Svi u Samobor na Fašnik!

Samoborski fašnik
Samoborski fašnik

Vještica, princeza, majmun, vila…sve to možete postati za vrijeme Samoborskog fašnika. Od 1. do 12. veljače 2013. vlast po 187. put preuzimaju maske koje će proglasiti Slobodnu Fašničku Republiku. Posjetitelje očekuju skečevi fašničkih likova, povorka maskiranih grupa iz cijele Hrvatske i maskiranih alegorijskih kola, koncerti, ulični zabavljači i animatori, izbori za najbolje maske, maštoviti Dječji fašnik, te nezaobilazno suđenje pučističkom Princu Fašniku i njegovo spaljivanje na pokladni utorak, 12. veljače.  Što vas sve čeka u Samoboru i s kim možete “noriti”, pročitajte u nastavku! I nikako ne zaboravite „Bedaki noriju saki dan, a pametni samo na Fašnik!“

1. veljače 2013., petak 

od 18:00          TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

      Fašnički bend Dixie

      18:30 Dolazak fašničkog izaslanstva, program prema scenariju, predaja ključeva

      Samoborske mažoretkinje, povorka gostujućih grupa, povorka i predstavljanje srednjih škola i Centra Lug

      20:00 - Revija i izbor maski

      20:30 - Gost večeri- Dixie

od 20:00        HALTERNATIVA pri Muzeju

      20: 00 - Glazbeni program za srednjoškolce

      23:00 -  Gost večeri by Rakijarnica - Ljetno Kino

od 21:00       FAŠNIČKI ŠATOR

       21:00 – 02:00  - Glazbeni program

2. veljače 2013., subota

od 10:00      TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

      Muzika na trgu

      11:00   Srakotrk

      predstavljanje gostujućih dječjih grupa i zborova

      13:00  Proglašenje pobjednika Srakotrka

      13:15  Gostujuće plesne grupe

      Tamburaški sastav Bez kontrole

      15:00  Fašnički koncert Gradske glazbe-1.dio

      15:45  Taborska naklapanja

      16:15  Fašnički koncert Gradske glazbe – 2.dio

      17:00  Plesne grupe, nagradne igre

      18:00  Fašnički bend -  Grupa Loco

      Gostujuće maskirane grupe- fešta ispred glavne pozornice

      18:30  Program likova

      Predstavljanje gostujućih grupa – fešta ispred glavne pozornice

      20:00  Revija i izbor maski

      20:30  Fašnički bend- Grupa Loco

      21:45   DJ Fabo

od 11:00   SRAKAfest  - TRG MATICE HRVATSKE

      11:00 – 15:00  Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica

      14:00 – 17:00  Nestle - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)

od 12:00   ETNOCEST  - Livadićeva ulica

      12:00 – 18:00 – Tabori mjesnih odbora

      16:00  Otvaranje Tabora uz nastup KUD-ova i fašničkih likova

od 12:00   KLIZALIŠTE – Bivša vojarna Taborec

      12:00 – 15:00  Ples pod maskama

od 21:00      HALTERNATIVA pri Muzeju

      Projekcija animiranog filma „Cigla“ Dubravka Matakovića

      Gost večeri by Fašnička halternativa - Septica

od 21:00       FAŠNIČKI ŠATOR

      21:00 – 02:00  - Gost večeri

3. veljače 2013., nedjelja

od 10:00      TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

      Muzika na trgu

      11:30 Gostujuće dječje grupe

      12:00 Povorka dječjih vrtića- Izvor, G. Vitez, Osmijeh, Potočić 

      13:00 Zabavljači za djecu

      14:00  Tamburaški sastav Kmice

      15:00  1. povorka Mjesnih odbora

       MO Podvrh, MO Mala Jazbina, MO Domaslovec, MO Gradna, MO Veliki i Mali  Lipovec, MO Slani Dol, MO Ferdo Livadić

      18:00 Fašnički bend- Grupa Loco

      Gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice

      18:30  Program likova

      Predstavljanje gostujućih grupa

      20:00 Revija i izbor maski

      20:30  – Fašnički bend- Grupa Loco

od 11:00   SRAKAfest  - TRG MATICE HRVATSKE

      11:00 – 15:00  Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica

      14:00 – 17:00  Nestle - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)

od 12:00   KLIZALIŠTE – Bivša vojarna Taborec

      12:00 – 15:00 Ples pod maskama

od 12:00   ŠATOR pri Muzeju  - Ples za djecu, mame i tate

od 15:00   ETNOCEST  - Livadićeva ulica

      Tabori mjesnih odbora

od 21:00   HALTERNATIVA pri Muzeju

      21:00 – 02:00  Gost večeri by Rakijarnica - DJ Rako

od 21:00   FAŠNIČKI ŠATOR

      21:00 – 02:00  -  Gost večeri

8. veljače 2013., petak

od 18:00    TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

       Fašnički bend- Samoborski Fakini

       18:00  Gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice

       18:35  Program likova

        Predstavljanje gostujućih grupa

       20:00 Revija i izbor maski

       20:30  Fašnički bend- Samoborski Fakini

       21:45   DJ Jurica

od 21:00  HALTERNATIVA pri Muzeju

      21:00 – 02:00  Gost večeri by Rakijarnica - Kuzma Shaka Zulu

od 21:00  FAŠNIČKI ŠATOR

      21:00 – 02:00  - Gost večeri

9. veljače 2013., subota

od 10:00      TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

      Muzika na trgu

      11:00  Predstavljanje gostujućih dječjih grupa i zborova

      13:10  Gostujuće plesne grupe, Labud - nagradna igra

      15:00  Fašnički koncert TD Ferdo Livadić -1.dio

      15:45  Taborska naklapanja

      16:15  Fašnički koncert TD Ferdo Livadić – 2.dio

      17:00  KUD Oštrc - Rude

      18:00  Fašnički bend- Jazz do it

      Gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice

      18:35 Program likova

      Predstavljanje gostujućih grupa

      20: 00 Revija i izbor maski

      20:30  – Fašnički bend- Jazz do it

      21:45 –  DJ Metzo

od 11:00   SRAKAfest  - TRG MATICE HRVATSKE

      11:00 – 15:00  Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica

      14:00 – 17:00  Labud - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)

od 12:00   ETNOCEST  - Livadićeva ulica

      12:00 – 18:00 Tabori mjesnih odbora

      16:00  Otvaranje Tabora uz nastup KUD-ova i fašničkih likova

od 12:00   BIVŠA VOJARNA TABOREC - Klizalište

      12:00 – 15:00  Metloboj – hokej za maskiranu djecu i roditelje

od 21:00     HALTERNATIVA pri Muzeju

      21:00 – 02:00  Gost večeri by Fašnička halternativa - Antenat

od 21:00    FAŠNIČKI ŠATOR

      21:00 – 02:00  - Gost večeri

10. veljače 2013., nedjelja

od 10:00     TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

      Muzika na trgu

      11:30 Gostujuće dječje grupe

      12:00 Gradska glazba Samobor

      povorka djece osnovnih škola- B. Tonija, M. Langa, Rude, Samobor, M. Šiloboda

      14:15  Tamburaški sastav Od sumraka do zore

      15:00  2. povorka mjesnih odbora, MO Rakov Potok, MO Braslovje, MO Celine, MO Pavučnjak, MO Farkaševec, MO Konščica

      18:00  Fašnički bend – Samoborski fakini

      gostujuće maskirane grupe- ispred glavne pozornice

      18:30  Program likova

Predstavljanje gostujućih grupa

      20:00  Revija i izbor maski

      21:00 Fašnički bend- Samoborski fakini

od 11:00     SRAKAfest  - TRG MATICE HRVATSKE

      11:00 – 15:00 Predstave uličnih zabavljača- mala pozornica

      14:00 – 17:00 Labud - likovna radionica/igraonica (Mala dvorana Kina)

od 12:00     ŠATOR pri Muzeju  - Ples za djecu, mame i tate

od 12:00     BIVŠA VOJARNA TABOREC - Klizalište

      12:00 -15:00  Ples pod maskama

od 15:00     ETNOCEST  - Livadićeva ulica

      Tabori mjesnih odbora

od 21:00      HALTERNATIVA pri Muzeju

      21:00 – 02:00  Gost večeri by Rakijarnica -Full Movie

od 21:00     FAŠNIČKI ŠATOR

      21:00 – 02:00  - Gost večeri

12. veljače 2013., utorak

od 18:00     TRG FAŠNIČKE REPUBLIKE

      Fašnički bend

      18:30  Fašnička povorka

      Dodjela kipeca Srake najboljim grupama osnovnih i srednjih škola, mjesnim odborima

      Dodjela Fašničkih galgi, nagrade Srakino gnezdo

      Izbor finalne pojedinačne i grupne maske

      Proglašenje nagrađenih pojedinačnih i grupnih maski

      Scenski program fašničkih likova- suđenje Princu Fašniku

      Vatromet 

      Gost večeri

od 21:00  HALTERNATIVA pri Muzeju

      21:00 – 02:00   Gost večeri by Rakijarnica -Sane

od 21:00  FAŠNIČKI ŠATOR

      21:00 – 02:00  - Glazbeni program


Slični članci: