Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Veljača nas pozdravlja, a Ožujak nas dočekuje s osmijehom! Donosimo vam aktualni tjedni pregled događanja u Zagrebu za ovaj tjedan! Kao i uvijek, sve detalje potražite u nastavku! 

Petak, 28.2.

19:30 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Građanin plemić / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Braća Teofilović i Miroslav Tadić / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Noć bogova / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta

20:00 / Kazališne predstave / A. P. Čehov / B. Jelčić: Galeb / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić: Rasprodaja / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I Boban i glumci: Sutra (ni)je novi dan / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / M. Kelek / Lj. Kerekeš: Dimnjačar / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Čaga na Knežiji - ples pod maskama / Walter Neugebauer & The Cadillac, DJ Neno / Društveni dom, Albaharijeva 2 

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Biciklić + Motus Vita Est + Ciroza jetre / Tvornica kulture

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Brown sugar & Mario Huljev / Bulldog club, ulaz slobodan

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Irie Vibes / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Maškare u Močvari / Močvara

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / "THE SPOT" w. BIZZO BODEGA / Groove

 

Subota 1.3.

09:00 - 15:00 / Ostala događanja / Veliki susret filatelista i numizmatičara / Pučko otvoreno učilište Zagreb, Ulica grada Vukovara 68

11:00 / Kazališne predstave / K. Kušec: Svemir / Kazalište Tvornica lutaka / Scena Grič, Jurišićeva 6

16:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

17:00 / Kazališne predstave / R. Ruždjak: Jabuka / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Kazališne predstave / M. Krleža: Gospoda Glembajevi / drama / Hrvatsko narodno kazalište

18:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

18:00 / Ostala događanja / S Matošem i o Matošu / AGM knjižara Importanne centar / Tribine u znak sjećanja, povodom 100. obljetnice smrti Antuna Gustava Matoša

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Tony pjeva, Lisinski pleše pod maskama! / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavao Markovac / Hrvatski glazbeni zavod / Svečani koncert u povodu Dana Škole

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / N. Rudkovski / J. C. Berutti: Bergmanove žene / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić: Rasprodaja / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I. Raine / S. Knežević: Plemena / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / J. Anouilh / D. Ferenčina: Zagrebački orkestar / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pankrti / KSET

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Positivo / Bulldog club, ulaz slobodan

23:30 / Koncerti i glazbena događanja / Whateverest Premiere / Tvornica kulture

Nedjelja 2.3.

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta; Program: Bach, Papandopulo, Šostakovič, Božičević

11:00 / Ostala događanja / Sesvetski fašnik / Trg D. Domjanića - izbor najljepših maski, natjecanje u pjevanju pod maskama, nastupi KUD-ova, nastupi sesvetskih vrtića i škola, klaunovi Crveni nosevi, dječji zborovi, plesni ansambli, Oldtimer klub Sesvete, Fašnička povorka KUD-a

11:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

11:00 / Kazališne predstave / D. Bruna: I opet... Miffy / Gradsko kazalište Trešnja

11:30 / Kazališne predstave / J. Orešković: Tko sam ja? Tko si ti? / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

16:45 / Koncerti i glazbena događanja / Zvuci orgulja zagrebačke katedrale / Katedrala Marijina Uznesenja / Danijel Drilo, orgulje; Program: K. Odak, M. Duprė, Ch. Tournemire

17:00 / Kazališne predstave / D. Bruna: I opet... Miffy / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / A. Borodin: Knez Igor / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

18:00 / Kazališne predstave / T. Kučinović: Kućni duhovi ili nevidljivi recept za sreću / Dječje kazalište Dubrava

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mješoviti zbor Srednje škole Petrinja / Crkva Sv. Marka / Suvremena hrvatska duhovna glazba - djela Ćalete, Igreca, Marovića, Magdića, Martinjaka i Sunka.

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazziana Croatica / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / HGM Jazzorkestar Zagreb featuring Borna Šercar, bubnjevi (HR) / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavao Markovac / Hrvatski glazbeni zavod / Svečani koncert u povodu Dana Škole

20:00 / Kazališne predstave / N. Rudkovski / J. C. Berutti: Bergmanove žene / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / And the Wiremen + The Marshmallow Notebooks / Močvara

Ponedjeljak 3.3.

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Đorđe Balašević - autorska večer / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Pa, tamburama mangupi prepreče put

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cantus Ansambl & Lisinski / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Cantus Ansambl – Solo - Tutti; dirigent: Dian Čobanov; solisti: Lidija Horvat, sopran; Srebrenka Poljak, klavir; Nikša Bobetko, kontrabas; Vedran Kocelj, truba; Marko Mihaljević, udaraljke; Branko Mihanović, oboa; Žarko Perišić, fagot / Mala dvorana

Utorak 4.3.

18:00 / Kazališne predstave / Braća Grimm: Vuk i sedam kozlića / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački ansambl flauta / Na programu: najljepše partiture domaćih i svjetskih mjuzikala: Fantom u operi, Mačke, Jalta, Jalta, Gubec beg... / maskirani after party; solisti: Đani Stipaničev, Ilijana Korać i Antonija Dunjko / Matis absolute lounge, Trg Stjepana Radića 3

19:30 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Građanin plemić / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Đorđe Balašević - autorska večer / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Pa, tamburama mangupi prepreče put

20:00 / Kazališne predstave / V. Hleb: Ljevoruka / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / V. Balog / D. Dretar: Pozdrav iz Remetinca / Histrionski dom

Srijeda 5.3.

18:00 / Ostala događanja / Čitanje Matoša / AGM knjižara, Teslina 7 

19:30 / Kazališne predstave / J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Đorđe Balašević - autorska večer / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Pa, tamburama mangupi prepreče put

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / V. Perić: A, kako vi vodite ljubav? / Scena Vidra  /Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život

20:00 / Kazališne predstave / V. Hleb: Ljevoruka / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / M. Kelek / Lj. Kerekeš: Dimnjačar / Histrionski dom

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / HAREM`B - Chained up! powered by: Index.hr

Četvrtak 6.3.

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj fantom / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

12:30 / Kazališne predstave / Kraljević i prosjak / gostovanje kazališta Merlin / Narodno sveučilište Sesvete, Centar za kulturu, Trg Dragutina Domjanića 6/I 

18:45 / Koncerti i glazbena događanja / Eurovizija mladih glazbenika – izbor hrvatskog predstavnika / Hypo Centar / Simfonijski orkestar HRT-a; dirigent: Alan Bjelinski

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert Orkestra OSRH – Simfonijskog puhačkog orkestra / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Dirigent: Miroslav Vukovojac–Dugan; solistica: Mia Elezović, klavir; Program. S. Prokofiev, D. Šostakovič, M. P. Musorgski / poslije koncerta u predvorju Velike dvorane nastupa Jazz orkestar s popularnim melodijama

19:30 / Kazališne predstave / I. Boban: Zagorka / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić: Rasprodaja / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I. Boban: Kako misliš mene nema!? / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave  /I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške' / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Bajaga & Instruktori / Tvornica kulture 

Petak 7.3.

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / Tri hrčka u izvedbi Scene Paravan / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Stefan Lano; Lana Genc, klavir; Program: S. Šulek, A. Skrjabin, J. Brahms

19:30 / Kazališne predstave / G. Puccini: Tosca / opera - premijera / Hrvatsko narodno kazalište 

19:30 / Kazališne predstave / Čehov / Unkovski: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje - izbor iz djela Daniila Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere / Scena Vidra / Teatroman i O&D Production

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić: Rasprodaja / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I Boban i glumci: Sutra (ni)je novi dan / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / M. Gavran / Z. Mužić: Hercegovci za volanom / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja  / Bajaga & Instruktori / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hladno pivo / KSET 


Slični članci: