Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku! 

Četvrtak, 13.3

18:00 / Kazališne predstave / N. Videk: Pismo iz Zelengrada / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Carolina Blašković, violina i Petra Gilming, klavir / Program: Bach, Paganini, Čajkovski, Brahms / Europski dom Zagreb, Jurišićeva 1

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Svijet glazbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; dirigent: Jurij Simonov; solist: Nikita Borisoglebskij, violina; Program: K. Baranović, J Sibelius, A. Dvorak

19:30 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Teatar 2000 / Homer: Ilijada / Scena Vidra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / LAB&TD – Matea Bilosnic: This is you – javna prezentacija / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mala škola rock'n'rolla - HGF / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Kreativni glazbeni kolektiv / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Reggae Party with Zion Radio & Ras Sale I / Vip club

Petak, 14.3

17:00 / Kazališne predstave / R. Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku / Kazalište Mala scena

18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / Lj. Šimara: Harfistica u izvedbi kazališta Svarog / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

18:30 / Kazališne predstave / R. Frabetti - I. Šimić: Priča o oblaku / Kazalište Mala scena

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Dmitrij Kitajenko; Yeol Eum Son, klavir; Martina Zadro, sopran; Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran; Tomislav Mužek, tenor; Luciano Batinić, bas; Akademski zbor Ivan Goran Kovačić; Program: P. I. Čajkovski, L. van Beethoven

19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Pacijent doktora Freuda, komedija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / M. Brečić: Ispočetka / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške' / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Prti Bee Gee + High5 + Tibor / Tvornica kulture

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dirty Dancing by DJ David Hasselhoff / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Spot festival / Groove

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / BLOW. / Vip festival

Subota, 15.3

17:00 / Kazališne predstave / I. Šimić: Godišnja doba / Kazalište Mala scena

18:00 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište

18:00 / Kazališne predstave / L. F. Baum: Čarobnjak iz Oza / Zagrebačko kazalište lutaka

18:00 / Ostala događanja / S Matošem i o Matošu / AGM knjižara Importanne centar / Tribine u znak sjećanja, povodom 100. obljetnice smrti Antuna Gustava Matoša

18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku

18:30 / Kazališne predstave / I. Šimić: Godišnja doba / Kazalište Mala scena

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Dmitrij Kitajenko; Yeol Eum Son, klavir; Martina Zadro, sopran; Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran; Tomislav Mužek, tenor; Luciano Batinić, bas; Akademski zbor Ivan Goran Kovačić; Program: P. I. Čajkovski, L. van Beethoven

19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dan Svetog Patrika: Orthodox Celts / Tvornica kulture

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / R. Runjić: Gola u kavezu / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra 

20:00 / Kazališne predstave / B. H. Thorsson: Ja, tata! / Teatar Exit

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Marčelo & Iskaz / KSET

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Rock, Stock and Two Barrels / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cry Babies / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Binocular teatar / Teatar 2000 - V. Matula / S. Labrović: Postdiplomsko obrazovanje

Nedjelja, 16.2

18:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / J. Massenet: Werther / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

18:00 / Kazališne predstave / S. Božić - S. Zec: Kad ležah na samrti / Zagrebačko kazalište mladih / Kazališe slijepih i slabovidnih Novi život

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Arthada & friends / Češki narodni dom, Šubićeva 20.

19:30 / Kazališne predstave / V. Ognjenović: Je li bilo kneževe večere? / drama - Srpsko narodno pozorište / Hrvatsko narodno kazalište

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / N. Škrabe: Muke po Iveku iliti Tr…Tr…Trnje – Tr…Tr…Trešnjevka / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / V. Đurđević: Ne igraj na Engleze / Satiričko kazalište Kerempuh

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Demented Are Go & Clockwork Psycho / Tvornica kulture

Ponedjeljak 17.2

18:30 / Kazališne predstave / Kradu 2014. - N. Nalješković: Komedija V. - r. Morana Novosel / Teatar ITD

19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Kradu 2014. - N. Nalješković: Komedija V. - r. Morana Novosel / Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Perpetuum Jazzile - vocal ecstasy / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / KD V. Lisinski i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Tara Horvat, violina; Domagoj Guščić, klavir / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / HNK u Zagrebu / T. Zajec: Trebalo bi prošetati psa / Scena Vidra

Utorak 18.2

18:00 / Ostala događanja / Vis a Vis / Muzej suvremene umjetnosti / Projekcija filma s titlovima na engleskom jeziku

19:30 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Thee Infidels + Kvar + Distopija / AKC Medika

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Fire / KSET

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna poslovnica Artagent | Guitarra viva / Hrvatski glazbeni zavod / Tomislav Vukšić gitara; Program: J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, Berkeley, Walton, Arnold

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / A. Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / HNK u Zagrebu / T. Zajec: Trebalo bi prošetati psa / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Tartuffe / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

Srijeda 19.2

18:00 / Ostala događanja / Čitanje Matoša / AGM knjižara, Teslina 7

19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Humanitarni koncert: Za Gorski kotar / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert Osnovne glazbene škole Z. Grgoševića NS Sesvete - Klavirski odjel / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, Trg D. Domjanića 6

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački solisti / Hrvatski glazbeni zavod / Solist: Mario Ivelja, kontrabas (40 godina umjetničkoga rada i 35 godina članstva u Solistima); Program: Papandopulo, Rabbath, Gazarov, Čajkovski

20:00 / Kazališne predstave / HNK u Zagrebu / T. Zajec: Trebalo bi prošetati psa / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Tartuffe / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / VUM (SAD), Manmachine (Zagreb) / Močvara

Četvrtak 20.2

19:30 / Kazališne predstave / Delibes - Vamos: Coppélia na Montmartreu / balet / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / A, Tomić / J. Kovačić: My little corner of the world / premijera / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / V. Perić: A, kako vi vodite ljubav? / Scena Vidra / Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Haris Džinović – Glazbena trilogija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog 

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Rugantino - Terapija  / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ciklus koncerata studenata Muzičke akademije / Muzej Mimara / Molto Cantabile 2 / natjecanje Mladi pjevač godine 2014. u suradnji s Lions Clubom Kontesa Nera

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 3. koncert u Društvu hrvatskih književnika: Komorne večeri u DHK / Ciklus koncerata u suradnji s Muzičkom akademijom u Zagrebu; Jelena Geček, flauta, Zrinka Ivančić, klavir; gošća: Katarina Horvat, flauta; Program: djela I. Clarkea, T. Takemitsua, G. Schockera, F. Poulenca i J. M. Damasea / Društvo hrvatskih književnika, Trg bana J. Jelačića 7/I

20:00 / Kazališne predstave / Z. Mesarić / I. Buljan: Garaža / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Amorphis + Hamferd / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mala škola rock'n'rolla - HGF / Hard Place


Slični članci: