Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

PETAK 9.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / Regionalni sajam mode Zona 45 / Trg bana J. Jelačića

08:00 - 22:00 / Ostala događanja / Gusto & Buon Gusto / Organizator: ICE – Agencija za promidžbu u inozemstvu. i internacionalizaciju talijanskih tvrtki / Trg Petra Preradovića

10:00 - 11:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba 

17:00 - 22:00 / Ostala događanja / Noć biologije / Pokusi, prezentacije, radionice / Botanički vrt, Rooseveltov trg 6 i Horvatovac 102a

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Marko Žepić. violina / Richard Wieser, klavir / Program: L. van Beethoven, S. Žepić, J. S. Svendsen, F. Schubert, F. Kreisler, M.de Falla / Europski dom, Jurišićeva 1

19:00 / Ostala događanja / Okrugli stol na temu: Otuđenje umjetina - Odred za baštinu / Muzej za umjetnost i obrt

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; Dmitrij Kitajenko, dirigent; Alexander Rudin, violončelo; Program: N. Rimski-Korsakov, P. I. Čajkovski

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Orgulje sv. Marka / Crkva Sv. Marka / Hans Fagius (Švedska); Program: O. Olsson, J. L. Krebs, A. Guilmont, J. S. Bach

19:30 / Kazališne predstave / H. Ibsen: Nora / drama - premijera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. Kafka: Amerika / pretpremijera / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled, komedija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. Mustafić: Kako smo preživjele / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Vlasta Popić + M.O.R.T. / Klub.

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Taljenje: Inside My Casket + Free Ride + Subscale + Katran / KSET

20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson / B. Kovačević: Ja, tata! / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / B. Radaković: Amateri / KNAP

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Duo Small Change: Ana Lovrenčić, vokal; Jimmy Matešić, gitara, vokal / Kulinarijat

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Laibach / Tvornica kulture / Spectre Tour

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Sensylis / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Baby Blue / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Steve Vibronics ft. Dubble live / Masters 

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Stripti-zet-e Agneza & Marchela (Zagreb) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Spring Break AMNESIA / Pepermint

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Klubikon - Long Play pres. Dapayk Solo live / Sirup

SUBOTA 10.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / Regionalni sajam mode Zona 45 / Trg bana J. Jelačića

08:00 - 22:00 / Ostala događanja / Gusto & Buon Gusto / Organizator: ICE – Agencija za promidžbu u inozemstvu. i internacionalizaciju talijanskih tvrtki / Trg Petra Preradovića 

10:00 - 20:00 / Ostala događanja / 10. Dan otvorenih vrata Jabukovac 10 - Kulturna likovna manifestacija, edukacijskog i humanitarnog karaktera koju organiziraju studenti uz podršku mentora i profesora. Studenti Akademije likovnih umjetnosti otvaraju vrata svojih ateljea javnosti sa željom da kroz neposrednu komunikaciju studenata i posjetitelja različitih profila približe umjetnost i pokažu sve ono po čemu je likovna umjetnost posebna i važna za društvo i kulturu uopće. Bit će izloženi radovi studenata preddiplomskog i diplomskog studija (slikarstvo, kiparstvo, grafika) nastavničkog odsjeka. Za razliku od konvencionalnih galerijskih prostora posjetitelji će moći uživati u prirodnom radnom ozračju ateliera-klasa, okruženi slikama, skulpturama, grafikama, instalacijama, osjetiti miris uljanih boja, upoznati u direktnom razgovoru umjetnike i čuti njihovo mišljenje, sudjelovati u likovnim radionicama ili gledati kako nastaju pojedini radovi, doživjeti atmosferu stvaranja i kreativnosti. Osim izložbe, posjetitelji će moći uživati i u popratnim sadržajima i cjelodnevnom glazbenom programu. Nastupaju: Cinkuši, S3ngs, Pištolj na gumene metke, The Yellow buzz, Seine, Jeboton, Groove On, Detour, Madam, Ben' Sun.

10:00 - 13:00 / Ostala događanja / Radionica - Filcanje vune / Tehnički muzej

11:00 / Kazališne predstave / Mala zelena gusjenica / Kazalište Tvornica lutaka / Scena Grič, Kino Grič, Jurišićeva 6

14:00 - 15:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

17:30 / Kazališne predstave / Komšiluk naglavačke - ispit iz glume / Akademija dramske umjetnosti / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / C. Debussy: Šest antičkih epigrafa u bijelome i crnome / I. Stravinski: Posvećenje proljeća / balet / Hrvatsko narodno kazalište / U suradnji s 27. Muzičkim biennaleom Zagreb

18:00 / Kazališne predstave / J. Horvat / S. Broz: Waitapu - pretpremijera / Gradsko kazalište Žar ptica

18:00 / Kazališne predstave / J. Skoupa / F. Wenig: Srećko među bubama / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; Dmitrij Kitajenko, dirigent; Alexander Rudin, violončelo; Program: N. Rimski-Korsakov, C. Saint-Saëns, M. Ravel

19:30 / Kazališne predstave / F. Kafka: Amerika / premijera / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna direkcija Zagreb | Molto cantabile 2 / Hrvatski glazbeni zavod / Martina Gojčeta Silić, mezzosopran; Julia Gubajdulina, klavir; Program: Wolf, Schumann, I. Parać, Ščedrin, Viardot

20:00 / Kazališne predstave / M. Matišić: Svećenikova djeca / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. Mustafić: Kako smo preživjele / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / I. Boban i glumci: Sutra ni(je) novi dan / Teatar Exit

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Quasarr / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Brain Holidays (Tribute To Bob Marley) / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Oppressed, The Bayonets (Srbija), Crasso de Odio (Zadar), Ljubiša Samardžić / Močvara

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cry Babies / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Binocular teatar / Teatar 2000 - V. Matula / S. Labrović: Postidiplomsko obrazovanje

00:00 / Kazališne predstave / J. Skoupa / F. Wenig: Srećko među bubama / Zagrebačko kazalište lutaka

NEDJELJA 11.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / Regionalni sajam mode Zona 45 / Trg bana J. Jelačića

10:00 - 14:00 / Ostala događanja / Dani dječjih vrtića Grada Zagreba / Bundek

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pjevaju vam Zagrepčanke i dečki / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Sudjeluju: Plesni studio Cro dance; La dance; Dječji zagrebački gitarski orkestar; Dječja TV i Una Zima; stihovi: Slavko Olujić; glazba: Lana Marinović; voditeljica zbora: Lana Marinović

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavla Markovca / Hrvatski glazbeni zavod / Smotra odjela za puhače i udaraljke

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Nedjeljna matineja uz kavu: Koncert Proljetni san / Hrvatsko narodno kazalište

11:00 / Kazališne predstave / M. Knešaurek: U dvoje je lakše / Aplauz teatar, Zvonimirova 67

11:30 / Kazališne predstave / N. Horvat: Preko grma, preko trna... / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

12:15 / Koncerti i glazbena događanja / Orgulje sv. Marka / Crkva Sv. Marka / Pavao Mašić; Program: J. S. Bach

17:30 / Kazališne predstave / Komšiluk naglavačke - ispit iz glume / Akademija dramske umjetnosti / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / R. C. Gatica: Mala djeca, veliki ljudi / Dječje kazalište Dubrava

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / G. Rossini: Pepeljuga

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / 37. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

19:30 / Kazališne predstave / W. A. Mozart: Ravnatelj kazališta / komična opera / Aplauz teatar, Zvonimirova 67

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 7. Subversive Festival: Rachid Taha / Tvornica kulture

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavla Markovca / Hrvatski glazbeni zavod / Smotra odjela za puhače i udaraljke

20:00 / Kazališne predstave / T. Kožina - I. Martinek / T. Strmečki: Zeleno blago - prvi mjuzikl o Hrvatskom Zagorju / Gradsko kazalište Komedija / Gostujuća predstava

20:00 / Kazališne predstave / J. Poiret: Krletka / Satiričko kazalište Kerempuh 

20:00 / Kazališne predstave / D. Mustafić: Kako smo preživjele / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / I. Raine / S. Knežević: Plemena / Teatar Exit

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Umor (Zagreb), Hesperian Death Horse (Zagreb), Zayn (Bjelovar) / Močvara

PONEDJELJAK 12.5

09:00 - 19:00 / Ostala događanja / 4. Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobra duša iz Sečuana / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cantus ansambl – Iz Samobora s ljubavlju / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Ivan Josip Skender, dirigent; solisti: Zrinka Ivančić, klavir; Ivan Šverko, harmonika; Petrit Çeku, gitara; Kvartet KLANG

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / HGZ | Društveni koncert | Majski dani / Hrvatski glazbeni zavod / Big Band HGZ–a; dirigent: Zlatko Dvoržak; gošća: Melita Lovričević, vokal; voditelj: Dubravko Majnarić; Program: Miller, Ellington, Gershwin, Porter, Pejačević, Hohnjec, Dvoržak

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Everlast/ Tvornica kulture/ The Life Acoustic

UTORAK 13.5 

09:00 - 19:00 / Ostala događanja / 4. Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

09:00 - 17:00 / Sajmovi i kongresi / 5. zagrebački energetski tjedan / Tehnički muzej

10:00 - 11:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

18:00 / Kazališne predstave / W. Faulkner: Kad ležah na samrti / Zagrebačko kazalište mladih / Kazlište slijepih i slabovidnih / dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / N. Videk: Pismo iz Zelengrada / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / H. Ibsen: Nora / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobra duša iz Sečuana / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno /  Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna poslovnica Artagent | Guitarra viva / Hrvatski glazbeni zavod / Goran Listeš, gitara; Program: Scarlatti, Regondi, de Angelis, Šaljić Podešva, Listeš, Turina

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Zatvaranje ljubavi / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 18th HGF Demo Festival - finale: Altra, Elyn Porter, Gunslinger’s Bride, Helika, Udav, Ministarstvo napada / Vintage Industrial Bar

20:00 / Kazališne predstave / V. Parun / V. Tominac Matačić: Ja koja imam nevinije ruke / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / V. Balog / D. Dretar: Pozdrav iz Remetinca / Histrionski dom

SRIJEDA 14.5

09:00 - 19:00 / Ostala događanja / 4. Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

14:00 - 15:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / 37. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Kazališne predstave / T. Johnson: Diplomac / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Godišnji koncert | Od redovnika do kardinala / Hrvatski glazbeni zavod / Mješoviti pjevački zbor Emil Cossetto; dirigent: Josip degl' Ivellio; gosti: Željka Martić, sopran; Neda Martić, mezzosopran; Nikša Radovanović, tenor; Ivica Trubić, bas; Krešimir Haas, klavir; Program: Lukačić, Cecchini, Jurjević, Vidaković, Bartolucci, Kuničić, Špralja, Rode

20:00 / Kazališne predstave / A. Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Kazališna grupa Lectirum / Scena Vidra / N. Simon: U zajedničkom stanu

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Aleksandra Zec / HKD Teatar Međunarodni festival malih scena / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / ADU / Ispit iz glume – 3 priče: Hamlet / A. Pezdirc / Desdemona / A. Ramljak / i Eva Braun / L. Tudor / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cosmonauts (SAD), Death Hawks (Finska) / Močvara 

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / RNB Confusion / Gallery

ČETVRTAK 15.5

09:00 - 19:00 / Ostala događanja / 4. Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

11:00 / Ostala događanja / 7. festival dječje knjige: Uberi priču! 

14:00 - 15:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

18:00 / Kazališne predstave / Braća Grimm: Vuk i sedam kozlića / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / 37. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Kanconijer: Dan HRT-a / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zbor HRT-a; Akademski zbor Ivan Goran Kovačić; Zbor Zvjezdice; Simfonijski orkestar HRT-A; Tonči Bilić, dirigent; Ivana Lazar, sopran; Mark Milhofer, tenor; Ljubomir Puškarić, bariton; Program: R. Gliere, C. Orff

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Na Tri kralja ili kako hoćete / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Kazališne predstave / T. Johnson: Diplomac / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbene večeri u Svetoj Katarini / Crkva Sv. Katarine / Ansambl Responsorium; Tamara Franetović Felbinger, sopran; Martina Klarić, sopran; Darko Solter, bas-bariton; Dani Bošnjak, blok flaute; Ana Benić, blok flaute; Augustin Mršić, viola da gamba; István Kónya, chitarrone; Mario Penzar, čembalo; Program: Ave Splendida Stella / ulaznice: sat vremena prije početka koncerta

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh 

20:00 / Kazališne predstave / P. Radin: Dinosauri / premijera / Scena Vidra / Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 10. VIP Zagreb Jazz Festival: Amira Medunjanjin / Zagrebačko kazalište mladih

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić / R. Žulj: Žrtve zemljopisa 2 - povratak žrtve / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / M. Nola: Geste i grimase Špire Guberine / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

PETAK 16.5

09:00 - 19:00 / Ostala događanja / 4. Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

10:00 - 11:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

12:00 - 22:00 / Ostala događanja / Hrvatska Tattoo konvencija 2014 - sajam tetoviranja i prateće industrije / Atrij kina Studentskog Centra, Savska 25

19:30 / Kazališne predstave / H. Ibsen: Nora / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / B. Greer: Ella i Marilyn / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Kazališne predstave / W. A. Mozart: Ravnatelj kazališta / komična opera / Aplauz teatar, Zvonimirova 67

19:30 / Kazališne predstave / Voltaire / K. Dolenčić: Candide ili optimizam / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje – izbor iz djela D. Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Soul Tilt (Cult Tribute Band) / Hard Place

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić / R. Žulj: Žrtve zemljopisa 2 - povratak žrtve / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / D. Karakaš: Snajper / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Goribor + Olovni ples / KSET


Slični članci: