Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Vikend nam je pokucao na vrata, a Vi još uvijek ne znate gdje biste? Donosimo vam detaljan pregled događaja u Zagrebu za vikend, ali i tjedan pred nama.

Petak, 21.2.2014

10:00 - 19:00 / Ostala događanja / Zagrebački velesajam / Zagrebački sajam nautike, Hotel & Gastroteh i InGA

10:00 - 21:00 / Wedding Expo / WESTGATE Shopping City / Sajam vjenčanja

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / L. Bitenc: Desetka Lajk / Teatar Don Hihot / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Leopold Hager; Martin Gabriel, oboa; Christiane Iven, sopran; Program: R. Strauss

19:30 / Kazališne predstave / Večer njemačkih autora / Hrvatsko narodno kazalište / M. Goecke - J. S. Bach: Suita, Suita, Suita / U. Scholz - R. Schumann: Druga simfonija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Mothership Orchestra / KSET

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta

20:00 / Kazališne predstave / Teatar 2000 / Homer: Ilijada / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / O. Lozica: Sada je, zapravo, sve dobro / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

20:00 / Kazališne predstave / J. Anouilh / D. Ferenčina: Zagrebački orkestar / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / D. Fajdić: Glumice i to / gostovanje kazališta KNAP / Narodno sveučilište Sesvete, Centar za kulturu, Trg Dragutina Domjanića 6/I, Sesvete 

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Scott Kelly and The Road Home / Močvara

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Brain Holidays / Vintage Industrial Bar

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Cathedraal / AKC Medika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Virgin Helena / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / LAA predstavlja Scott Kelly and The Road Home (SAD) / Močvara

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Beat Delight pres. 21st / Aquarius

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / ChewTheFat!Cro pres. SNOWBOOM fest. CARNIVAL (Maškare!) / Tvornica kulture

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / "THE SPOT" Phat Phillie Edition / Groove Zagreb

Subota, 22.2.2014

10:00 - 19:00 / Ostala događanja / Zagrebački velesajam / Zagrebački sajam nautike, Hotel & Gastroteh i InGA - u 11 sati obaranje Guinessevog rekorda - pravljenje najduže rolade na svijetu - paviljon br.8

10:00 - 21:00 / Ostala događanja / Wedding Expo / WESTGATE Shopping City / Sajam vjenčanja

11:00 / Kazališne predstave / HAHA20 / Scena Grič, Kino Grič, Jurišićeva 6

16:00 / Kazališne predstave / B. Ćopić: Ježeva kućica / Zagrebačko kazalište lutaka

17:00 / Kazališne predstave / Ezop: Cvrčak i mrav / Gradsko kazalište Trešnja

17:00 / Kazališne predstave / Desetka lajk / gostovanje Teatra Don Hihot / Narodno sveučilište Sesvete, Centar za kulturu, Trg Dragutina Domjanića 6/I, Sesvete

18:00 / Kazališne predstave / G. Rossini: Seviljski brijač / opera / Hrvatsko narodno kazalište

18:00 / Kazališne predstave / B. Ćopić: Ježeva kućica / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Lisinski subotom - Zagrebački gitarski trio / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Program: J. S. Bach, A. Vivaldi, F. Parać, M. A. Zani de Ferranti, N. Koškin, M. Ravel, A. Dvořák

19:30 / Kazališne predstave / V. Nikiforova / D. Ferenčina: U ime novca / Gradsko dramsko kazalište Gavella

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Rugantino / ThisCasting - autorski project Mirana Kurspahića / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Cristian Varela / Pogon Jedinstvo

20:00 / Kazališne predstave / I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / E. Loe / B. Liješević: Mirni dani u Mixing Partu / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncertna direkcija Zagreb | Molto cantabile 2 / Hrvatski glazbeni zavod / Hommage à Ljiljana Molnar Talajić; Ivana Lazar, sopran; Danijel Detoni, klavir; Program: R. Strauss, Debussy, Marković, Pettan, Massenet

20:00 / Kazališne predstave / J. Poiret: Krletka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / M. Brečić: Ispočetka / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / V. Balog / D. Dretar: Pozdrav iz Remetinca / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gudači i udaraljkaši à la française / Suita iz baleta La création du monde Dariusa Milhauda, Concerto da camera za flautu, engleski rog i gudače Arthura Honeggera, te Koncert za vibrafon i gudače Emmanuela Séjournéa / dvorana F5, Frankopanska 22

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hatrebreed & Napalm Death + gosti / Tvornica kulture

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Natural Dub Cluster / AKC Medika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / PHAT KSET - Back To Vinyl w/ Oli Dobolli, Tom Polo, Target & Chill / KSET

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hypnodelix by Astralex (Austrija), Pelks (Zagreb), Winpa (Zagreb), Morph (Zagreb), Revolver Tvrtko (Zagreb), Chillin Glow (Zagreb). Rea (Zagreb), Pipal (Zagreb). Krps (Zagreb) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Wolves & Hustlers AMNESIA / Vip klub

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Doris Karamatić i Franjo Dijak: Glazba susreće riječi / Gradsko dramsko kazalište Gavella

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Binocular Teatar / Teatar 2000 - V. Matula / S. Labrović: Postdiplomsko obrazovanje

Nedjelja, 23.2.2014

10:00 - 18:00 / Ostala događanja / Zagrebački velesajam / Zagrebački sajam nautike

10:00 - 21:00 / Ostala događanja / Wedding Expo / WESTGATE Shopping City / Sajam vjenčanja

10:30 - 12:00 / Sajmovi i kongresi / Maskenbal na ledu / SRC Šalata 

11:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta

11:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj fantom / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

11:00 / Kazališne predstave / M. Nola: Janko i čarobni grah / Gradsko kazalište Žar ptica

11:00 / Kazališne predstave / B. Ćopić: Ježeva kućica / Zagrebačko kazalište lutaka

11:00 / Kazališne predstave / Ezop: Cvrčak i mrav / Gradsko kazalište Trešnja

11:30 / Ostala događanja / Mali leteći medvjedići - animirani film za djecu / TNT - Teatar na Trešnjevci Centra za kulturu Trešnjevka

17:00 / Kazališne predstave / Ezop: Cvrčak i mrav / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Kazališne predstave / R. Carola Gatica: Mala djeca, veliki ljudi / Dječje kazalište Dubrava

20:00 / Kazališne predstave / V. Đurđević: Ne igraj na Engleze / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / E. Loe / B. Liješević: Mirni dani u Mixing Partu / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište Planet Art - Prekidi / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Muzička akademija u Zagrebu - Virtuoso / Chopin / Hrvatski glazbeni zavod / Elizabeta Adžaga, Lucija Dogan, Magdalena Leko, Lidija Škuflić, Marko Biškup, klavir

20:00 / Kazališne predstave / Poulenc: La voix humaine / premijera / Teatar ITD

Ponedjeljak 24.2.2014

11:00 / Ostala događanja / Susret novinara s autorima izložbe i razgled postava „Radovan Tajder:Arhitektura/Arhitekt“ / Muzej za umjetnost i obrt

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / Večer njemačkih autora / Hrvatsko narodno kazalište / M. Goecke - J. S. Bach: Suita, Suita, Suita / U. Scholz - R. Schumann: Druga simfonija

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / KD Lisinski i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Klavirski duo: Nikola Kos i Danijel Gašparović / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / HGZ | Društveni koncert | Dani više nisu tako hladni / Hrvatski glazbeni zavod / Big Band HGZ–a; dirigent: Zlatko Dvoržak; gost: Božidar Mati, vokal; Program: Gershwin, Porter, Dvoržak, Depolo, Prohaska

20:00 / Kazališne predstave / Anything - Koprodukcija Zagrebačkog plesnog ansambla i ZKM-a / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Psihodelični kraut koncert by Wooden Shjips (SAD) / Močvara

Utorak, 25.2.2014

11:00 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

16:00 - 19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz lab / Teatar ITD

18:00 / Kazališne predstave / O. Lozica: Sada je, zapravo, sve dobro / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

18:00 / Kazališne predstave / H. Hitrec: Eko, Eko / Zagrebačko kazalište lutaka

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / J. Zeh i Ch. Roos: Žuta crta / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / D. L. Coburn / Z. Sviben: Partija remija / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Prvi hrvatski koncert Glasa iz Assisija - Frate Alessandro – Glas radosti / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački kvartet / Hrvatski glazbeni zavod / Sergej Evseev; Davor Philips, violina;Hrvoje Philips, viola; Martin Jordan, violončelo; Program: Šulek, Beethoven, Smetana

20:00 / Kazališne predstave / Akademija dramske umjetnosti; J. B. P. Molière: Tartuffe (ispit 5. godina glume) / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / CABAres CABArei u izvedbi Zijaha A. Sokolovića / Teatar Exit

Srijeda, 26.2.2014

18:00 / Kazališne predstave / O. Lozica: Sada je, zapravo, sve dobro / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Regionalni ciklus - Souvenir Latinoamericanos / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Alan Bjelinski; vokalni solisti: Olvido Castellanos, Ricardo Luque

19:30 / Kazališne predstave / M. Krleža: Gospoda Glembajevi / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / M. Grgić / A. Kabiljo: Jalta, Jalta / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Good Vibrations: Muscle Tribe Of Danger And Excellence, Vinyl Slang, Brut / Vintage Industrial Bar

20:00 / Kazališne predstave / Kod Martinovih - prema motivima E. Labichea Najsretniji od trojice / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / J. Zeh i Ch. Roos: Žuta crta / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške' / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / E. Ionesco: Ćelava pjevačica / Scena Vidra / Kazalište slijepih i slabovidnih Novi život

20:00 / Kazališne predstave / S. Božić: Dezerter / Teatar ITD

Četvrtak, 27.2.2014

11:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Moj fantom / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

19:30 / Kazališne predstave / J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus: Memorije i kreacije / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Simfonijski orkestar HRT-a; dirigent / violončelo: Enrico Dindo; Program: B. Šipuš, J. Haydn, J. Brahms

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Akademija dramske umjetnosti: Sitno i tiho / Klasa Bobe Jelčića / Scena Vidra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Pavao Markovac / Hrvatski glazbeni zavod / Svečani koncert u povodu Dana Škole

20:00 / Kazališne predstave / A. P. Čehov / B. Jelčić: Galeb / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / S. Božić: Dezerter / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / Lj. Kerekeš: Skupština / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Tamikrest / Vintage Industrial Bar

Petak, 28.2.2014

19:30 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Građanin plemić / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Braća Teofilović i Miroslav Tadić / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Noć bogova / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta

20:00 / Kazališne predstave / A. P. Čehov / B. Jelčić: Galeb / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić: Rasprodaja / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I Boban i glumci: Sutra (ni)je novi dan / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / M. Kelek / Lj. Kerekeš: Dimnjačar / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Biciklić + Motus Vita Est + Ciroza jetre / Tvornica kulture

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Irie Vibes / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Maškare u Močvari / Močvara


Slični članci: