Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku! 

Srijeda, 23.4.2014.

18:00 / Ostala događanja / Noć knjig

19:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Svijet glazbe: Budafoki Dohnányi Zenekar / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Gabor Hollerung, dirigent; Kristof Barati, violina; Program: N. Paganini, A. Dvořák

19:30 / Kazališne predstave / M. Krleža / B. Svrtan: Leda / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište Planet Art - Willy Russell: Ritina škola / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / J. Zeh i Ch. Roos: Žuta crta / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / D. L. Coburn / Z. Sviben: Partija remija / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Good Vibrations: Seven That Spells, Jastreb / Vintage Industrial Bar

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dani HGZ–a | Društveni koncert | Na Jurjevo navečer / Hrvatski glazbeni zavod / Društveni zbor HGZ–a | Zborovođa Branka Bubalo Paliska; program: Mozart, Lasso, Palestrina, Dugan, Händel / Croatian Music Institute Big Band | dirigent: Zlatko Dvoržak; gošća: Lea Bulić, vokal; program: Gershwin, Ellington, Carmichael, Herman, Dvoržak, Bersa

20:00 / Kazališne predstave / I. Martinić: Moj sin malo sporije hoda / Satiričko kazalište Kerempuh / Kazalište bez granica, Beogradsko dramsko pozorište

21:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

Četvrtak, 24.4.2014.

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

11:00 / Ostala događanja / 7. festival dječje knjige: Uberi priču! / Centar za kulturu Trešnjevka, Park Stara Trešnjevka 1

11:00 / Kazališne predstave / M. Krleža / B. Svrtan: Leda / Gradsko dramsko kazalište Gavella

18:00 / Kazališne predstave / S. Nikčević: Mala sirena sa sretnim završetkom / pretpremijera / Zagrebačko kazalište lutaka

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / J. Poiret: Krletka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / J. Zeh i Ch. Roos: Žuta crta / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / HGF: Electric Žare, Čudnoređe, Abergaz, Kvar, No More Idols / Rock Klub Ribnjak

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački solisti / Hrvatski glazbeni zavod / Program: Strauss, Papandopulo, Webern, Schubert, Mendelssohn Bartholdy

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Uskrsni koncert / Crkva Sv. Katarine / Akademski zbor Ivan Goran Kovačić; dirigent: Luka Vukšić / ulaznice: sat vremena prije početka koncerta

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Komorne večeri u DHK / Ciklus koncerata u suradnji s Muzičkom akademijom u Zagrebu - Koncert baroknog studija Muzičke akademije u Zagrebu; Voditelj ansambla: Pavao Mašić; Program: djela G. Ph. Telemanna, G. F. Handela i J. J. Quantza; nastupaju: Ivana Vukojević, flauta, Dunja Čolić, oboa i Franjo Bilić, čembalo / Društvo hrvatskih književnika, Trg bana J. Jelačića 7/I

20:00 / Kazališne predstave / Teatar 2000 / Homer: Ilijada / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / Yeyotheatre Abidjan Obala Bjelokosti Novo Kazalište / D. Karakaš - Buljan: Snajper / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Poli

Petak, 25.4.2014. 

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Koncerti i glazbena događanja / 2. Volvo Off Road Fest 2014 Zagreb / Galerija Mijo Kovačić / School vs. Academy

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / Kako je krijesnica dobila lampicu u izvedbi Kazališta Pjetlić Zlatokrijestić / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / G. B. Shaw: Pigmalion / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobri čovjek iz Sečuana (svečana premijera) / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / F. Hadžić: Ljubav na prvi pogled / Kazališna grupa Lectirum / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zadruga / Hard Place

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Tereza Kesovija - Moja priča / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatska udruga zborovođa | Ars choralis / Hrvatski glazbeni zavod / Zborovi INA – Antiphonus – Izvor – Cantus ante omnia – Cesarice – The Four Formants; Zborovođe: Bojan Pogrmilović, Tomislav Fačini, Ivana Jelinčić, Snežana Ponoš, Thomas Caplin, David Howard; sudjeluju: Peter von Wienhardt, Branko Starc, Radmila Bocek, Filipa La, Lisa Popeil, Zane Šmite, Marvin Keenze

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 2. Volvo Off Road Fest 2014 Zagreb / Café Galerija Lav, Opatička 2

20:00 / Kazališne predstave / Yeyotheatre Abidjan Obala Bjelokosti Novo Kazalište / D. Karakaš - Buljan: Snajper / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Poli

20:00 / Kazališne predstave / M. Kelek / Lj. Kerekeš: Dimnjačar / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / Istina / gostovanje Kazališne družine Glumci u Zagvozdu / Narodno sveučilište Sesvete, Trg Dragutina Domjanića 6/I, Sesvete

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Kiša metaka + Bore Balboa / Tvornica kulture

21:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / A1: Hard2Core - Techno 3.0 / Aquarius

Subota, 26.4.2014.

09:00 - 14:00 / Ostala događanja / Gorski kotar u Metropoli / Eko proizvodi iz Gorskog kotara, stari zanati, natjecanje u šahu na otvorenom / Trg bana J. Jelačića

09:00 / Ostala događanja / P.A.W. - Pedigree Agility Weekend / Teren KOSSP-a Zagreb, Remetinečka 24

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / 37. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

11:00 / Kazališne predstave / HAHA20 / Kazalište Tvornica lutaka / Scena Grič, Jurišićeva 6

17:00 / Kazališne predstave / J. Donaldson: Najotmjeniji div u gradu / Gradsko kazalište Trešnja

17:00 / Kazališne predstave / A. Fujita: Smiješno čudovište / gostovanje kazališta Mala scena / Narodno sveučilište Sesvete, Trg Dragutina Domjanića 6/I, Sesvete

18:00 / Kazališne predstave / R. Wagner: Lohengrin / opera / Hrvatsko narodno kazalište / U koprodukciji s Mainfranken Theater Wurzburg

18:00 / Kazališne predstave / J. Skoupa / F. Wenig: Srećko među bubama / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / W. A. Mozart: Così fan tutte / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Old School by Mario Kovač / Hard Place

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Vatroslav Lisinski / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert Puhačkog orkestra Škole; gosti: Pihalni orkester Glasbene šole Ravne na Koroškem

20:00 / Kazališne predstave / Američka plesna skupina Step Afrika / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške' / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / Solange - samostalni autorski projekt Blanke Bukač / Mjesni odbor Špansko sjever , Trg I. Kukuljevića 9

20:30 / Koncerti i glazbena događanja / Carol Cass Sings / Caffe bar Sova, Andrije Hebranga 10

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Disciplin A Kitschme + And the Kid / Tvornica kulture

21:30 / Kazališne predstave / D. Karakaš - Buljan: Snajper / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Reservoir Dub Sound meets Dub Eye / Masters

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Binocular teatar / Teatar 2000 - V. Matula / S. Labrović: Postdiplomsko obrazovanje

Nedjelja, 27.4.2014.

09:00 / Ostala događanja / P.A.W. - Pedigree Agility Weekend / Teren KOSSP-a Zagreb, Remetinečka 24

11:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / 37. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta

11:00 / Kazališne predstave / M. Nola: Janko i čarobni grah / Gradsko kazalište Žar ptica

11:00 / Kazališne predstave / J. Skoupa / F. Wenig: Srećko među bubama / Zagrebačko kazalište lutaka

11:00 / Kazališne predstave / D. Bruna: I opet... Miffy / Gradsko kazalište Trešnja

11:00 / Kazališne predstave / Mali leteći medvjedići - animirani film za djecu / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

17:00 / Kazališne predstave / D. Bruna: I opet... Miffy / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dani HGZ–a | Društveni koncert | 15 godina Ansambla / Hrvatski glazbeni zavod / Društveni komorni ansambl HGZ–a; umjetnički voditelj Marijan Zlatarić; Program: Scarlatti, Bach, Haydn, Mozart, Dvořák, Čajkovski, Bersa

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / 37. Smotra folklornih amatera grada Zagreba / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeni atelier Angelus Zagreb - Anđeoski koncert 2 / Crkva Sv. Marije / Zlatne note – djevojački vokalni ansambl; dirigentica: Paula Fabinger –Orešković; Kristinka Antolković, sopran; Tajana Vukelić Peić, harfa; Mishela Steiner, koncertna harmonika; Program: Lotti, Boyce, Giordani, Schubert, Mendelssohn, Gounod, Hindemith, Angelis, Suriani, kajkavski napjevi C.O.

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / Akademija dramske umjetnosti; J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godina glume) / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / B. Radaković: Amateri / KNAP

20:00 / Kazališne predstave / Solange - samostalni autorski projekt Blanke Bukač / Mjesni odbor Špansko sjever , Trg I. Kukuljevića 9

Ponedjeljak, 28.4.2014.

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Iron Chic / AKC Medika

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Proglašenje i koncert nagrađenih na 47. tribini Darko Lukić / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / Domino - Queer Zagreb sezona / R. Hoghe: Večer s Judy / Zagrebačko kazalište mladih 

20:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / premijera / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz & Wine Monday: 4 in 3+1 / Vip club

Utorak, 29.4.2014.

09:30 / Kazališne predstave / F. Molnar: Dječaci Pavlove ulice / KNAP

11:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / B. Ćopić / B. Violić: Ježeva kućica / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / Teatar ITD

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus: Čar uskrsnog vremena / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a; Ivo Lipanović, dirigent; solisti: Valentina Fijačko, sopran; Domagoj Dorotić, tenor; Giorgio Surian, bas; Program: G. Puccini, R. Wagner, G. Verdi. H. Berlioz, G. Puccini, P. Mascagni

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Podrumska dvorana | Muzički lektorij / Hrvatski glazbeni zavod / Marcel Bačić - Original

19:30 / Kazališne predstave / C. Debussy: Šest antičkih epigrafa u bijelome i crnome / I. Stravinski: Posvećenje proljeća / Hrvatsko narodno kazalište / U suradnji s 27. Muzičkim biennaleom Zagreb

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobri čovjek iz Sečuana / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pestilence + Seth + Ancient Ascendant / Tvornica kulture

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna direkcija Zagreb - Koncert izvan pretplate / Muzej Mimara / Darko Žuk, glasovir; program: R. Wagner, R. Wagner, F. Liszt / Ulaznice: sat vremena prije početka koncerta u Muzeju Mimara

20:00 / Kazališne predstave / Kazališna grupa Lectirum / N. Simon: U zajedničkom stanu / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / Emilia Romagna Tetaro Fondazione, Modena / P. Rambert: Zatvaranje ljubavi / Zagrebačko kazalište lutaka / Dvorana Istra

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Vocal Jazz Night / Vip club

21:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / Teatar ITD

Srijeda, 30.4.2014.

11:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / R. Wagner: Lohengrin / opera / Hrvatsko narodno kazalište / U koprodukciji s Mainfranken Theater Wurzburg

19:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / Teatar ITD

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Ljerka Očić, orgulje / Crkva Bezgriješnog Srca Marijina / Europska orguljska glazba kroz razdoblja i stilove / Južnonjemačka orguljska glazba; Program: J. Pachelbel

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobri čovjek iz Sečuana / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Markofest / Hrvatski glazbeni zavod / Tzimon Barto, klavir; Program: Haydn, Brahms, Liszt

20:00 / Kazališne predstave / Emilia Romagna Tetaro Fondazione, Modena / P. Rambert: Zatvaranje ljubavi / Zagrebačko kazalište lutaka / Dvorana Istra

21:00 / Kazališne predstave / B. Jelčić: Ko rukom odneseno / Teatar ITD


Slični članci: