Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku! 

Petak, 21.3

18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Ivan Repušić; Mai Suzuki, violina; Program: C. Debussy, F. Mendelssohn-Bartholdy, R. Schumann

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Lord of the Dance / Košarkaški centar Dražen Petrović

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Halid Bešlić & prijatelji / Arena Zagreb

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatsko pjevačko društvo Jeka iz Samobora / Hrvatski glazbeni zavod / Večer praizvedbi skladba II. samoborskog zborskog protuletja - gosti: Mješoviti pjevački zbor Lira i Mješoviti pjevački zbor Emil Cossetto iz Zagreba, Mešani pevski zbor Cluster iz Rakeka, Slovenija; dirigenti: Robert Homen, Blaž Rojko, Josip degl' Ivellio; Program: Vlahek, Glavina, Varga, Pjanić, Rezić, Rojko...

20:00 / Kazališne predstave / Z. Mesarić / I. Buljan: Garaža / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / Tomislav Feller i Roberta Milevoj: Sound and Vision / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / J. Brel / J. Ivanišič: Srce u koferu

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mayales / Tvornica kulture

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / GUM - Blind Date with D-name & Yvann / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Iron Maiden Party by DJ Kneža / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / THE SPOT // VIP (SRB) / Groove

Subota, 22.3

16:00 / Kazališne predstave / H. Hitrec: Eko, Eko / Zagrebačko kazalište lutaka

17:00 / Ostala događanja / Rotaract klub Zagreb Centar organizira humanitarnu reviju ″Fashion Aid 2014“ / Studentski centar

18:00 / Kazališne predstave / H. Hitrec: Eko, Eko / Zagrebačko kazalište lutaka

18:00 / Ostala događanja / S Matošem i o Matošu / AGM knjižara Importanne centar / Tribine u znak sjećanja, povodom 100. obljetnice smrti Antuna Gustava Matoša

18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku

18:00 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Djeca pjevaju djeci / KUU Staro Brestje / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, Trg D. Domjanića 6

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Lisinski subotom - BBC Philharmonic / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Dirigent: Juanjo Mena; Martin Grubinger, udaraljke; Program: G. Rossini, B. Harti, K. Abe, F. Mendelssohn-Bartholdy

19:30 / Kazališne predstave / Čarobnjak udaraljki / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog 

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Lord of the Dance / Košarkaški centar Dražen Petrović

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / S. Koprivica / S. Saletović: Pjevaj brate II.

20:00 / Kazališne predstave / Akademija dramske umjetnosti; J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godina glume) / Scena Vidra / Redatelj: Krešimir Dolenčić

20:00 / Kazališne predstave / Tomislav Feller i Roberta Milevoj: Sound and Vision / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zabranjeno pušenje / Tvornica kulture

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Atheist Rap / KSET

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mike Watt & The Missingmen + Guess What + L'oeillere / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Njegov bend je naš život: Močvarin koncert mjeseca by Mike Watt + The Missingmen (SAD), Guess What (Velika Britanija), L'Oeillère (Belgija) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Neon AMNESIA / Vip club

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Z. A. Sokolović: Međuigre 0-24

Nedjelja, 23.3

11:00 / Kazališne predstave / H. Hitrec: Eko, Eko / Zagrebačko kazalište lutaka

18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku

19:30 / Kazališne predstave / B. Greer: Ella & Marilyn / svečana premijera / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / I. G. Vitez / Z. Lazić / T. Kožul: Cabaret na crno

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Đani Stpaničev u Lisinskom / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Muzička akademija u Zagrebu: Virtuoso | Ad libitum 2 / Hrvatski glazbeni zavod

20:00 / Kazališne predstave / Akademija dramske umjetnosti; J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godina glume) / Scena Vidra / Redatelj: Krešimir Dolenčić

Ponedjeljak, 24.3

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert povodom 90. rođendana velikog hrvatskog skladatelja Milka Kelemena / Matija Novaković, fagot; Alberto Frka, klavir / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, Trg D. Domjanića 6

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / B. Greer: Ella & Marilyn / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / KD V. Lisinski i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Hrvatski gudački kvartet; Marko Graziani, violina; Alina Gubajdullina, violina; Aleksandar Jakopanec, viola; Amiljan Mrčela, violončelo; Program: L. van Beethoven, B. Bjelinski, A. Borodin / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / G. Feydeau: Buba u uhu

20:00 / Kazališne predstave / Akademija dramske umjetnosti; J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godina glume) / Scena Vidra / Redatelj: Krešimir Dolenčić

20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / G. Feydeau / K. Dolenčić: Buba u uhu

Utorak, 25.3

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj fantom / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbene večeri u Muzeju Mimara / Muzej Mimara / Pjeter Guralumi, violončelo; Tamara Jurkić-Sviben, glasovir; gosti: Sofija Cingula, mezzosopran; Ivana Godec-Vinceković, glasovir; Program: G. Faurė, G. Cassado, I. Lang, I. Mjeda Čuperjani, D. Šostakovič, / ulaznice: sat vremena prije početka koncerta u Muzeju Mimara

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / Euripid: Medeja / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / I. Krajač - K. Metikoš - M. Prohaska: Gubec Beg / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / Sofoklo / T. Jerković: Antigona ili pro(c)kletstvo roda (rock musical) / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ciklus Sfumato / Muzej Mimara / Zbor HRT-a; Tonči Bilić, dirigent; solisti: Monika Leskovar, violončelo; Ivana Bilić, udaraljke; Filip Merčep,udaraljke; Srebrenka Poljak, čelesta; Program: M. Kelemen, S. Gubaidulina

20:00 / Kazališne predstave / 7. Gumbekovi dani / Histrionski dom / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške

20:30 / Koncerti i glazbena događanja / Edith the Show / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Nastupa francuska pjevačica Jil Aigrot

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Menic + Lady Gomorra / Hard Place

Srijeda, 26.3

11:00 / Kazališne predstave / I. Krajač - K. Metikoš - M. Prohaska: Gubec Beg / Gradsko kazalište Komedija

18:00 / Ostala događanja / Čitanje Matoša / AGM knjižara, Teslina 7

19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Europska orguljska glazba kroz razdoblja i stiloveć - Španjolska orguljska glazba

Crkva Bezgriješnog Srca Marijina / Ljerka Očić, orgulje; Program: A. de Cabezon, J. Cabanilles... 

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Good Vibrations: Cold Snap, As You Drown, Decomposing Entity, Absortick / Vintage Industrial Bar

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gudački kvartet Porin / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Program: L. van Beethoven, J. Brahms; gosti: Krešimir Pustički, viola; Branimir Pustički, violončelo / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh / (besplatne ulaznice se podižu na blagajni kazališta)

20:00 / Kazališne predstave / Nismo svi Karenjine / Scena Vidra / 30 godina suza i smijeha s Verom Zimom i Ksenijom Erker (glazbeno-kazališno druženje)

20:00 / Kazališne predstave / R. Marinković: Glorija / Teatar ITD

Četvrtak, 27.3

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj fantom / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

11:00 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; dirigent: Pavle Dešpalj; solist: Vladimir Krpan, klavir; Program: S. Šulek

19:30 / Kazališne predstave / Euripid: Medeja / drama / Hrvatsko narodno kazalište

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / J. Poiret: Krletka / Satiričko kazalište Kerempuh / (besplatne ulaznice se podižu na blagajni kazališta)

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište Moruzgva / Bobočka ili drugih sto stranica Filipa Latinovicza / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / A. Stojković / A. Sinakuz / N. Sinakuz: Malo je dovoljno / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mala škola rock'n'rolla - HGF / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / S.A.R.S. / Tvornica kulture

Petak, 28.3

19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus: Koncert za život - U sjećanje na Anu Rukavinu i maestra Vjekoslava Šuteja / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent i klavir: Wayne Marshall; Mladen Janjanin, klavir; Program: J. S. Bach, C. Saint-Saëns, G. Gershwin

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić – A. Kabiljo:  Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson: Ja, tata! / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / R. Marinković: Glorija / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Bohren & der Club of Gore / Pogon Jedinstvo

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Trip To Zion - 9. rođendan / AKC Medika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pure Electro & Musica Obscura Party by DJane Redlilly (Sisak), DJ End (Velika Gorica), DJ Kalle (Zagreb) / Močvara


Slični članci: