Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

U ponedjeljak počinje Festival slastica - Slatki gušti na Zrinjevcu i traje tjedan dana, donodimo vam program festivala:

PON 26.05. OTVORENJE FESTIVALA

16:30 – 17:30h „Cake Me If You Can!“ – Otvorenje festivala natjecanjem za posjetitelje

18:00 – 19:00h „Tortoboj“ – Izbor za najslasticu festivala by Dobra vibra

19:00 – 20:00h Cirkusanti i akrobati na Zrinjevcu

21:00 – 23:00h Jazz Night

UT0 27.05. TUTTI FRUTTI

17:00 – 18:00h Natjecanje „Što si u smoothie stavila?

18:00 – 20:00h Kulinarska radionica „Voćna rapsodija“ by Mateja Krvarić

21:00 – 23:00h Jazz Night

SRI 28.05. VINTAGE DAY

12:00 – 20:00h Crtanje karikatura by Ivan Sabolić

17:00 – 19:00h Kulinarska radionica „Stari recepti u novom ruhu“ by Anja Bajt

19:00 – 20:00h „Kreativka“ radionica ukrašavanja kuhinjskog pribora

21:00 – 23:00h Koncert i Swing plesnjak

ČET 29.05. SLASTIČARSKE IGRE 2014

16:00 – 17:30h Natjecanje „Čovječe, zasladi se“

18:00 – 20:00h Natjecanje „Palačinkarenje“ by Lina

21:00 – 23:00h Jazz Night

PET 30.05. RAW HOW

17:00 – 19:00h Radionica „Raw Sweets“ by Ariana Gambiraža i restoran Vegehop

21:00 – 23:00h Koncert Turističke zajednice grada Zagreba

SUB 31.05. ZAGREB U SRCU

10:00 – 14:00h Humanitarka „Kad se food blogerice slože“

10:00 – 11:30h Radionica za djecu „Ukrasi muffin“ by Dolcela

12:00 – 17:00h Klinci s Ribnjaka, Kikići, Pahuljice, Ema kutak za djecu, Plesna skupina „Ritam zona“

18:30 – 19:30h Radionica sa enologom

20:00 – 21:30h „Smjehotres“ by Studio Smijeha

21:30– 23:00h Cakes&Wine&Rock’n’Roll Night

NED 01.06. „PRIČE O NEDJELJNOM KOLAČU“ by DOLCELA

10:00 – 12:00h Radionica „Priče o nedjeljnom kolaču“ by Dolcela

16:00 – 19:00h Izrada naaajveće torte by Podravka

20:00 – 20:30h Nastupi akrobata

21:00 – 23:00h Jazz Night i zatvaranje festivala

Ostala događanja u gradu Zagrebu:

PETAK 23.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / 14. Markov sajam - festival starih zanata / Trg bana J. Jelačića

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / L. Bitenc: Tko mi je ukrao uspavanku? / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; Dennis Russell Davies, dirigent; Program: A. Bruckner: 8. Simfonija u c-molu

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeni petak: Komorni trio Solenza / Galerija Događanja / Davorka Horvat, sopran; Bruno Philipp, klarinet; Ivan Batoš, klavir

19:30 / Kazališne predstave / B. Smetana: Prodana nevjesta, opera / premijera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30  / Kazališne predstave / F. Kafka: Amerika / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gričevanje: Tobogan / Krov garaže Tuškanac

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 3. natjecanje hrvatske tradicijske vokalne glazbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Rudolfa Matza / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Škole

20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godine glume) / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / N. Gojić / M. Novosel: Logično mjesto za susret / premijera / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / M. Kelek / Lj. Kerekeš: Dimnjačar / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / I. G. Vitez, T. Kožul, Z. Lazić: Cabaret na crno / Kazalište Mala scena

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Distorsion Factory / Hard Place

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ti Ritu Piri Pip / KSET

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Natali Dizdar by Nokia Lumia / Vip club

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / 15. Žedno uho festival / Močvara / Gudrun Gut (Njemačka), Le Chocolat Noir (Zagreb), DJ Per Le Cler (Šibenik), The Marshmallow Notebooks (Zagreb)

SUBOTA 24.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / 14. Markov sajam - festival starih zanata / Trg bana J. Jelačića

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / Promocija plesne kulture / Trg Petra Preradovića

10:00 / Sportska događanja / Zagrebačaka biciklijada / Start:Stadion Maksimir - Cilj: Prepuštovec

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / 3. natjecanje hrvatske tradicijske vokalne glazbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

11:00 / Kazališne predstave / J. Jovanović / Braća Grimm: Vuk i kozlići / Gradsko kazalište Žar ptica

11:00 / Kazališne predstave / Svemir / Kazalište Tvornica lutaka / Scena Grič, Kino Grič, Jurišićeva 6

18:00 / Kazališne predstave / B. Smetana: Prodana nevjesta, opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:00 / Kazališne predstave / Svijeće u prozoru (predstava na engleskom jeziku) / Dvorana Vijenac Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta, Kaptol 29a

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Svečani koncert povodom 65. obljetnice Društva / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Folklorni ansambl Ivan Goran Kovačić

19:30 / Kazališne predstave / F. Kafka: Amerika / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gričevanje: Lovely Quinces i Irena Žilić / Krov garaže Tuškanac

20:00 / Kazališne predstave / V. Parun / V. Tominac Matačić: Ja koja imam nevinije ruke / Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 3. natjecanje hrvatske tradicijske vokalne glazbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hathor | 2. zagrebački harfistički festival / Hrvatski glazbeni zavod / Završni koncert: Mersiha Shukri, harfa; Mandolinski orkestar Skopje | Ansambl za ranu glazbu Minstrel – Tanja Vogrin, harfa | Ansambl harfi – Sylvain Blassel, voditelj | Pierre Yves Artaud, flauta – Zagrebački ansambl flauta

20:00 / Kazališne predstave / F. Hadžić: Ljubav na prvi pogled / Satiričko kazalište Kerempuh 

20:00 / Kazališne predstave / K. Gavran / S. Božić: Spremni / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

20:00 / Kazališne predstave / J. Anouilh / D. Ferenčina: Zagrebački orkestar / Histrionski dom

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / 15. Žedno uho festival / Močvara / Forest Swords (Velika Britanija), Ben Frost (Austrija), Živa muzika (Zagreb)

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Z. A. Sokolović: Međuigre 0-24

Vrijeme roštiljanja u punom je jeku, stoga Lesnina Jankomir poziva sve ljubitelje mesnih delicija da u subotu 24. svibnja posjete Lesninu Jankomir i kušaju jela pripremljena na vrhunskom roštilju Jamie Oliver. Osim uživanja u mesnim specijalitetima posjetitelji će moći testirati svoje vještine spravljanja jela na originalnom roštilju Jamia Olivera – odnedavno prisutnog i u Hrvatskoj, a najvještiji od svih osvojit će titulu najLesnininog kuhara i bogatu nagradu.

Ovom prilikom poznati kuhar Christian Misirača, koji je svoje znanje „ispekao“ u strukovnoj školi u New Yorku, a trenutno radi kao glavni kuhar u restoranima El Bull i Tip Top, prezentirat će vještine i znanja pripreme raznih vrsta mesa na roštilju, na svoj originalan način. Svi ljubitelji mesa i kuhanja kroz Christianovu školu roštiljanja saznat će kako odabrati, pripremiti i začiniti meso za pečenje, kakvu vatru napraviti i na koji način određeno meso peći.

Posjetitelji Lesnine dobit će mogućnost okušati se u pripremi hrane na vrhunskim roštiljima koje potpisuje jedan od najpoznatijih kuhara današnjice, te od vrsnog hrvatskog majstora saznati tajne presudne za dobar okus hrane s roštilja. Uz roštilje na raspolaganju svim natjecateljima bit će i originalno Jamie Oliver posuđe na kojem će mesne delicije biti dekorirane i poslužene. Najspretniji i najsretniji majstor od roštilja osvojit će Lesnini  poklon bon od 500 kuna. Kako bi doživljaj bio potpun uz roštilj posjetitelji će također moći uživati i uz gratis pivu PAULANER te degustirati vina MARKOTA.

Dvoboji kuhara bit će upriličen na svaki puni sat (od 11 do 17 sati), a pripremu hrane pozorno će pratiti Lesninina domaćica i poznato lice s malih ekrana Marijana Batinić. Spomenimo i to kako će samo u subotu cijeli program za roštiljanje Jamie Oliver biti dostupan po posebnim akcijskim cijenama!

Posjetite Lesninu Jankomir, isprobajte vrhunske roštilje i posuđe Jamie Oliver, degustirajte specijalitete spremljene prema recepturi Christiana Misirače i osvajajte nagrade.

NEDJELJA 25.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / 14. Markov sajam - festival starih zanata / Trg bana J. Jelačića

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / 3. natjecanje hrvatske tradicijske vokalne glazbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

11:00 / Kazališne predstave / Đak veseljak i prometni znak / Aplauz teatar, Zvonimirova 67 

12:15 / Koncerti i glazbena događanja / Orgulje sv. Marka 2014. / Crkva Sv. Marka / Pavao Mašić; Program: J. S. Bach, A. Boëly

17:00 - 21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Open-air humanitarnI koncert za Slavoniju: Bistro na rubu šume / Nastupaju: Elephant and the moon, Denis Katanec, Sara Renar, Queen of Sabe, Zvonka Obajdin, Zvonimir Varga feat. Grof Kanizsai, Maggie D'Franky i Auguste / Bistro Jutro, Teslina 9

19:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

19:30 / Kazališne predstave / W. A. Mozart: Ravnatelj kazališta / komična opera / Aplauz teatar, Zvonimirova 67

20:00 / Kazališne predstave / A. Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatski barokni ansambl | BBB Go Baroque / Hrvatski glazbeni zavod / Umjetničko vodstvo: Krešimir Has, orgulje; solistica Ivana Lazar, sopran; Program: Böhm, Buxtehude, Bach

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Antologija tamburaške glazbe / Tamburaški orkestar HRT-a; Siniša Leopold, dirigent / Ulaz slobodan uz najavu na tel. 060 506 606 / Studio Zvonimir Bajsić, HRT

20:00 / Kazališne predstave / K. Gavran / S. Božić: Spremni / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

20:00 / Kazališne predstave / N. Škrabe: Muke po Iveku iliti Tr…Tr…Trnje – Tr…Tr…Trešnjevka / Histrionski dom

20:00 / Ostala događanja / Humanitarno izdanje predstave stand-up komedije S nogu (Sredstvo za protiv jugonostalgije i jugofobije) / Zagreb Eye vidikovac

21:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

PONEDJELJAK 26.5

12:00 / Ostala događanja / Akcija za Slavoniju! / Tvornica kulture / Humanitarni glazbeni buvljak za pomoć stradalima u poplavama.

18:00 / Kazališne predstave / H. Hitrec: Eko, Eko / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Regionalni ciklus - Beogradska filharmonija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Muhai Tang, dirigent; Liana Isakadze, violina; Program: L. Bernstein, S. Barber, S. Rahmanjinov

19:30 / Kazališne predstave / J. Hašek: Dobri vojak Švejk / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gričevanje: Repetitor i Punčke / Krov garaže Tuškanac

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Locktender + The Reptilian / AKC Medika

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Društveni koncert | Quodlibet / Hrvatski glazbeni zavod / Društveni orkestar HGZ–a; dirigent: Zoran Juranić; Program: Lisinski, Glinka, Bersa, Vancaš, Tkalčić, Fauré, Elgar

20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godine glume) / Scena Vidra

21:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

UTORAK 27.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / 13. Festival jednakih mogućnosti (F=M) / Trg bana J. Jelačića

11:00 / Kazališne predstave / H. Hitrec: Eko, Eko / Zagrebačko kazalište lutaka

18:00 / Kazališne predstave / K. Gavran / S. Božić: Spremni / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / F. Salten - D. Žagar: Bambi / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / B. Smetana: Prodana nevjesta, opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / J. Hašek: Dobri vojak Švejk / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gričevanje: Muscle Tribe of Danger and Excellence / Krov garaže Tuškanac

20:00 / Kazališne predstave / Živio Harms! Čuda postoje – izbor iz djela D. Harmsa / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. Mustafić: Kako smo preživjele / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / 18th HGF Demo Festival - finale / Vintage Industrial Bar

20:00 / Kazališne predstave / V. Parun / V. Tominac Matačić: Ja koja imam nevinije ruke / Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački solisti / Hrvatski glazbeni zavod / Solistica: Claire Huangci, klavir; Program: Händel, Chopin, Britten, Papandopulo

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Sfumato / Muzej Mimara / Zbor HRT-a; Tonči Bilić, dirigent; Kristina Kolar, sopran; Martina Gojčeta Silić, mezzosopran; Jacques le Roux, tenor; Ivica Čikeš, bas; Danijel Detoni, Srebrenka Poljak, klaviri; Pavao Mašić, harmonij; Program: G. Rossini: Petite messe solennelle

SRIJEDA 28.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / 13. Festival  jednakih mogućnosti (F=M) /  Trg bana J. Jelačića

09:00 - 21:00 / Ostala događanja / 49. Floraart / Bundek / Međunarodna vrtna izložba

12:00 / Koncerti i glazbena događanja / Svečana akademija i koncert povodom dana OSRH i KOPV / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

13:30 / Kazališne predstave / T. Lycos / S. Nantsou: Kamenje / Kazalište Mala scena

18:00 / Kazališne predstave / K. Gavran / S. Božić: Spremni / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

19:30 / Kazališne predstave / H. Ibsen: Nora / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobra duša iz Sečuana / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gričevanje: Jonathan i Diskodelija / Krov garaže Tuškanac

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gudački kvartet Porin / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Program: B. Bersa, S. Šulek, D. Šostaković; gost: Tjaša Šulc / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Ferde Livadića / Hrvatski glazbeni zavod / Svečani koncert u povodu Dana Škole

20:00 / Kazališne predstave / N. Gojić / V. Hleb: Svratište kod Alberta C. / Teatar ITD

20:30 / Kazališne predstave  / Master Maroje abridged, a comedy show based on a Croatian classic Dundo Maroje by Marin Držić / Zagreb Eye vidikovac

ČETVRATK 29.5

08:00 - 21:00 / Ostala događanja / 13. Festival jednakih mogućnosti (F=M) / Trg bana J. Jelačića

09:00 - 21:00 / Ostala događanja / 49. Floraart / Bundek / Međunarodna vrtna izložba

10:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj duh / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

10:00 - 23:00 / Ostala događanja / Putovanje je znanje festival 2014. / Kino Europa 

11:00 / Ostala događanja / 7. festival dječje knjige: Uberi priču! 

18:00 / Kazališne predstave / H. Januszewska: Kako je tigrić postao hrabar / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / B. Brecht: Dobra duša iz Sečuana / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus: Concertissimo / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; André de Ridder, dirigent; Tamara Coha Mandić, flauta; Program: R. Strauss, M. Tarbuk, B. Bartók

19:30 / Kazališne predstave / B. Smetana: Prodana nevjesta, opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Parni valjak - Nema predaje / Dom sportova

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gričevanje: Let3 / Krov garaže Tuškanac

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ciklus mladi za mlade / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Vatroslava Lisinskog / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Škole u povodu 160. godišnjice smrti Vatroslava Lisinskog

20:00 / Kazališne predstave / I. Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja / Satiričko kazalište Kerempuh 

20:00 / Kazališne predstave / W. Shakespeare / O. Frljić: Hamlet / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / N. Gojić / V. Hleb: Svratište kod Alberta C. / Teatar ITD

20:00 / Ostala događanja / Predstavljanje projekta ŠKVER - filmski i video program / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / East Rodeo septet / KSET


Slični članci: