Tjedni pregled: Kamo ovaj tjedan?

Tjedni pregled

Vikend nam je pokucao na vrata, a Vi još uvijek ne znate gdje biste? Donosimo vam detaljan pregled događaja u Zagrebu za vikend, ali i tjedan pred nama.

Petak, 14.2.2014

19:30 / Kazališne predstave / J. Giraudoux: Luđakinja iz Chaillota / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Bijeli ciklus - U sjećanje na Lovru pl. Matačić / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Leopold Hager; Dubravka Mušović Šeparović, mezzosopran; Program: R. Wagner, A. Bruckner

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Koncert Valentinovo / Martina Zadro, sopran; Zvonko Novosel, glumac; Lana Bradić, klavir / Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, Trg D. Domjanića 6 / 

19:30 / Kazališne predstave / T. Johnson: Diplomac / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Valentinovo Fever by Marija Husar / Hypo Expo XXI 

20:00 / Kazališne predstave / Planet Art / Pričaj mi o Gorkome / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Vatroslav Lisinski / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika za Dan Škole

20:00 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Mestno gledališče ljubljansko / Satiričko kazalište Kerempuh /Predstava će biti prevođena.

20:00 / Kazališne predstave / M. Furlan / Manojlović: Dok nas smrt ne rastavi / Ciklus Europsko kazalište u Zagrebačkom kazalištu / Radionica Integracije, Beograd / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / V. Hleb: Ljevoruka / Teatar ITD

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Pet do dvanaest / Bikers Beer Factory

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Massimo za Valentinovo / Dom sportova / www.eventim.hr

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Partibrejkers za Valentinovo / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / UK Subs + TV Smith + Eksodus / Vintage Industrial Bar

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / U pol' 9 kod Sabe / AKC Medika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Krüzer Party with Tirkizna alga, Gio, Buzdovan, Justified & Ancient / AKC Medika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Phillipe B-day Party / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Dirty Dancing by DJ David Hasselhoff / Močvara

22:00 / Kazališne predstave / P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere / Scena Vidra

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Fresh Funk by Nenin Black / Pepermint

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Beat Delight – Crazy in Love (A1) / Aquarius

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Black Light pres. Tobogan live, RRRamon!, DMT, Kodin, Dr. Strapazoot & Ras Sale I / Klub.

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Sonus Festival Warm Up Party with Sonja Moonear, Ganik, Mimi & Nadja / Sirup

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ženska večer: Total Knockout - Muški erotski show / The Room 

Subota, 15.2.2014

Nina Horvat: Ružičasta sanjarica / Kazalište Mala scena / 19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Češka filharmonija / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Jiří Bělohlávek, dirigent; Nikolai Lugansky, glasovir; Program: B. Smetana, S. Rahmanjinov, A. Dvořák

19:30 / Kazališne predstave / T. Johnson: Diplomac / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / P. Dewandre prema bestselleru J. Graya: Muškarci su s Marsa, žene su s Venere / Scena Vidra

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbena škola Vatroslav Lisinski / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Koncert učenika za Dan Škole / gosti: učenici glazbenih škola iz Osijeka, Pule i Rijeke

20:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Zatvaranje ljubavi / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / V. Hleb: Ljevoruka / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / I. Boban: Kako misliš mene nema!? / Teatar Exit

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Samo za te dragi kaj - Zlatko Vitez i gosti / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Telefon Blues Band & gosti / Vintage Industrial Bar

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Sane  / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Threesome + Pistolrays / Tvornica kulture

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Balkan Rock: Neki novi klinci, DJ Kneža / Rock Klub Ribnjak

22:00 / oncerti i glazbena događanja / Punk romantika: Scuffy Dogs + FNC Diverzant + Kurve + Socijalna služba + Dosta / AKC Medika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Discobol by Vedran Rako / Pepermint

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Tooloomeeshka – Antivalentinovo with Phillip Wright & Herman Rolé / Vip club

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Rock, Stock and Two Barrels by TriForce Crew / Močvara

23:00 / Kazališne predstave / Noćna cabaret scena Kerempuha / Satiričko kazalište Kerempuh / Z. A. Sokolović: Međuigre 0-24

Predstava Alan Ford
Predstava Alan Ford

Nedjelja, 16.2.2014

18:00 / Kazališne predstave / Janosch / P. Tišljarić: Tata lav i njegova sretna djeca / Dječje kazalište Dubrava 

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Amor, Amor / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mariachi Los Caballeros – povodom 15 godina djelovanja; gost: Baltazar Juarez, harfa, Ciudad de Mexico

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / C. J. Johnson / M. Raguž: Njuške / Teatar Exit

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište Planet Art - Prekidi / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište JAK, Mali Lošinj / D. Fo: Ne plaćamo! Ne plaćamo! / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / P. Rambert: Zatvaranje ljubavi / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Acoustic Youth + Catholic Guilt / AKC Medika

Ponedjeljak, 17.2.2014

19:30 / Kazališne predstave / Voltaire: Candide ili optimizam / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / A. Pavlović Čehov: Višnjik / drama / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Iz Dvorane ogledala... / Tamara Coha Mandić, flauta; Krešimir Pustički, viola; Dijana Grubišić Ćiković, harfa / prodaja ulaznica na ulazu Palače Dverce, Trg Katarine Zrinske 6 sat vremena prije početka koncerta

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / KD Lisinski i Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Kaja Farszky, udaraljke / Mala dvorana

Utorak 18.2.2014

18:00 / Kazališne predstave / J. Jaroš: Tri praščića / Zagrebačko kazalište lutaka

19:00 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / I. Popovski: Idiot / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / M. Matišić: Svećenikova djeca / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački solisti / Hrvatski glazbeni zavod / Solist: Oliver Triendl, klavir; Program: Schubert, Papandolulo, R. Strauss

20:00 / Kazališne predstave / T. Žigmanov: Bunjevački blues / Histrionski dom

Srijeda, 19.2.2014

19:00 / Kazališne predstave / F. M. Dostojevski / I. Popovski: Idiot / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: San ivanjske noći / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Lions Club Kontesa Nera / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Iz Beča s ljubavlju za Helgu, In memoriam Helga Vlahović / I. dio koncerta nastup mladih dobitnika Lions Grand Prix-a / II. dio nastup najpoznatijih glazbenih umjetnika (Mala dvorana)

19:30 / Kazališne predstave / Večer njemačkih autora / Hrvatsko narodno kazalište / M. Goecke - J. S. Bach: Suita, Suita, Suita / U. Scholz - R. Schumann: Druga simfonija

19:30 / Kazališne predstave / W. Shakespeare: Ukroćena goropadnica / Gradsko kazalište Komedija

20:00 / Kazališne predstave / R. Bitorajac / T. Filipović / Z. Lazić: Spektakluk / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / SHAKEspeare na EXit  / Teatar Exit

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / HGZ | Društveni koncert | Barokno putovanje / Hrvatski glazbeni zavod / Društveni orkestar HGZ–a; dirigent: Zoran Juranić; solistica Tena Lebarić Rašković, mezzosopran; Program: Vivaldi, Hasse, Albinoni, Rameau, Purcell, Buxtehude, Locatelli

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Zagrebački komorni orkestar / Muzej Mimara / Solist: francuski pijanist maestro Francois Weigel; na programu djela F. Lizsta: Totentanz, Fantazija na mađarske narodne melodije i Malediction

20:00 / Koncerti i glazbena događanja  / Croatian World Music Summit / Jazz orkestar HRT-a; Saša Nestorović, dirigent; Program: M. Kadoić, M. Murtić, I. Kapec, Z. Šćekić / Koncert je dio EBU jazz sezone / Studio Zvonimir Bajsić, HRT, Prisavlje 3

20:00 / Kazališne predstave / Teatar 2000 / Homer: Ilijada / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / O. Frljić: Mrzim istinu! / Teatar ITD

20:00 / Kazališne predstave / T. Žigmanov: Bunjevački blues / Histrionski dom

Četvrtak, 20.2.2014

19:30 / Kazališne predstave / G. Rossini: Seviljski brijač / opera / Hrvatsko narodno kazalište

19:30 / Kazališne predstave / R. Baretić / S. Anočić: Osmi povjerenik / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Majstorski ciklus: Kanconijer / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zbor i simfonijski orkestar HRT-a; dirigent: Tonči Bilić; solist: Petrit Çeku, gitara; Program: M. Ravel, J. Rodrigo, J. Adams

20:00 / Kazališne predstave / G. Feydeau: Buba u uhu / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Kazališne predstave / D. L. Coburn / Z. Sviben: Partija remija / Histrionski dom

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Jazz.hr/John Hollenbeck Large Ensemble / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Orkestar od 19 muzičara: John Hollenbeck, bubnjevi; Theo Bleckmann, vokal; JC Sanford, dirigent / Mala dvorana

20:00 / Kazališne predstave / Kazalište Moruzgva / Bobočka ili drugih sto stranica Filipa Latinovicza / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / I. Boban: Kako misliš mene nema!? / Teatar Exit

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Barbari / Vintage Industrial Bar

Petak 21.2.2014

18:30 / Kazališne predstave / Kazalište K. u. K. - Kazalište u knjižnici / L. Bitenc: Desetka Lajk / Teatar Don Hihot / Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Dubrava, Av. Dubrava 51a

19:30 / Kazališne predstave / A. P. Čehov: Tri sestre / Gradsko dramsko kazalište Gavella

19:30 / Kazališne predstave / E. Idle - J. Du Prez: Monty Python's Spamalot / Gradsko kazalište Komedija

19:30 / Koncerti i glazbena događanja / Plavi ciklus / Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog / Zagrebačka filharmonija; dirigent: Leopold Hager; Martin Gabriel, oboa; Christiane Iven, sopran; Program: R. Strauss

19:30 / Kazališne predstave / Večer njemačkih autora / Hrvatsko narodno kazalište / M. Goecke - J. S. Bach: Suita, Suita, Suita / U. Scholz - R. Schumann: Druga simfonija

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / The Mothership Orchestra / KSET

20:00 / Kazališne predstave / B. Nušić: Gospođa ministarka / Satiričko kazalište Kerempuh

20:00 / Koncerti i glazbena događanja / Glazbeno učilište Elly Bašić / Hrvatski glazbeni zavod / Koncert učenika Učilišta

20:00 / Kazališne predstave / Teatar 2000 / Homer: Ilijada / Scena Vidra

20:00 / Kazališne predstave / Magnus, M. Bunker, N. Brixy, D. Harjaček: Alan Ford / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Istra

20:00 / Kazališne predstave / O. Lozica: Sada je, zapravo, sve dobro / Zagrebačko kazalište mladih / Dvorana Polanec

20:00 / Kazališne predstave / J. Anouilh / D. Ferenčina: Zagrebački orkestar / Histrionski dom

20:00 / Kazališne predstave / D. Fajdić: Glumice i to / gostovanje kazališta KNAP / Narodno sveučilište Sesvete, Centar za kulturu, Trg Dragutina Domjanića 6/I, Sesvete 

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Scott Kelly and The Road Home / Močvara

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Ljetno kino / SAX - Klub hrvatskih glazbenika

21:00 / Koncerti i glazbena događanja / Brain Holidays / Vintage Industrial Bar

21:30 / Koncerti i glazbena događanja / Cathedraal / AKC Medika

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / Virgin Helena / Gjuro II

22:00 / Koncerti i glazbena događanja / LAA predstavlja Scott Kelly and The Road Home (SAD) / Močvara

23:00 / Koncerti i glazbena događanja / Beat Delight pres. 21st / Aquarius


Slični članci: