Tjedni pregled događanja

Cest is d' best Zagreb ulični festival cirkusa i zabave
Cest is d' best Zagreb

Gdje, kamo, kuda ovaj tjedan? Evo nekoliko naših prijedloga:

Zagreb

U ponedjeljak, utorak i srijedu na nekoliko lokacija (Cvjetni trg, Jelačić plac, Charlie pozornica, ugao Bogovićeve i Gajeve) od 18 do 23 sata moći ćete prisustvovati raznim perfomansima, koncertima i show programu uličnih zabavljača u sklopu međunarodnog uličnog festivala Cest is d'Best. Također, Ljeto na Štrosu je već počelo i svako večer u 21 sat počinje neko događanje. U ponedjeljak je koncert KGZ benda, u utorak zabavljat će vas Gruber i prijatelji, a u četvrtak Blues Insiders...

Ponedjeljak, 10. lipanj:

19:30 Hrvatsko narodno kazalište - W.A. Mozart: Don Giovani - opera

19 30 Gradsko kazalište Gavela - E. Bošbjak: Nosi nas rijeka

19:30 Gradsko kazalište Komedija - Brodway u Komediji (Inventura)

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - A.Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi/ Narodno kazalište Subotica

Utorak, 11. lipanj:

18:00 Zagrebačko kazalište lutaka - B. Ćopić: Ježeva kućica

19:00 - 22:00 Park Zrinjevac (Paviljon) - Accordeon Fest in Zagreb 2013

19:00 Zagrebačko kazalište mladih - Tribina Razotkrivanje / Michael Burleigh, Treći Reich, Dvorana Polanec

19:30 Hrvatsko narodno kazalište - Baletni triptih
R. Savković - F. Mendelssohn: Pjesme bez riječi / W. Forsythe – T. Willems: Merman Scherman / Nacho Duato - stara španjolska glazba: Za Vas umirem

19:30 Gradsko kazalište Komedija -  Broadway u Komediji (Inventura)

19:30 Gradsko dramsko kazalište Gavela- 37. Dani satire Fadila Hadžića / Gavella i Europlakat Fair / M. Matišić: Fine mrtve djevojke

20:00 Zagrebačko kazalište mladih - Z. Mesarić / I. Buljan: Garaža, Dvorana Istra

20:00 KSET - Johnny Foreigner i Playlounge

20:00 Hrvatski glazbeni zavod - Radionica utorkom, Tihomir Petrović: With The Beatles (1963)

20:00 Muzej Mimara - Zbor HRT-a i Ansambl Sarband; Tonči Bilić, dirigent; Program: Sveti mostovi: glazba S. Rossija, C. Goudimela, J. P. Sweelincka, A. Ufkija

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - 37. Dani satire Fadila Hadžića
Autorski projekt: 25.671/ Prešernovo gledališče Kranj, Slovenija

21:00 SAX - Kreativni glazbeni kolektiv

21:00 Teatar ITD - A. P. Čehov / R. Žulj: Irinina duša je kao skupocjeni klavir

Srijeda, 12. lipanj:

17:00 Join the Pact - Kampanja za odgovornu konzumaciju alkohola: Ako piješ ne vozi / Gostovanje Mike Häkkinena koji će voziti svoj bolid zatvorenom dionicom Radničke ceste

19:00 - 22:00 Park Zrinjevac (Paviljon) - Accordeon Fest in Zagreb 2013 / Park Zrinjevac (Paviljon)

19:30 Hrvatsko narodno kazalište - A. Pavlović Čehov: Višnjik / drama

19:30 Gradsko dramsko kazalište Gavella -  Gavella i Europlakat Fair / A. P. Čehov: Platonov ili Drama bez naslova

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - 37. Dani satire Fadila Hadžića - N. Koljada: Kokoš / Hrvatsko narodno kazalište Zadar

21:00 Tvornica kulture - Public Image Lt - Promocija albuma This is PiL

21:00 Teatar ITD - A. P. Čehov / R. Žulj: Irinina duša je kao skupocjeni klavir

Četvrtak, 13 lipanj:

18:00 SRC Šalata - Tuborg Open Fair - Let3, Partibrejkersi, Pozdrav Azri, Luxus Lord

18:00 Zagrebačko kazalište lutaka - Vuk i 7 kozlića

19:00 Park Zrinjevac (Paviljon) - Accordeon Fest in Zagreb 2013  

19:30 HNK - Baletni triptih

19:30 Gradsko kazalište Gavella - Gavella i Europlakat Fair / N. V. Gogolj: Ženidba

19:30 Gradsko kazalište Komedija - J. Kander - F. Ebb - J. Masteroff: Cabaret

20:00 Arheološki muzej - Ansambl Responsorium

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - 37. Dani satire Fadila Hadžića - Autorski projekt I. Boban i glumaca: Sutra (ni)je novi dan / Teatar Exit, Zagreb

21:00 SAX - CeDell Davis & Brethren

21:00 Teatar ITD - A. P. Čehov / R. Žulj: Irinina duša je kao skupocjeni klavir

Petak:

17:00 Zadnja stanica Prečko festival - ZSPfest 2013. Plava trava zaborava, Adastra, Bang Bang, Ibis, Renato Metessi & Zvijezde, Davorin & Bogovići, The Milicija, Twins Rock, Kip, Spremište, Hren, D'Gump, Eke Buba

18:00 SRC Šalata - Tuborg Open Fair - TBF, Rambo Amadeus, ST!llness, Quasarr

19:00 Park Zrinjevac (Paviljon) - Accordeon Fest in Zagreb 2013 /

19:30 Ministarstvo Metafizike / Mjesto održavanja: Trg dr. Franje Tuđmana  - Screen on the Green

19:30 Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog- Regionalni ciklus - Fantastični Feng
Zagrebačka filharmonija; Perry So, dirigent; Ning Feng, violina; Program: I. Josipović, M. Bruch, J. Brahms

19:30 Gradsko kazalište Gavella - Gavella i Europlakat Fair / A. Popovski: Antigona

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - 37. Dani satire Fadila Hadžića - B. Nušić: Gospođa ministarka

21:00 Teatar ITD - O. Frljić: Mrzim istinu!

22:30 Satiričko kazalište Kerempuh - Off program 37. Dana satire Fadila Hadžića - Chishche Lishche i gosti iznenađenja

23:00 Shamballa Club - DJ SNS

Subota:

08:00 - 20:00 Trg bana J. Jelačića - 4. Zagrebački energetski tjedan  - Razvoj ne želimo zaustaviti, ali onečišćenje možemo

11:00 Gornjogradske coprnice - Zainteresirani posjetitelji upoznat će mračnu stranu Zagreba 16. i 17. stoljeća. Start turističke ture je kod Manduševca.

12:00 - 18:00 Muzej grada Zagreba - Tradicijski sajam u atriju Muzeja grada Zagreba - Posjetitelje očekuje desetak izlagača; šestinske švelje i opančari, licitari, paprenjaci, krpene lutke, čipka na staklu i mnogi drugi. Posebna zanimljivost su radionice izrade tradicijskih drvenih igračaka i ukrašavanja licitarskih srca. Radionice se odvijaju tokom cijelog dana a posjetiteljima će biti demonstrirana izrada keramike na keramičarskom kolu.

14:00 Trg žrtava fašizma - XII. povorka ponosa LGBTIQ osoba i obitelji Zagreb Pride

18:00 Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 Park Zrinjevac (Paviljon) - Accordeon Fest in Zagreb

19:00 Dječje kazalište Dubrava - Lola Rose

19:30 Gradsko kazalište Gavella - Gavella i Europlakat Fair /M. Krleža: Leda

19:30 Gradsko kazalište Komedija - J. Kander - F. Ebb - J. Masteroff: Cabaret

19:30 Dom Sportova - Screen on the Green - Duo Sanja i Saša / Park Maksimir (velika pozornica)

20:00 Whitesnake - Forevermore World TourPredgrupa: Ivan Mihaljević & Side Effects

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - 37. Dani satire Fadila Hadžića - B. Nušić: Sumnjivo lice / Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd

20:00 Dječje kazalište Dubrava - Sunčani grad

20:00 Armani bar, Strossmayerovo šetalište - DJ Mato: Plesne večeri (engleski valcer, bečki valcer, cha-cha, rock 'n' roll, tango i dr.)

20:00 Glazbeni klub Črnomerec, Gradišćanska - We Will Rock Yu

21:00 Green Gold Club - Dj Juicy M

21:00 - 23:00 Zagrebački velesajam - Disco na rolama - Čaga na disko rolama uz hitove iz 70-ih i 80-ih / Sportski centar Kuna

21:00 Teatar ITD - O. Frljić: Mrzim istinu!

22:00 AKC Medika - Partycipacija

22:00 Masters, Ravnice - Qwerty + Luka Maić

22:00 Močvara - Zlatno Žbicanje: Kandžija & Gole žene, Krankšvester

Nedjelja:

11:00 Zagrebačko kazalište lutaka - J. Jaroš: Tri praščića

11:00 Gradsko kazalište Trešnja - Jabuka

19:00 Dječje kazalište Dubrava - Nova njemačka drama

19:30 Louise Bend / Jarun (jugoistok malog jezera - Aquarius)  - Screen on the Green

20:00 Satiričko kazalište Kerempuh - 37. Dani satire Fadila Hadžića
E. Hadžihafizbegović: Cijena sreće / HNK u Osijeku / predstava je u službenu konkurenciju uvrštena odlukom ravnatelja Satiričkog kazališta Kerempuh

20:00 Zagrebaqčko kazalište mladih - J. B. P. Molière / J. Lorenci: Tartuffe, Dvorana Istra

20:00 Dječje kazalište Dubrava - Viktor ili djeca na vlasti

20:30 Galerija Lav - J. Novljaković: Nastasja Filipovna / drama

21:00 Dječje kazalište Dubrava -  Magdalenine pralje

22:00 Shamballa Club - DJ Majda / Darko Lazić & Slobodan Vasić

22:30 Satiričko kazalište Kerempuh - Off program 37. Dana satire Fadila Hadžića
V. Rudan / M. Bulc: Kurba/Kurva - Marko Bulc/Gledališče Glej, Ljubljana, Slovenija


Slični članci: