Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Petak 2.5.

18:00 / Kazališne predstave / R. Wagner: Lohengrin / opera / Hrvatsko narodno kazalište / U koprodukciji s Mainfranken Theater Wurzburg

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Bijeli ciklus - koncert Zagrebačke filharmonije uz Majčin dan / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Alexander Rudin, dirigent; Program: S. Rahmanjinov, R. Schumann, D. Šostakovič

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavla Markovca / Hrvatski glazbeni zavod / Smotra odjela za gudače i harfu

20:00 / Kazališne predstave / V. Đurđević: Ne igraj na Engleze / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Bass Culture / Masters

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Frenkie + Kontra + Oni / AKC Medika

Subota 3.5.

09:00 / Ostala događanja / Obiteljska biciklijada Sv. Ivana Pavla II / Hippodrome / Okupljanje na Hipodromu (zapadno parkiralište) / Osiguran besplatan najam Nextbike bicikala

10:00 - 13:00 / Ostala događanja / Moj Zagreb tak imam te rad - "Razvrstaj i svrstaj" - Pokreni se!, / Park Maksimir

11:00 / Kazališne predstave / Grašak na zrnu kraljevne / Kazalište Tvornica lutaka / Scena Grič, Kino Grič, Jurišićeva 6

18:00 / Kazališne predstave / C. Debussy: Šest antičkih epigrafa u bijelome i crnome / I. Stravinski: Posvećenje proljeća / balet / Hrvatsko narodno kazalište / U suradnji s 27. Muzičkim biennaleom Zagreb

18:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / P. Portner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavla Markovca / Hrvatski glazbeni zavod / Smotra odjela za gudače i harfu

20:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Tihi obrt / premijera / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Šank?! / KSET

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Ostala događanja / Smjehotres - Stand up komedija / Trg bana J. Jelačića

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Živa legenda / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hoću? Neću! + La Kurtizana + Faak Am See / AKC Medika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Monkey Riot Gang / Hard Place

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Live: The Mezcal Moon / Bikers Beer Factory

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Reggae Party with Zmayo & Lindarski / Masters

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Soft Metals (SAD), Hladni rat (Zagreb) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Big Mountain City + What’s on TV Mama / Spunk

Nedjelja 4.5.

11:00 - 13:00 / Ostala događanja / Kreativna radionica ToMAGo / Izrada minijaturnog cvjetnog kolaža od suhih latica tehnikom ToMaGo / Izložbeni paviljon Botaničkog vrta, Marulićev trg 9a / Predbilježbe obavezne / Only with reservations on: 48-98-060 (kućni 2)

11:00 / Kazališne predstave / S. Božić / K. Zec: Ezop basne / Gradsko kazalište Žar ptica

11:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

12:15 / Koncerti i glazbena događanja / Orgulje sv. Marka / Crkva Sv. Marka / Pavao Mašić; Program: J. S. Bach, A. Boëly

16:45 / Koncerti i glazbena događanja / Zvuci orgulja zagrebačke katedrale / Katedrala Marijina Uznesenja / Jonas Herzog, orgulje (Švicarska); Program: D. Buxtehude, G. Böhm, J. G. Walther, M. Reger

18:00 / Kazališne predstave / T. Kučinović: Kućni duhovi ili nevidljivi recept za sreću / Dječje kazalište Dubrava

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Ciklus koncerata ansambla Duo de novo / Katedrala Marijina Uznesenja / Dario Cepić, trublja; Mario Šincek, trombon; Edmund Andler Borić, orgulje; Program: P. Franceschini, Ch.-M. Widor, G. F. Händel, E. Galliard, F. A. Guilmant, J. Ch. Pezel

19:30 / Kazališne predstave / Balet Verdi / gostovanje Baleta HNK iz Splita / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / D. Ricci: Uskrsli / Gradsko kazalište Komedija / Koprodukcija Župe Sv. Antuna Padovanskog, Veritasa – glasnika Sv. Antuna Padovanskog i ZGK Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Entrance Band + Baden-Baden / Močvara

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz Lisinski & HGM - Vocalise / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / HGM Jazzorkestar Zagreb featuring Charenee Wade, vokal (SAD) / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave  /R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Tihi obrt / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Entrance Band feat. Paz Lenchantin (SAD), Baden-Baden (Zagreb) / Močvara

Ponedjeljak 5.5.

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Amon Amarth / Tvornica kulture

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Kvartet flauta 4SYRINX / Program: I. Dekleva, A. F. Wouters, F. Lhotka, D. Pejačević, E. Grieg, P. Maurice / Ulaznice: sat vremena prije početka koncerta / Palača Dverce, Iz dvorane ogledala

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

Utorak 6.5.

10:00 - 11:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

12:00 / Ostala događanja / Obilazak Botaničkog vrta za građanstvo / Obilazak Botaničkog vrta PMF-a uz stručnu pratnju; polazak: s glavnog ulaza u Vrt; vrijeme održavanja: 45 minuta; predbilježbe obavezne na: 48-98-060 (kućni 2),

18:00 / Kazališne predstave / Ž. Turčinović: Umišljena mišica / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / C. Debussy: Šest antičkih epigrafa u bijelome i crnome / I. Stravinski: Posvećenje proljeća / balet / Hrvatsko narodno kazalište / U suradnji s 27. Muzičkim biennaleom Zagreb

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatski komorni orkestar / Hrvatski glazbeni zavod / Dirigent: Dian Tchobanov; solisti: Martin Draušnik, violina; Dora Kuzmin Maković, violončelo; Program: Borodin, Klobučar, Pintarić

20:00 / Kazališne predstave / Kod Martinovih – prema motivima komedije E. Labichea Najsretniji od trojice / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Nasilje nije cool... / Scena Vidra / Connect, Lana Jurčević, Leteći odred, Ivana Kindl, Luka Nižetić, Sandi, Slavonia band, Teška industrija, Žanamari & J’Animals.

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 18th HGF Demo Festival - finale: Seven Mouldy Figs, Officer Down, Soul Radio, Abnor Malan, Sabria / Vintage Industrial Bar

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dub Incorporation (Francuska) / Močvara

Srijeda 7.5.

08:00 - 22:00 / Ostala događanja / Gusto & Buon Gusto / Organizator: ICE – Agencija za promidžbu u inozemstvu. i internacionalizaciju talijanskih tvrtki / Trg Petra Preradovića

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

14:00 - 15:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Carolina Blašković, violina; Petra Gilming, klavir / Program: djela J.S.Bacha, N.Paganinija, J.Stahuljaka i W.A. Mozarta / Kula nad Kamenitim vratima, u sjedištu Družbe Braće Hrvatskoga zmaja

19:30 / Kazališne predstave / M. Krleža: Gospoda Glembajevi / drama / Hrvatsko narodno kazalište

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna poslovnica Artagent | Guitarra viva / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert u povodu 80. rođendana Tonka Ninića / Tonko Ninić, violina; Darko Petrinjak, gitara; Program: Spadina, Seletković, Veracini, Leclair, Piazzolla, Miletić

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje – izbor iz djela D. Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / I. Boban: Kako misliš mene nema? / Teatar Exit

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Novi hrvatski jazz / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / RNB Confusion / Gallery

Četvrtak 8.5.

08:00 - 22:00 / Ostala događanja / Gusto & Buon Gusto / Organizator: ICE – Agencija za promidžbu u inozemstvu. i internacionalizaciju talijanskih tvrtki / Trg Petra Preradovića

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

11:00 / Ostala događanja / 7. festival dječje knjige: Uberi priču!

14:00 - 15:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

18:00 / Kazališne predstave / C. Perrault / Ž. Udovičić: Pepeljuga / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; Aleksandar Marković, dirigent; Olga Kern, klavir; Program: S. Rahmanjinov, O. Jelaska, N. Rimski Korsakov

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Blagoja Berse / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Škole

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. Mustafić: Kako smo preživjele / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / 30 godina Radija 101: Psihomodo Pop / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Rykarda Parasol (SAD), ŽEN (Zagreb) / Močvara

Petak 9.5.

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / Regionalni sajam mode Zona 45 / Trg bana J. Jelačića

08:00 - 22:00 / Ostala događanja / Gusto & Buon Gusto / Organizator: ICE – Agencija za promidžbu u inozemstvu. i internacionalizaciju talijanskih tvrtki / Trg Petra Preradovića

10:00 - 11:30 / Ostala događanja / Kreativno - likovne radionice: Moj kvart u muzeju / Muzej grada Zagreba

17:00 - 19:00 / Ostala događanja / Noć biologije / Pokusi, prezentacije, radionice / Botanički vrt, Rooseveltov trg 6 i Horvatovac 102a

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Marko Žepić. violina / Richard Wieser, klavir / Program: L. van Beethoven, S. Žepić, J. S. Svendsen, F. Schubert, F. Kreisler, M.de Falla / Europski dom, Jurišićeva 1

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; Dmitrij Kitajenko, dirigent; Alexander Rudin, violončelo; Program: N. Rimski-Korsakov, P. I. Čajkovski

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Orgulje sv. Marka / Crkva Sv. Marka / Hans Fagius (Švedska); Program: O. Olsson, J. L. Krebs, A. Guilmont, J. S. Bach

19:30 / Kazališne predstave / H. Ibsen: Nora / drama - premijera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. Kafka: Amerika / pretpremijera / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled, komedija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. Mustafić: Kako smo preživjele / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Vlasta Popić + M.O.R.T. / Klub.

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Taljenje: Inside My Casket + Free Ride + Subscale + Katran / KSET

20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson / B. Kovačević: Ja, tata! / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / B. Radaković: Amateri  / KNAP

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Laibach / Tvornica kulture / Spectre Tour

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Sensylis / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Baby Blue / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Steve Vibronics ft. Dubble live / Masters

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Stripti-zet-e Agneza & Marchela (Zagreb) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Klubikon - Long Play pres. Dapayk Solo live / Sirup


Slični članci: