Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku! 

Petak, 4.4.

13:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ansambl LADO - predstavljanje novog nosača zvuka: Pasijom kroz hrvatske krajeve / Hrvatsko narodno kazalište

15:00 - 20:00 / Ostala događanja / 10. Anarhistički sajam knjiga / www.ask-zagreb.org

17:00 / Kazališne predstave / Blanka Bukač: Solange - monodrama, zamišljena kao nastavak drame Sluškinje Jean Geneta / Gradsko dramsko kazalište Gavella - na francuskom jeziku

18:00 / Kazališne predstave / N. Krstulović / V. Peternel: Priča o zvuku / Kazalište Mala scena

18:00 / Sportska događanja / Lokomotiva Zagreb - NK Osijek / 1. HNL / Gradski stadion Maksimir

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / Kućica Tvrđavica u izvedbi Scene Paravan / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / 2. Volvo Off Road Fest 2014 Zagreb / Colleen Gray, sopran; Ivan Pernicki, klavir - Večer kompozicija - Lee Hoiby / Glazbena škola Vatroslava Lisinskog

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Regionalni ciklus - Zagrebačka filharmonija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Uroš Lajovic, dirigent; Dani Bošnjak, flauta; Zoltan Hornyanszky, oboa; Ricardo Luque, fagot; Daniel Molnar, rog; Program: B. Bersa, W. A. Mozart, F. Mendelssohn-Bartholdy

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / B. Greer: Ella & Marilyn / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana 

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Bonar / Hrvatski glazbeni zavod / Svečani koncert za Dan Škole

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / V. Perić: A, kako vi vodite ljubav? / Scena Vidra / Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život

20:00 / Kazališne predstave / J. Zeh i Ch. Roos: Žuta crta / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / M. Ivičević: Planet 8 / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / M. Gavran / Z. Mužić: Hercegovci za volanom / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Analena + No Comment + This Day Will Burn + Black Sails + Dispro / AKC Medika

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Elvis In Chains / Hard Place

20:30 / Kazališne predstave / Blanka Bukač: Solange - monodrama, zamišljena kao nastavak drame Sluškinje Jean Geneta / Gradsko dramsko kazalište Gavella - na hrvatskom jeziku

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Stray Dogg + Ana Ćurčin / Tvornica kulture

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / No Behaviour with Peter Posh & Cool Name / Masters

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Lynx Lynx Music predstavlja Diskurz (Rijeka), Leifert (Rijeka) / Močvara

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / A1: Manual Pitch Control with Kiki / Aquarius

Subota, 5.4.

10:00 / Kazališne predstave / N. Krstulović / V. Peternel: Priča o zvuku / Kazalište Mala scena

10:00 - 20:00 / Ostala događanja / 10. Anarhistički sajam knjiga

11:00 / Kazališne predstave / D. Šivak - P. Radin: Blago / Kazalište Tvornica lutaka / Scena Grič, Jurišićeva 6

11:30 / Kazališne predstave / N. Krstulović / V. Peternel: Priča o zvuku / Kazalište Mala scena

15:00 / Sportska događanja / NK Hrvatski dragovoljac – Slaven Belupo / 1.HNL / Stadion NK Zagreb

17:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Knjiga o džungli / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Kazališne predstave / L. Šarić: Iglica / Kazalište Mala scena

18:00 / Kazališne predstave / L. N. Tolstoj: Ana Karenjina / balet / Hrvatsko narodno kazalište

18:00 / Kazališne predstave / B. Ćopić / B. Violić: Ježeva kućica / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / G. Puccini: La bohème / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Planet Art / R. Queneau: Stilske vježbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavao Markovac / Hrvatski glazbeni zavod / Smotra odjela za klavir i orgulje

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / F. Hadžić: Ljubav na prvi pogled / Kazališna grupa Lectirum / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / V. Klepica: Tragična smrt ekonomskog analitičara / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I. Raine / S. Knežević: Plemena / Teatar Exit

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Bad Mushrooms + Aztec / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Vlada Divljan i Ljetno kino / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Antenat + FOR / Vip club

22:00 / Kazališne predstave / Operni cabaret (Foyer HNK) / Hrvatsko narodno kazalište / S. Barber: Partija bridža / P. Hindemith: Tamo i natrag / L. Foss: Upoznavanja i rastanci

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / ZEZ: Ital Tek + NT Wave + DJ Yesh & Diyala / KSET

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / 133 with Val Vashar, Zmayo & Morph / Sirup

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Z. A. Sokolović: Međuigre 0-24

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / In memory of Kurt Cobain by Altera (Zagreb), DJ Kneža (Zagreb) / Močvara

Nedjelja, 6.4.

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dječji zbor Klinci s Ribnjaka / U gostima kod Klinaca - ples i pokret / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavao Markovac / Hrvatski glazbeni zavod / Smotra odjela za klavir i orgulje

11:00 / Kazališne predstave / S. Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka / Gradsko kazalište Žar ptica

11:00 / Kazališne predstave / B. Ćopić / B. Violić: Ježeva kućica / Zagrebačko kazalište lutaka

11:30 / Kazališne predstave / N. Horvat: Preko grma, preko trna... / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

17:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Knjiga o džungli / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Kazališne predstave / N. Horvat: Preko grma, preko trna... / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

18:30 / Koncerti i glazbena događanja / 11. Prigorski dan / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Afro Latin Big Band Night / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / HGM Jazzorkestar Zagreb featuring Arturo O' Farrill, klavir (SAD) / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatski barokni ansambl | Scila i Glauko / Hrvatski glazbeni zavod / Solist: Jacques Ogg, čembalo i umjetničko vodstvo; Program: Leclair, C. Ph. E. Bach

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz u ozračju tambure / Tamburaški orkestar HRT-a; Siniša Leopold, dirigent; gosti: Zdenka Kovačićek, Vanja Lisak, Lela Kaplowitz, S. Đimi Stanić, Matija Dedić, Robert Polgar, Filip Novosel / Studio Zvonimir Bajsić, HRT, Prisavlje 3

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem - Kazalište Moruzgva / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / Z. Mesarić / I. Buljan: Garaža / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson: Ja, tata! / Teatar Exit

Ponedjeljak, 7.4.

10:00 - 15:00 / Ostala događanja / 10. Anarhistički sajam knjiga

10:00 - 21:00 / Ostala događanja / Festival znanosti / Tehnički muzej / Tema festivala: Valovi

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zvuci orgulja zagrebačke katedrale / Katedrala Marijina Uznesenja / Karen de Pastel, orgulje

19:30 / Kazališne predstave / L. N. Tolstoj: Ana Karenjina / balet / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište Planet Art - Willy Russell: Ritina škola / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana 

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz & Wine Monday: B´s Funstellation / Vip club

Utorak, 8.4.

10:00 - 21:00 / Ostala događanja / Festival znanosti / Tehnički muzej / Tema festivala: Valovi

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / 10. Vip Zagreb Jazz Festival: Cassandra Wilson / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

19:30 / Kazališne predstave / L. N. Tolstoj: Ana Karenjina / balet / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / J. Hašek: Dobri vojak Švejk / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatski komorni orkestar / Hrvatski glazbeni zavod / Dirigent: Ivan Skender; solist: Jelena Očić, violončelo; Program: Mozart, Yaglin, Haydn

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbene večeri u Mimari / Muzej Mimara / Henryk Blazej, flauta; Teresa Kaban, glasovir; Program: A. Dvorak, F. Poulenc, T. Szeligowski, J. Ibert, G. Enescu, C. Franck / ulaznice: sat vremena prije početka koncerta u Muzeju Mimara i Koncertnoj direkciji Zagreb

20:00 / Kazališne predstave / J. Poiret: Krletka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. L. Coburn / Z. Sviben: Partija remija / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Adicts / Tvornica kulture

Srijeda, 9.4.

10:00 - 21:00 / Ostala događanja / Festival znanosti / Tehnički muzej / Tema festivala: Valovi

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Humanitarni koncert Zagrebačke filharmonije / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija i sopranistica Sandra Bagarić s prijateljima; dirigent: Ivan Lipanović; gosti: Martina Tomčić, mezzosopran; Kvartet Zagreb, Darko Domitrović, glasovir i Ante Gelo, gitara

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Orgulje sv. Marka 2014. - In memoriam Neven Valent / Crkva Sv. Marka / Ante Knešaurek, glavni orguljaš Bazilike Srca Isusova; Program: Duprė, Bach, Reger, Knešaurek

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna direkcija Zagreb / Crkva Bezgriješnog Srca Marijina / Ljerka Očić, orgulje; Europska orguljska glazba kroz razdoblja i stilove Južnonjemačka orguljska glazba; Program: J. Pachelbel / ulaz slobodan

19:30 / Kazališne predstave / V. Bellini: Norma / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert u okviru 10. međunarodne konferencije o hrvatskom tržištu nekretnina / Hrvatski glazbeni zavod / Tanja Ruždjak, sopran; Leon Košavić, bariton; Tvrtko Emanuel Galić, violina; Latica Anić, violončelo; Danijel Gašparović, Krešimir Starčević, klavir; Program: Schubert, Sarasate, Rahmanjinov, Gounod, Piazolla, Mozart

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić / R. Žulj: Žrtve zemljopisa 2 - Povratak žrtve / Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ansambl LADO: Pasijom kroz hrvatske krajeve / Katedrala Marijina Uznesenja

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Good Vibrations Manntra / Vintage Industrial Bar

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / God Is An Astronaut (Irska) / Tvornica kulture

Četvrtak, 10.4.

10:00 - 21:00 / Ostala događanja / Festival znanosti / Tehnički muzej / Tema festivala: Valovi

18:00 / Ostala događanja / Dani Vesne Parun / Knjižnica Bogdan Ogrizović, Preradovićeva 5

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus: Simfonijski bal / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; Valerij Poljanski, dirigent; solist: Aleksandar Buzlov, violončelo; Program: J. Štolcer Slavenski, D. Šostakovič, S. Rahmanjinov

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Muzički atelje Zagreb / Hrvatski glazbeni zavod / Ruben Dalibaltayan, klavir; Program: Mozart, Beethoven, Chopin, Bersa

19:30 / Kazališne predstave / V. Bellini: Norma / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare / A. Popovski: San ivanjske noći / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Rugantino / ThisCasting - autorski project Mirana Kurspahića / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / V. Parun / V. Tominac Matačić: Ja koja imamnevinije ruke / premijera / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / V. Balog / D. Dretar: Pozdrav iz Remetinca / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Blood or Whiskey + Paddy´s Allstars / Vintage Industrial Bar

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Začarana Močvara by Elephant and the Moon (Zagreb), Mika Male (Zagreb) / Močvara 


Slični članci: