato, Muzej Mimara, Zbor HRT-a; Saša Britvić, dirigent; Program: J. Skjavetić, A. Willaert, Ph. Verdelot, J. Arcadelt, C. de Rore

20:00 V. Đurđević: Ne igraj na Engleze, Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 Festival novog cirkusa: Circa, Australija / Y. Lifschitz: Circa, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Istra

20:00 V. Klepica: Tragična smrt ekonomskog analitičara, Teatar ITD

20:00 M. Krleža: Ni med cvetjem ni pravice, Histrionski dom

Srijeda 5. veljače

Kauboji, Teatar Exit
Kauboji, Teatar Exit

19:30 J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / drama, Hrvatsko narodno kazalište

19:30 F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna, Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 M. Matišić: Svećenikova djeca, Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 Lidrano 2014., Scena Vidra - Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba

20:00 J. B. P. Molière / J. Lorenci: Tartuffe, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Istra

20:00 V. Klepica: Tragična smrt ekonomskog analitičara, Teatar ITD

20:00 S. Anočić: Kauboji, Teatar Exit

20:00 N. Škrabe: Muke po Iveku iliti Tr…Tr…Trnje – Tr…Tr…Trešnjevka, Histrionski dom

21:00 Deflamol, Route 66

21:00 Jazzy Blef, SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 No Bragging Rights + To The Wind + Light Your Anchor, AKC Medika

20:00 Good Vibrations, Vintage Industrial Bar

23:00 Harem'b Opening Party, Choice (novi klub ispred disco cluba The best),Zagreb

Četvrtak 6. veljače

Neno Belan u Lisinskom
Neno Belan u Lisinskom

Zagreb Coffe & Chocofest, HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika

18:00 A. S. Puškin - K. K. Spaić: Bajka o zlatnoj ribici, Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 J. B. P. Molière: Građanin plemić / drama, Hrvatsko narodno kazalište

19:30 F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna, Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot, Gradsko kazalište Komedija

20:00 Artcoustic: Sara Renar, KSET

20:00 B. Nušić: Gospođa ministarka, Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 Lidrano 2014., Scena Vidra, Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba

20:00 J. B. P. Molière / J. Lorenci: Tartuffe, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Istra

20:00 Vlado Kreslin / Prešernov dan, Histrionski dom

20:30 Unplugged Valentinovo u Lisinskom: Neno Belan & Fiumens + Mediteran Orchestra + gosti, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

21:00 Breaking Bad by Noisea (Zagreb), Krokodil Tears (Zagreb), Jan Becele (Zagreb), Disbreaxxx (Bregana), Močvara

22:00 Reggae Party by Ras Sale I, Vip club

20:00 Sara Renar u KSET-u s novim pjesmama!, KSET, Zagreb (20 kn)

Petak 7. veljače

Festival čokolade i kave
Festival čokolade i kave u Zagrebu od 6. do 9. veljače 2014.

Zagreb Coffe & Chocofest, HDLU - Dom hrvatskih likovnih umjetnika

1. otvoreni kup Hrvatske u street plesovima - Kings of Style, Zagrebački velesajam, www.atomicdancefactory.hr

10:00 A. Fujita: Smiješno čudovište, Kazalište Mala scena

17:00 i 18:30 J. Vukmirica Makovičić - M. Makovičić: Priča o vodi, Kazalište Mala scena

18:30 Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / J. Šego: Reciklirana priča, Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:30 Crveni ciklus, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, Zagrebačka filharmonija; dirigent: David Danzmayr; Sidonija Lebar, violina; Program: W. A. Mozart, M. Ravel, G. Mahler

19:30 G. Rossini: Seviljski brijač / opera, Hrvatsko narodno kazalište

19:30 F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna, Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot, Gradsko kazalište Komedija

20:00 Leonidas Kavakos, violina i Enrico Pace, glasovir, Hrvatski glazbeni zavod, Program: L. van Beethoven: Sonata za violinu i glasovir br. 7 u c-molu, op. 30 br. 2; C. Debussy: Sonata za violinu i glasovir u g-molu, L. 140; M. Ravel: Sonata za violinu i glasovir, posthumna; O. Respighi: Sonata za violinu i glasovir u h-molu, www.hgz.hr

20:00 Planet Art / R. Queneau: Stilske vježbe, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, Mala dvorana

20:00 Trobecove krušne peći + Brujači, KSET

20:00 G. Feydeau: Buba u uhu, Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 E. Loe / B. Liješević: Mirni dani u Mixing Partu, Zagrebačko kazalište mladih, Dvorana Istra

20:00 M. Kurspahić / R. Žulj: Žrtve zemljopisa 2 - Povratak žrtve, Teatar ITD

20:00 Projekcija filmova iz bečkog filmskog labosa filmkoop wien, Teatar ITD

20:00 D. L. Coburn / Z. Sviben: Partija remija, Histrionski dom

21:00 Pure Electro & Musica Obscura Party by DJane Redlilly (Sisak), DJ End (Velika Gorica), DJ Kalle (Zagreb), Močvara

21:00 Ljetno kino, SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 Fabian Jakopetz aka Dechko + Tin Koraš aka Sin, Gjuro II

22:00 Dub Eye & Kingston Sound, Masters

22:00 Illustration Sonore + :Codes + Merci La Nuit

23:00 Beat Delight - Hall of Fame NY Edition, Aquarius

23:00 INDIE RRRIOT w/ Seven Mouldy Figs, Sara Renar, Sabina Herman, Attack, Zagreb

23:00 Sensorium night 2, Sirup, Zagreb


Slični članci: