Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled
Tjedni pregled

Vikend nam je pokucao na vrata, a Vi još uvijek ne znate gdje biste? Donosimo vam detaljan pregled događaja u Zagrebu za vikend, ali i tjedan pred nama.

Svi ljubitelji filma također su došli na svoje velikom Oscar revijom koja se održava u Cinestar kinima, a u sklopu nje možete pogledati "U glavi Llewynna Daviesa", "Kradljivica knjiga", "Philomena", "Ona", "Snježno kraljevstvo 3D", "12 godina ropstva", "Gravitacija", "Američki varalice", "Kako je spašen gospodin Banks", "Vuk s Wall streeta","Hobit:Smaugova pustoš", "Jasmine French", "Kapetan Phillis" i još mnoge druge naslove. Društvena scena naše metropole se i ovog puta pobrinula da se za svakog nađe ponešto, a sve detalje potražite u nastavku! 

Četvrtak, 6.2.2014

17:30 / Kazališne predstave / Zmusana priča, KEU Putujući Zmaj / Gradska knjižnica Prečko, Slavenskoga 12, Zagreb

18:00 / Kazališne predstave / A. S. Puškin - K. K. Spaić: Bajka o zlatnoj ribici / Zagrebačko kazalište lutaka / 

19:30 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Građanin plemić / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 /Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Artcoustic: Sara Renar / KSET

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Lidrano 2014. / Scena Vidra / Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba

20:00 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière / J. Lorenci: Tartuffe / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Vlado Kreslin / Prešernov dan / Histrionski dom

20:30 / Koncerti i glazbena događanja  / Unplugged Valentinovo u Lisinskom: Neno Belan & Fiumens + Mediteran Orchestra + gosti / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Breaking Bad by Noisea (Zagreb), Krokodil Tears (Zagreb), Jan Becele (Zagreb), Disbreaxxx (Bregana) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Reggae Party by Ras Sale I / Vip club

Petak, 7.2.2014

17:00 / Kazališne predstave / J. Vukmirica Makovičić - M. Makovičić: Priča o vodi / Kazalište Mala scena

18:30 / Kazališne predstave / J. Vukmirica Makovičić - M. Makovičić: Priča o vodi / Kazalište Mala scena

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / J. Šego: Reciklirana priča / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a / www.svarog.hr

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Crveni ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: David Danzmayr; Sidonija Lebar, violina; Program: W. A. Mozart, M. Ravel, G. Mahler

19:30 / Kazališne predstave / G. Rossini: Seviljski brijač / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / Z. Sviben: Zločin i kazna / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Leonidas Kavakos, violina i Enrico Pace, glasovir / Hrvatski glazbeni zavod / Program: L. van Beethoven: Sonata za violinu i glasovir br. 7 u c-molu, op. 30 br. 2; C. Debussy: Sonata za violinu i glasovir u g-molu, L. 140; M. Ravel: Sonata za violinu i glasovir, posthumna; O. Respighi: Sonata za violinu i glasovir u h-molu / www.hgz.hr

20:00 / Kazališne predstave / Planet Art / R. Queneau: Stilske vježbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Trobecove krušne peći + Brujači 

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / E. Loe / B. Liješević: Mirni dani u Mixing Partu / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / M. Kurspahić / R. Žulj: Žrtve zemljopisa 2 - Povratak žrtve / Teatar ITD

20:00 / Ostala događanja / Projekcija filmova iz bečkog filmskog labosa filmkoop wien / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / D. L. Coburn / Z. Sviben: Partija remija / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pure Electro & Musica Obscura Party by DJane Redlilly (Sisak), DJ End (Velika Gorica), DJ Kalle (Zagreb) / Močvara

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Balkanski tango / Rock klub Ribnjak

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Pussywarmers + Réka / Vintage Industrial Bar

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ivana Marić & Koala band / Žabac

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Fabian Jakopetz aka Dechko + Tin Koraš aka Sin / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dub Eye & Kingston Sound

22:00 / Masters 

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Illustration Sonore + :Codes + Merci La Nuit

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Beat Delight - Hall of Fame NY Edition / Aquarius 

(c) Adolphe Adam, Giselle, HNK
(c) Adolphe Adam, Giselle, HNK

Subota, 8.2.2014

18:00 / Kazališne predstave / J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / Hrvatsko narodno kazalište

18:00 / Kazališne predstave / N. Nalješković: Komedija V. - ispit M. Novosel / Teatar ITD

18:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

18:30 / Kazališne predstave / I. Šimić: Godišnja doba / Kazalište Mala scena

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Metropolitan u Lisinskom / A. Dvořák: Rusalka / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Kazališne predstave / N. Nalješković: Komedija V. - ispit M. Novosel / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / Planet Art / R. Queneau: Stilske vježbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / Kod Martinovih - prema motivima E. Labichea Najsretniji od trojice / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / E. Loe / B. Liješević: Mirni dani u Mixing Partu / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / I. Krajač / E. Labiche: Škandal na vuglu Vlaške i Koturaške' / Histrionski dom

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Živa legenda / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Sportska događanja / European MMA League / Košarkaški centar Dražen Petrović 

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Močvara ljubavi by DJ Mario Morrison (Zagreb), DJ Kornel Hendrix (Zagreb) / Močvara

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Discobol / Pepermint

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Veliki underground koncert zagrebačkog repera MARIN IVANOVIĆ STOKA / Attack

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Cabaret Chishche Lishche

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Službeni After Party Europske MMA lige u subotu u Hemingwayu!

Nedjelja, 9.2.2014

17:00 / Kazališne predstave / Braća Grimm: Princeza i žabac / Gradsko kazalište Trešnja

18:00 / Koncerti i glazbena događanja / Društveni komorni ansambl HGZ–a / Hrvatski glazbeni zavod / Umjetnički voditelj: Marijan Zlatarić; gosti: Mješoviti zbor Nebo; zborovođa: Petra Horvat; Program: Jarnović, Vivaldi, Bach, Gluck, Beethoven, Mozart

18:00 / Kazališne predstave / T. Kučinović: Kućni duhovi ili nevidljivi recept za sreću / Dječje kazalište Dubrava

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački orkestar mladih - koncert Bella Italia / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Kraljica violončela - Monika Leskovar / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / I. L. Lemo / A. Tonković Dolenčić: Harem / Kazalište Moruzgva / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / E. Loe / B. Liješević: Mirni dani u Mixing Partu / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Beat City & Začarana Močvara predstavljaju Happy Jawbone Family Band (SAD), Miki Souls (Zagreb) / Močvara

(c) Pepermint klub
(c) Pepermint klub

Ponedjeljak, 10.2.2014

19:00 / Ostala događanja / Promocija knjige – M. Međimorec: Lovac na generala / Histrionski dom

19:30 / Kazališne predstave / A. Adam: Giselle / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / Gavella i Europlakat Vama... / Gradsko dramsko kazalište Gavella / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Crvena Jabuka - Orkestar za zaljubljene u Lisinskom / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Kazališne predstave / Planet Art / R. Queneau: Stilske vježbe / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / SHAKEspeare na EXit / Teatar Exit

Utorak, 11.2.2014

16:00 & 19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz lab / Teatar ITD

19:30 / Kazališne predstave / A. Adam: Giselle / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / Voltaire: Candide ili optimizam / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mate Mišo Kovač & Ivana / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Kazališne predstave / R. Marinković: Glorija / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Gavran / M. Gavran: Sladoled / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Hrvatski komorni orkestar / Hrvatski glazbeni zavod / Dirigent: Daniel Bortolasy; Program: Elgar, Piazzola, Kurmangazay, Gomes, Krieger

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbene večeri u Muzeju Mimara / Muzej Mimara / Pavel Kandrušević, viola; Marija Mikulić Štimac, glasovir / ulaznice: sat vremena prije početka koncerta u Muzeju Mimara

20:00 / Kazališne predstave / J. Poiret: Krletka / Satiričko kazalište Kerempu

(c) Groove Zagreb
(c) Groove Zagreb

Srijeda, 12.2.2014

19:00 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert pod pokroviteljstvom Austrijskog kulturnog foruma u Zagrebu / Sandra Wigh–Hrašćanec, alt; Jörg Ulrich Krah, čelo; Johanna Ziegler, glasovir; Program: F. von Suppè, A. Kabiljo, H. Alkema, S. Majurec, J. U. Krah, M. Kerer, S. Majurec 

19:30 / Kazališne predstave / J. B. P. Molière: Građanin plemić / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Mate Mišo Kovač & Ivana / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

20:00 / Kazališne predstave / R. Marinković: Glorija / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / S. Anočić: Kauboji / Teatar Exit

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Gudački kvartet Porin / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Program: I. M. Jarnović, W. A. Mozart, S. Prokofjev; gost: Dani Bošnjak / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ciklus koncerata dalmatinskih klapa grada Zagreba: Klapa Nostalgija / Muzej Mimara

20:00 / Kazališne predstave / A. Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi / Satiričko kazalište Kerempuh

Četvrtak 13.2.2014

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / P. Pörtner: Čisto ludilo / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Kazališne predstave / A. Pavlović Čehov: Višnjik / Hrvatsko narodno kazalište

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / Teatar Rugantino - Terapija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Muzikfantastique vs. Night On My Side with Ivan Krželj & Per Le Cler / Močvara

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Kreativni glazbeni kolektiv / Močvara

Massimo
Massimo

Petak, 14.2.2014 - VALENTINOVO!

10:00 / Kazališne predstave / N. Krstulović / V. Peternel: Priča o zvuku / Kazalište Mala scena

17:00  / Kazališne predstave / N. Krstulović / V. Peternel: Priča o zvuku / Kazalište Mala scena

18:30 / Kazališne predstave / N. Krstulović / V. Peternel: Priča o zvuku / Kazalište Mala scena

19:30 / Kazališne predstave / J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja  / Bijeli ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / In Memoriam Lovro pl. Matačić - Zagrebačka filharmonija; dirigent: Leopold Hager; Dubravka Mušović Šeparović, mezzosopran; Program: R. Wagner, A. Bruckner

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert Valentinovo / Martina Zadro, sopran; Zvonko Novosel, glumac; Lana Bradić, klavir / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, Trg D. Domjanića 6 

19:30 / Kazališne predstave / T. Johnson: Diplomac / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Valentinovo Fever by Marija Husar 

20:00 / Kazališne predstave / Planet Art / Pričaj mi o Gorkome / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Vatroslav Lisinski / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika za Dan Škole

20:00 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Mestno gledališče ljubljansko / Satiričko kazalište Kerempuh / Predstava će biti prevođena.

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Massimo za Valentinovo / Dom sportova 

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Partibrejkers za Valentinovo / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / UK Subs + TV Smith + Eksodus / Vintage Industrial Bar

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Phillipe B-day Party / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dirty Dancing by DJ David Hasselhoff / Močvara

22:00 / Kazališne predstave / P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere / Scena Vidra

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Beat Delight – Crazy in Love (A1) / Aquarius


Slični članci: